Gejatte iPhone-viraaltjes

maandag 16 februari 2009, 11:16, Carl Mangold

Carl Mangold

Ontwikkelaars worden nogal zenuwachtig van Crackulous, een programmaatje waarmee je met slechts één simpele klik elke iPhone apps vrij kopieerbaar maakt. Maar zoals ons aller Cruijff al jaren geleden opmerkte: elk nadeel heb z’n voordeel.

 

Piraterij is een prachtige distributie-boost

 

Toen Apple vorige maand bekendmaakte dat er in krap zes maanden een half miljard iPhone apps over zijn virtuele toonbank waren gegaan, stonden zelfs de believers met hun oren te klapperen.
Maar wist je dat dat aantal geïnstalleerde apps nog veel hoger is dan dat aantal verkochte? Elke gekochte app kan en mag namelijk sowieso al op maximaal vijf iPhones worden geïnstalleerd.
En nu is er nu dus ook nog dat Crackulous, waarmee gekraakte apps zelfs naar miljoenen iPhones kunnen worden gekopieerd. Reken er dus maar op dat er al zeker een héél miljard iPhone apps geïnstalleerd zijn. Wellicht zelfs al twee. Of drie.
Nu is dat voor ontwikkelaars die van hun AppStore verkopen moeten leven natuurlijk erg sneu. Maar voor merken die zich met hun apps op branding en/of gebruiksgemak focussen is het juist fantastisch. En ook ontwikkelaars van add-supported apps worden er alleen maar blijer van. Want voor die partijen geldt: hoe meer zielen, hoe meer vreugd; lang leve de piraterij! Een slimme ontwikkelaar haalt zijn creaties zelfs even zélf door Crackulous, om ervoor te zorgen dat die zo snel mogelijk hun weg naar de gratis Torrent verzamel-zips vinden.
Piraterij is een prachtige distributie-boost. Met het ondersteunen en aanmoedigen ervan versterk je de viraliteit van je iPhone branding app enorm. Vergelijk het maar eens met een YouTube- viraaltje: hoe ver denk je dat dát zou komen met copyrights en DRM?

 

reageer (2)

Erg goed gesproken vindt ik. Juist verhaal hoe meer zielen hoe meer vreugd, en meer verkopen.

Ronald, maandag 16 februari 2009, 12:33

@Carl

Even kleine update: Crackulous is een tool die je op de iPhone zelf draait en niet geschikt is om apps ‘doorheen te halen’ voordat ze geinstaleerd worden.

Valentijn, maandag 16 februari 2009, 13:13


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

andere columns

RSS

marcom500

Hall of fame Leeuwen

  1. Ivar van der Zwan
    3 bekroningen
  2. Dylan de Backer
    2 bekroningen
  3. Zwier Veldhoen
    2 bekroningen
  4. Pieter van Velsen
    2 bekroningen
  5. Aad Kuijper
    2 bekroningen
naar marcom 500

nieuwste campagnes

laatste reacties

gnaus:

als reclamemakers dan toch spieken, laat ze het dan goed doen… bakker bart (see you)...

NFLjerseys:

NFL jerseys online on hot discount, if you are really interested in football jerseys...

NFLjerseys:

If you are fond of NFL jerseys and football jerseys, why not go to visit the...

NFLjerseys:

New Orleans Saints football jerseys sale at clearance price, get cheap jerseys and...

NFLjerseys:

One way to buy cheap jerseys is shopping online, NFL jerseys at nfljerseys-shopping.com...


marcom eventkalender

kennisbank


Zomertip: MarketingRSLT Summerschool

image
Op een inspirerende locatie je marketingkennis bijspijkeren én netwerken tijdens MarketingRSLT Summerschool.

Stel je eigen workshopprogramma samen, je kunt kiezen uit diverse workshops:
Affiliate Marketing
Online Video en Mobile
Games als marketingmiddel
Connect & Convert
Onderzoek & testen
…en meer.

Bekijk het programma en schrijf je in.

Na een bezoek aan Summerschool kom je weer bijgespijkerd terug op kantoor!

tip

Tijdschrift voor Marketing

Tijdschrift voor Marketing

vanaf € 17

Blijf op de hoogte van het laatste marketingnieuws en alle trends en ontwikkelingen!


deze week in adformatie

- Design stimuleert productprestatie
- 'Zet patriot met grote bek in jury'
- VPRO komt met jongerenmerk Dorst
- RUG: 'Creatieven op niveau "AIDA"'

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief