Oplagen Audax dramatisch gedaald

31 maart 2011, 13:01 2 Roderick Mirande

De oplagen van tijdschriften blijven dalen, de titels van Audax dalen harder dan gemiddeld.

Oplagen Audax dramatisch gedaald

De lezersmarkt voor tijdschriften blijft dalen. In het vierde kwartaal van 2010 daalt de totale betaalde oplage zoals gerapporteerd door Hoi met 2,5 procent van 19,5 miljoen naar 19,0 miljoen. De cijfers zijn vergeleken met dezelfde periode uit het voorgaande jaar. Uitgever van publiekstijdschriften Audax staat op veel steviger verlies ten opzichte van de markt. Alle Audax-titels samen verliezen bijna 11,5 procent. Het zijn vooral de vrouwenbladen uit de Audax-stal die het zwaar te verduren hebben. Vriendin verliest 14 procent (-17.594), Glossy verliest 29 procent (-18.174), AvantGarde verliest 36 procent (-15.121) en Diva gaat zelfs met 46 procent terug (-14.317). De vrouwenbladen als segment dalen ‘maar’ met 2,8 procent. Ook de meeste overige Audax-titels dalen. Opinietijdschrift HP/De Tijd staat op 9 procent verlies en komt uit op minder dan 23 duizend exemplaren. Aktueel MAN zakt met ruim een kwart terug naar iets meer dan 19 duizend. Alleen koningshuizentitel Royalty stijgt in oplage, spectaculair zelfs, met 45 procent naar een kleine 48 duizend.

Het was niet overal kommer en kwel in de uitgeefwereld. G+J boekte succes in het laatste kwartaal. Het wist overall met ruim 8 procent te stijgen. Glamour en Quest liepen weliswaar tegen een bescheiden minnetje aan, maar onder ander National Geographic (plus 5 pct naar 114.257) en Jan (plus 15 pct naar 64.000) trokken G+J ruimschoots in de zwarte oplagecijfers.

Meer over tijdschriftenoplagen in Adformatie van deze week.



 

reageer (2)

Enige nuancering is hier wel op zijn plaats. Het verlies van Audax is correct, alleen de stijging van G&J;is enigzins vertekend, aangezien in de berekening Quest Psychologie wordt meegerekend, terwijl die titel in Q4 2009 nog niet was opgenomen bij het HOI. De stijging bedraagt dan ‘slechts’ 2,4%. Overigens nog steeds een knappe prestatie van G&J;,

Bert, vrijdag 1 april 2011, 11:09

De daling verbaast mij niks. De makers van Glossy, AvantGarde en HP lijken te vergeten voor wie de tijdschriften worden gemaakt. Volstrekt onleesbare artikelen (AvantGarde), nietszeggende interviews (Glossy) of totaal achter de feiten aanlopend en niet verrassend meer (HP de Tijd). Met zulke titels, die qua naamsbekendheid niets te klagen hebben, moet men gewoon terug naar de core business: journalistiek werken, lezers vermaken, verrassen en onderhouden. Dat hebben ze bij Sanoma al lang ontdekt.

bastiaan, maandag 4 april 2011, 21:39


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

meer opinie

meer achtergrond

tip

Vakblad Communicatie

Vakblad Communicatie

Volg vooruitstrevende vakgenoten in vakblad Communicatie. Hierin lees je alles over interne- en externe communicatie, corporate communicatie, sponsoring, nieuwe media en branding. Maak nu voordelig kennis en betaal slechts € 45,- voor het eerste halfjaar.

Meer informatie of abonneren



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 118 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden