NUfoto en ANP wagen nieuwe poging met burgerfotografie
NUfoto en ANP wagen een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat vanaf morgen regelmatig foto's publiceren van lezers van NUfoto.
Het gaat hier om een gecontroleerd experiment waarbij gebruik wordt gemaakt van de inzendingen van lezers/fotografen die door NUfoto zijn geselecteerd. Dit zijn zogeheten ‘trusted photographers’; personen van wie bekend is dat ze vaak goede nieuwswaardige beelden aanleveren. Het ANP wil met deze beelden zijn nieuwsaanbod aanvullen.
Het persbureau werkt normaal gesproken alleen met professionele fotografen en in toenemende mate met specialisten. Echter, bij veel onverwachte nieuwsgebeurtenissen - zoals rampen of calamiteiten - zijn burgerfotografen of semiprofessionals vaak eerder ter plaatse. Johan Groeneveld, adjunct-directeur ANP Producties: ‘Dit is een mooie oplossing voor een dilemma. Wij zien geregeld prima nieuwsfoto’s aan onze ogen voorbijtrekken bij NUfoto, maar wij willen altijd heel erg zeker weten wie een foto waar en wanneer gemaakt heeft alvorens we publiceren. Door met trusted photographers te werken, weten we met wie we van doen hebben.’
Het selecteren van deelnemers is een belangrijk verschil met Skoeps, een door PCM Uitgevers en Talpa Media gelanceerd platform waarop burgers ‘brekend nieuws’ konden publiceren. Skoeps werd gelanceerd als ‘baanbrekende nieuwssite’ en de bedoeling was dat ‘vele tienduizenden’ mensen hieraan bijdragen zouden leveren. Deze Skoepers kregen een ‘skoepstelefoon’ met camera die ze mochten houden. Het bleek echter niet haalbaar ‘een financieel gezond vooruitzicht te ontwikkelen’, vier jaar geleden ging de stekker eruit.
Fotobijschrijft: Een NUfoto-foto van ‘trusted photographer’ Richard Mulder. Het beeld toont de uitgeprocedeerde asielzoeker Mauro tijdens een manifestatie op het Plein in Den Haag.
meer nieuws
RSSAegis neemt Social Embassy over
woensdag 22 mei 2013, 11:57
Stop Aids Now! richt zich met SuperTrash op modebewuste jonge vrouw
woensdag 22 mei 2013, 19:11
250 man eruit bij NDC
woensdag 22 mei 2013, 16:27
Floris Regouin benoemd tot Head of Digital Marketing Samsung Electronics Benelux
woensdag 22 mei 2013, 14:17
Postercampagne poëziefestval De Nieuwe Liefde
woensdag 22 mei 2013, 14:03
Vredestein communiceert testresultaten middels Window Advertising
woensdag 22 mei 2013, 13:33
Textilia gaat samenwerking aan met NextCollections.nl
woensdag 22 mei 2013, 12:16
laatste reacties
Valerie Boersma: Wat fijn Arie! Super! De app hoort te werken voor iPhone, Android en Windows Phone. Voor...
Jeroen Tebbe: Dit was mijn advies in 2008, heel veel is er intussentijd niet veranderd. Jammer....
Arie: Beste Valerie Op IPad werkt ie wel.
Arie: Beste Valerie, Nou dan heb je geluk, mij en andere lukt het niet.
Valerie Boersma: Hoi Arie, Yes! Bij mij doet sowieso de ‘heb’ het, met aanbiedingen (o.a. baquette paling bij La...
ook interessant
- Online gokken mag vanaf 2015 donderdag 23 mei 2013
- Stephen Davidson nieuwe topman Mecom donderdag 16 mei 2013
- Ontslagronde bij Wegener op komst woensdag 15 mei 2013
- In tien jaar niet zo weinig vacatures woensdag 15 mei 2013
- Ruim 3,7 miljoen Nederlanders zien Anouk finale Songfestival halen woensdag 15 mei 2013
meer opinie
- U staat toch ook in De Media 100? woensdag 12 december 2012
- Waar blijft de e-krant? maandag 21 december 2009
meer achtergrond
- Cash voor content donderdag 26 maart 2009
rondvraag
Raar bevlogen
Mat, lam, een voorzitter die wél bevlogen is, een Engelssprekende presentator, en een koffer vol ‘Lampjes’ voor Christian Borstlap die vervolgens niet de Grand Prix wint, omdat de twitter-film van Woedend! / Wefilm een opvallendere case was. Een bijzondere, rare avond was het. Getuige de reacties. Wat moet de ADCN doen om weer geliked te worden?
nu op mobilemarketing.nl
- ‘Dit is echt iets voor jou!’ Hoe en waarom maak je content deelbaar via social media?
- Floris Regouin benoemd tot Head of Digital Marketing Samsung Electronics Benelux
- Augmented Reality voor nieuwe boek van Dan Brown
- Onderzoek DDMA: 'Opdrachtgevers nog niet klaar voor mobile first'
- Dierenpark Amersfoort brengt app uit voor Android en iOS
Registratie MARCOM13 geopend

Mogen we jou dit jaar weer verwelkomen op 12/13 juni?
tip
Handboek Online Marketing 3
Scoren met online marketingstrategie 3.0. Totaal herziene uitgave van bestseller van Patrick Petersen.
De Opportunisten elke week vers
vacatures
-
Product Marketing Specialist German Markets (JB12081)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Product Marketing Specialist (JB12082)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Senior Account Manager
BDO Consultants B.V., Benelux
-
(ervaren) medewerker marketing
TOTAALBED, Zwolle
-
Projectmanager
King design, Amsterdam
Denk anders, schrijf anders
Je schrijft goed, maar het mag frisser, geinspireerder? Put vaker uit persoonlijke associaties en invallen. Orden je gedachten eens anders dan logisch. Resultaat: volop inspiratie en ideeën.
Creatief tekstschrijven. vrijdag 31/5 en 14/6, Soest.
Cursusprijs € 695,-.
Klantwaardering: 9+ (bron: springest.nl)
Collega mee: 10% korting p.p.
Bureau Zuijdgeest Beter Schrijven.
Klik hier voor meer informatie!
campagnes
kennisbank
nu in adformatie
Wie gaan TMG en SBS leiden?
IAB stelt Stir-onderzoek ter discussie
Nieuwe BNO-directeur Van Lennep: ‘Geen tombola’s in het ontwerpvak’
En verder onder meer: SP-branche over oranje, Roland van der Vorst: afscheid ‘met gemengde gevoelens’, Ruud Hendriks helpt startups
neem gratis een abonnement
Boekentips en meer
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden





