A-merk verliest z’n waarde

9 november 2000, 0:00 Redactie

Het A-merk is ernstig aan het devalueren. De moderne consument associeert zich niet meer met een merk als Coca-Cola, Nike of Benetton. Dat blijkt uit een onderzoek van hoogleraar Andrew Ehrenberg, docent economische-psychologie aan de universiteit van Cambridge.

Het onderzoek, waaraan ongeveer 5200 mensen meewerkten, wordt binnen twee à drie maanden gepubliceerd. Dat zei directeur Roland van Kralingen van de Positioneringsgroep gisteren op het jaarcongres Consumententrends 2001 in Geertruidenberg te verwachten. Van Kralingen heeft de resultaten van Ehrenberg geanalyseerd.  De mensen die aan het onderzoek meewerkten, kregen 42 consumentenproducten voorgelegd. Daaruit kwam naar voren dat merken weinig waardering meer krijgen als statussymbool, legde Van Kralingen uit. “Dit is een fragmentatiebom in de marketingwereld, want op die consumentenprofielen is de hele marketinggedachte gebaseerd.’’ Volgens Van Kralingen heeft de consument andere dingen gevonden om status aan te ontlenen, zoals wat iemand doet in zijn leven. “Vroeger was de gedachte: zeg me wat u consumeert en ik weet wie u bent, maar nu wordt het: zeg me wat u doet en ik weet wie u bent.’’ Tussen denkbeeld en consumeren zit weinig verschil meer. ,,In het onderzoek werd maar in 5 procent van de gevallen een afwijking geconstateerd.’’ Uit het onderzoek blijkt overigens dat jongeren een uitzondering vormen. Zij zijn nog bezig hun identiteit te bepalen en gebruiken daar wel merken voor.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

ValueFraming

ValueFraming

Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 118 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden