Acht Gouden Inhaakmedailles

CreatieMediaReclame 13 september 2012, 8:59 Susanne van Nierop

De Gouden Inhaakmedailles 2012 gaan naar campagnes van Rabobank, D-reizen, C1000 (2x), McDonald's, Nike, NS en Heineken.

Acht Gouden Inhaakmedailles

De jury van de Gouden Inhaakmedailles heeft acht campagnes bekroond met de prijs voor de beste sportinhakers van 2012. Inhakers op het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen dongen mee naar de awards. De jury was over het algemeen niet zo enthousiast over de creativiteit en originaliteit. Met name in de categorie Activatie/Sales Promotion werd er erg veel ‘herhaling van eerdere acties’ en ‘me too’ gesignaleerd. In deze categorie viel dan ook geen hoofdprijs.

Eerder waren al nominaties vastgesteld rond het EK. Daar werden eerst nominaties rond de Olympische Spelen aan toegevoegd. Uit de totale lijst werden de winnaars gekozen. De uitingen die een Gouden Inhaakmedaille wonnen, scoorden vooral op aspecten als ‘kwaliteit van de uitvoering’, degelijkheid en consistentie.

image

In de categorie Totaalcampagnes werd goud toegekend aan twee Olympische Spelen-inhakers: NS met de campagne ‘London Centraal’ en Rabobank met de campagne ‘Van Begin tot Goud’. In de categorie Print wonnen juist twee EK-inhakers: de advertentie ‘Pechvogel’ van C1000 en D-reizen met de advertentie ‘Robin moet weg’. De Nike tv-commercial rond de Olympische Spelen won goud, evenals de EK-inhakers van McDonald’s met het beschilderen (en weer schoon maken) van de Duitse Ambassade. In de categorie Internet/Interactief werden de internetactiviteiten rond het Holland Heineken House met goud beloond. De jury had vooral waardering voor de wijze waarop deze adverteerder zich als contentmaker manifesteerde.

image

De prijzen worden binnenkort op een besloten bijeenkomst uitgereikt. Alle genomineerde inhakers ontvangen een eervolle vemelding.

De jury bestond dit jaar uit Arian Buurman (Ster), Olaf Croon (Cebuco), Charles Borremans (Goud activatie), Titus Eikelboom (Stroom), Rob Beemster (Adformatie), Gonnie Spijkstra (Versereclame.nl), Jos Krutzmann (copywriter), Marianne Zwagerman (Ministerie van Fenomenisering), Frank van den Wall Bake, Richard Derks (IIZT) en juryvoorzitter Peter Strating.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

meer achtergrond

rondvraag

ABC-jury oké?

Op het SAN Gala is Dela gekroond tot Adverteerder van het Jaar, Etcetera Bureau van het Jaar, en Hi kreeg het Consistent Accent van de ABC-jury. Goede keuze?

reageer

NK Marketing en Media wielrennen

Velomedia organiseert dit jaar voor de tweede keer het Nederlands Kampioenschap Marketing & Media: een NK voor collega’s uit marketing, reclame en media.

Lees verder

MARCOM Academy

MARCOM Academy Zoek jij meer verdieping in je vak? Bezoek dan één van de masterclasses in de MARCOM Academy.

Meer informatie

Happy Ad!



Why not use our creativity to bring people closer to that which everyone seeks and longs for: happiness!

Dat is het uitgangspunt van The Happy Ad Project.

Deze week de Happy Ad van Hein Scholma, Thabasco: DoGood4all

Meer Happy Ads

Registratie MARCOM13 geopend


Mogen we jou dit jaar weer verwelkomen op 12/13 juni?

Meld je nu gratis aan



tip

Binnenkort: kop dicht, mond open

Binnenkort: kop dicht, mond open

Over alles wat niet gezegd wordt in een organisatie en hoe je dit kunt gebruiken om je interne communicatie te verbeteren. Dit is van groot belang voor het succes van de organisatie.

Bestel het boek



De Opportunisten elke week vers

vacatures

meer vacatures




Denk anders, schrijf anders



Je schrijft goed, maar het mag frisser, geinspireerder? Put vaker uit persoonlijke associaties en invallen. Orden je gedachten eens anders dan logisch. Resultaat: volop inspiratie en ideeën.

Creatief tekstschrijven. vrijdag 31/5 en 14/6, Soest.
Cursusprijs € 695,-.
Klantwaardering: 9+ (bron: springest.nl)
Collega mee: 10% korting p.p.

Bureau Zuijdgeest Beter Schrijven.
Klik hier voor meer informatie


campagnes

kennisbank






nu in adformatie

Wie gaan TMG en SBS leiden?
IAB stelt Stir-onderzoek ter discussie
Nieuwe BNO-directeur Van Lennep: ‘Geen tombola’s in het ontwerpvak’

En verder onder meer: SP-branche over oranje, Roland van der Vorst: afscheid ‘met gemengde gevoelens’, Ruud Hendriks helpt startups


neem gratis een abonnement

Boekentips en meer





nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden