Adformatie geheel vernieuwd

donderdag 19 maart 2009, 11:59

Adformatie geheel vernieuwd

Is er in deze hectische tijden dan niets meer heilig? Blijft werkelijk niets bij het oude? Inderdaad, ook Adformatie onderging een forse verandering. Die is vanaf vandaag zichtbaar.

Alle onderdelen van het tijdschrift zijn tegen het licht gehouden en daar is, naar een ontwerp van Greetje de Graaff, een geheel nieuwe Adformatie uitgerold.
Hoofdredacteur Léon Bouwman zegt erover in zijn commentaar: ‘Velen van u zullen denken dat de restyling een direct gevolg is van het economisch tij. Dat is niet zo, de ingrepen stonden al gepland toen het woord kredietcrisis nog moest worden uitgevonden. We wilden de uitstraling van het blad meer van deze tijd maken, en de functie van print meer modelleren naar onze andere kanalen (vooral online). Maar toen kwam dus die crisis, en die hakt er bij media die leven van uitsluitend advertentie-inkomsten flink in.’
‘Zoals de meeste printmedia is Adformatie dun, dat zal u de laatste weken niet ontgaan zijn. Maar de crisis biedt ook houvast. Zo dwingt ze ons nog meer de relevantie van verhalen te kiezen, en nog meer dan we nu al doen, online en print te laten wisselwerken. Echte vernieuwing heeft soms een duwtje nodig. Adformatie heeft al veel stormen doorstaan, daar kan ook deze bij. We zijn strijdvaardiger dan ooit, en meer dan klaar voor de toekomst. We zijn benieuwd naar uw oordeel.’

 

reageer (5)

Adformatie is meer een magazine geworden, vind ik.
http://www.jeroenmirck.nl/2009/03/restyling-van-adformatie/

Jeroen Mirck, donderdag 19 maart 2009, 13:39

Ik vind het nieuwe ontwerp er nog een beetje ‘zoekend’ uitzien, en hier en daar wat rommelig (vooral de spreads ‘buitenland’ en ‘tamtam’ zien er nogal willekeurig in elkaar geplakt uit).
.
Ronduit slecht vind ik die vette zwarte strepen boven en in de eerste pakweg 20 pagina’s. Alle pagina’s er zonder zien er echt veel beter uit.
.
Een heel goed idee vind ik maken van pull-quotes door het opvallend geel onderstrepen van stukjes broodtekst. Maar laat dan s.v.p. wel de ‘normale’ pull-quotes weg. Enneh: het vervangen van de ‘zie www’ jumplines door complete urls zou al veel eerder moeten zijn gebeurd ;-)

Carl Mangold, donderdag 19 maart 2009, 15:36

De herkenbaarheid van ‘ons vakblad is wel een stuk minder. De eigenwijsheid van die brutale geel/zwarte balk sprong er altijd uit. Nu is het inderdaad veel braver. De inhoud is veel logischer ingedeeld, al ben ik ook geen voorstander van die zwarte strepen.
Een advertentie op pagina 4 omslag zal commercieel zeker scoren, maar de uniekheid van een blad, dat op voor- en achterzijde nieuws toont, zal op de leestafel gemist worden.

Hajo P. Strik, donderdag 19 maart 2009, 16:24

Ik vind het blad er eindelijk echt strak en gezaghebbend uitzien. Ergens bleef het toch altijd net een beetje te rommelig, zeker met die smalle kolommetjes langs de pagina’s. Da’s helemaal opgelost, en ook de typografie is met sprongen vooruit gegaan. Complimenten dus: voortaan mag Adformatie gewoon op de salontafel blijven liggen, in plaats van de wc. :-)

rub&, donderdag 19 maart 2009, 16:54

Ik vind het (nog) geen herkend Adformatie gezicht.
jammer

Emanuel Damsteeg, donderdag 19 maart 2009, 21:55


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Creatie

Creatie

vanaf € 25,-

Thema: unreal Actie: voordeelabonnement voor maar €89,- per jaar

rondvraag

Pitchplatforms goed voor het vak?

De komst van Brandsupply staat niet op zichzelf: er zijn steeds meer online marktplaatsen waar adverteerders creatieve ideeën kunnen kopen. Motto van deze pitchplatforms: ‘iedereen is creatief’. Is dat zo en bevordert het de kwaliteit van het creatieve werk?

reageer

marcom500

Hall of fame Leeuwen

  1. Ivar van der Zwan
    3 bekroningen
  2. Dylan de Backer
    2 bekroningen
  3. Zwier Veldhoen
    2 bekroningen
  4. Pieter van Velsen
    2 bekroningen
  5. Aad Kuijper
    2 bekroningen
naar marcom 500

nieuwste campagnes

laatste reacties

gnaus:

als reclamemakers dan toch spieken, laat ze het dan goed doen… bakker bart (see you)...

NFLjerseys:

NFL jerseys online on hot discount, if you are really interested in football jerseys...

NFLjerseys:

If you are fond of NFL jerseys and football jerseys, why not go to visit the...

NFLjerseys:

New Orleans Saints football jerseys sale at clearance price, get cheap jerseys and...

NFLjerseys:

One way to buy cheap jerseys is shopping online, NFL jerseys at nfljerseys-shopping.com...

Merkbeeld banken stabiliseert

De vrije val in de beeldvorming over de banken als geheel is gestopt. Dat blijkt uit het jaarlijkse omnibusonderzoek naar de merkperceptie van Nederlandse banken door MindWorld en Synergie onder bijna 1.400 respondenten.

Lees verder

marcom eventkalender

kennisbank


Zomertip: MarketingRSLT Summerschool

image
Op een inspirerende locatie je marketingkennis bijspijkeren én netwerken tijdens MarketingRSLT Summerschool.

Stel je eigen workshopprogramma samen, je kunt kiezen uit diverse workshops:
Affiliate Marketing
Online Video en Mobile
Games als marketingmiddel
Connect & Convert
Onderzoek & testen
…en meer.

Bekijk het programma en schrijf je in.

Na een bezoek aan Summerschool kom je weer bijgespijkerd terug op kantoor!

tip

Creatie

Creatie

vanaf € 25,-

Thema: unreal Actie: voordeelabonnement voor maar €89,- per jaar


deze week in adformatie

- Design stimuleert productprestatie
- 'Zet patriot met grote bek in jury'
- VPRO komt met jongerenmerk Dorst
- RUG: 'Creatieven op niveau "AIDA"'

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief