‘Adverteerders niet in rij voor narrowcasting’
Bij zeven op de tien adverteerders leeft niet het plan om de komende drie jaar structureel in narrowcasting te investeren. Eenderde van de adverteerders is enthousiast over deze techniek.
Dit blijkt uit een enquête die de Bond van Adverteerders (BVA) in juli hield onder veertig leden, zo meldt vakblad Adformatie. Dit gebeurde in reactie op plannen voor de vorming van een joint industry committee (JIC) voor bereiksonderzoek naar narrowcasting, waarin adverteerders, exploitanten en mediabureaus zijn vertegenwoordigd.
Uit de poll blijkt dat het begrip ‘narrowcasting’ bij alle respondenten bekend is. Tegenover de 69 procent van de BVA-leden die niet binnen drie jaar structureel in deze nieuwe communicatie-techniek willen investeren, staat 14 procent die dat wel van plan is.
Wanneer budget naar narrowcasting wordt verschoven gaat dit volgens 31 procent ten koste van het budget voor tv. Opmerkelijk is dat slechts weinig adverteerders denken dat het budget van narrowcasting iets afhapt van de bestedingen aan buitenreclame. Dit komt volgens de BVA mogelijk omdat narrowcasting eerder met instore/pos-reclame wordt geassocieerd.
‘De uitkomst van deze enquête bevestigt dat het medium nog in de kinderschoenen staat en dat op korte termijn het advertentievolume beperkt zal blijven’, zegt Bart van der Gaag, mediaspecialist van de BVA. ‘Er moet eerst door de exploitanten aanzienlijk geïnvesteerd worden in kwaliteit en distributie, voordat er sprake is van een volwaardig medium dat iets toevoegt aan bestaande media. Pas dan heeft het voor de markt ook zin om gezamenlijk tot een bereiksonderzoek te komen.’
meer nieuws
RSSSmin wordt Platform Content
dinsdag 22 mei 2012, 6:53
WSPA en FHV achter ‘Binnenmelk’
dinsdag 22 mei 2012, 15:39
Fortress sluit aan bij Europees netwerk
dinsdag 22 mei 2012, 15:37
La Place start proef met mobiele kortingsbonnen
dinsdag 22 mei 2012, 15:44
Uitgesteld kijken steeds populairder
dinsdag 22 mei 2012, 12:47
Omzet Ster 222 miljoen
dinsdag 22 mei 2012, 11:19
Experian koopt campagne management specialist Conversen
dinsdag 22 mei 2012, 11:13
tip
ValueFraming
Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 118 inhakers.
vacatures
-
Account Manager Bedrijfscatering (DK8792)
Personato Werving en Selectie, Noord-Brabant
-
Staffunctionaris externe communicatie
CASA, Den Haag
-
Productmanager Baxtering en Central Filling
Alliance Healthcare, 's-Hertogenbosch
-
Marketing Communciation Specialist
LexisNexis, Amsterdam
-
Nu-Swift Account Manager New Business (LG9138)
Personato Werving en Selectie, Landelijk
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Hans Voskamp: @Nina: Jeetje, wat kan jij moeilijke vragen stellen. Dat deed je gisteren ook al bij het Fitzroy...
Hans Voskamp: @Eduard: Noemt u de bijdrage van Koos niks? Het nieuwe topteam van Fitzroy wordt anders door de...
Nina: Zeg. Waarom staat BSUR eigenlijk in dat rijtje?!
Eduard: @ Koos: Jij hebt ECHT niks te doen hè??
Hans Voskamp: @Koos: Ik mis in uw gloedvolle omschrijving van dit bijna bovenmenselijke heldenduo nog het...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

