Akkoord grote techbedrijven over privacy
Zes grote technologiebedrijven hebben toegestemd consumenten meer informatie te geven over hoe zij met privégegevens omgaan voordat gebruikers bepaalde toepassingen zoals apps gaan downloaden.
Dat maakte de procureur-generaal in Californië donderdag bekend. De overeenkomst bindt Amazon, Apple, Google, Microsoft, Research In Motion en Hewlett-Packard de persoonlijke gegevens van miljoenen consumenten te beschermen. De ontwikkelaars van dergelijke toepassingen moeten op hun platforms bekendmaken hoe zij privégegevens gebruiken voordat een app kan worden gedownload.
‘De persoonlijke levenssfeer moet niet ten koste gaan van het gebruik van mobiele apps, maar al te vaak gebeurt dat wel’, aldus procureur-generaal Kamala Harris. Volgens hem hebben 22 van de 30 meest gedownloade apps momenteel geen privacyverklaringen. Sommige gedownloade apps blijken ook de adressenboeken van gebruikers te downloaden.
Harris was ook een van de ondertekenaars van een brief aan Google-topman Larry Page waarin Amerikaanse wetgevers hun bezorgdheid uitdrukken over de beslissing van het internetbedrijf zijn privacybeleid te consolideren.
De beleidswijziging zou Google toegang geven tot gebruikersinformatie van producten zoals Gmail en Google Plus, zonder dat de consument een ‘opt-out’-mogelijkheid heeft, aldus de ondertekenaars van de brief.
Bron: ANP.
meer nieuws
RSSSmin wordt Platform Content
dinsdag 22 mei 2012, 6:53
Radio Veronica grootste stijger in luisteronderzoek
dinsdag 22 mei 2012, 21:00
MAD Society organiseert ‘United in Caring’
dinsdag 22 mei 2012, 19:45
Amnesty en Milieudefensie nagelen Shell aan schandpaal
dinsdag 22 mei 2012, 17:00
WSPA en FHV achter ‘Binnenmelk’
dinsdag 22 mei 2012, 15:39
Fortress sluit aan bij Europees netwerk
dinsdag 22 mei 2012, 15:37
La Place start proef met mobiele kortingsbonnen
dinsdag 22 mei 2012, 15:44
ook interessant
- Minder banen weg bij AT5 vrijdag 4 mei 2012
- Europese toezichthouder: privacy in geding woensdag 25 april 2012
- Afmeldlink e-mail opnieuw grootste bron marketingklachten dinsdag 27 maart 2012
- Akkoord over schulden Endemol maandag 26 maart 2012
- Eyeworks stopt met Advance donderdag 15 maart 2012
meer opinie
- Wisselkoers van privacy deel 2 vrijdag 3 februari 2012
- Email marketing geketend maandag 30 januari 2012
- Vakgenoten woensdag 15 juni 2011
- Privacy, de nieuwe currency? woensdag 9 maart 2011
- Scoren op sociale media donderdag 3 februari 2011
tip
Communicatiedesk vernieuwd
Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 118 inhakers.
vacatures
-
Account Manager Bedrijfscatering (DK8792)
Personato Werving en Selectie, Noord-Brabant
-
Staffunctionaris externe communicatie
CASA, Den Haag
-
Productmanager Baxtering en Central Filling
Alliance Healthcare, 's-Hertogenbosch
-
Brand Manager Quest
G+J Uitgevers, Diemen
-
Commerciële Project Marketeer
VNU Exhibitions Europe, Utrecht
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Huib: Heel veel lawaai, maar ik heb dat fitzroy nog niet op echt goed werk kunnen betrappen. Correct me...
Aagje Wissen: @Koos: nou, aan geniepigheid laat jij ook niets te wensen over. Maar ik wil er nog wel een paar...
Martin: Cecile, prijzen zijn leuk maar wat dacht je van de effectiviteit van campagnes?
Koos de Zeeuw: Leuke, geniepige, taalgrap van Hans Voskamp om hoogvandetorenblazer Jur Baart voor Jur Baard uit te...
Aart: @Michael
Ik volg je betoog en vergis ik me of schuilt er nog steeds een hoop wensdenken in?
Je...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



