AT5 wilde referendum over toekomst

8 december 2005, 0:00 Redactie

Hoofdredacteur Erik van Zwam van AT5 heeft de gemeente gedreigd zelf een referendum over de toekomst van de stadszender te organiseren als hij zijn zin niet zou krijgen over financiële toezeggingen.

Dat meldt Het Parool. De krant put uit een vertrouwelijk memorandum dat de ambtelijke onderhandelingsdelegatie voor de verkoop van AT5 eind augustus stuurde naar de wethouders Hannah Belliot (Lokale Media) en Laetitia Griffith (Deelnemingen).

Het stadsbestuur wil AT5 voor één euro verkopen aan Chellomedia, waarmee het een commercieel station wordt. In ruil voor onafhankelijk Amsterdams nieuws blijft de zender jaarlijks 1,3 miljoen euro subsidie ontvangen. Ook neemt de gemeente 0,4 tot 2,6 miljoen euro aan oude schulden over.

In het memorandum beklaagt de ambtelijke delegatie zich over de opstelling van Van Zwam. ‘Feitelijk is de publieke status nog steeds de voorkeursvariant van AT5, maar men wil zich alleen in de commerciële status schikken als elk ondernemingsrisico is uitgebannen.’
En: ‘Ter versterking van zijn positie stelt AT5 aan de gemeente eisen die de gemeente eigenlijk niet kan vervullen.’ Het gaat daarbij vooral om de voorwaarde dat AT5 gevrijwaard moet worden van iedere concurrentie.

De ambtenaren concluderen dat de zender ‘in ruil voor de commerciële status van de gemeente de garantie wil krijgen dat ze zich op alle bestaande en toekomstige platforms tot 2014 onthoudt van het voeren van een lokaal mediabeleid.’

Volgens Van Zwam is daar niets mis mee. ‘’Het was niet mijn idee commercieel te gaan. Het is dan logisch in de onderhandelingen een aantal minimumvoorwaarden te stellen.’



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Marketing Performers

Marketing Performers

Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 118 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden