Bruto mediabestedingen groeien met 9,4 pct
De bruto mediabestedingen kwamen in het eerste halfjaar van 2010 uit op ruim 3 miljard euro, een stijging van 9,4 pct ten opzichte van dezelfde periode in 2009.
Publiekstijdschriften noteerden voor het eerst sinds het vierde kwartaal van 2007 een stijging van 0,7 pct over de eerste zes maanden van 2010. Dit blijkt uit het Kwartaalrapport Bruto Mediabestedingen dat Nielsen binnenkort publiceert.
In vergelijking met de eerste zes maanden van 2009, noteerden zes van de tien mediumtypen een stijging over het eerste halfjaar van 2010 en zijn de mediabestedingen in totaal met 9,4 pct toegenomen. Wel dient hierbij de kanttekening gemaakt te worden dat deze groei het resultaat is van de vergelijking met het zeer zwakke eerste halfjaar van 2009. Maar ook in vergelijking met de eerste zes maanden van 2008 groeiden de bruto mediabestedingen het eerste halfjaar van 2010: + 3,5 pct.
Binnen audiovisuele media groeiden de bruto mediabestedingen van zowel televisie als radio ten opzichte van de eerste zes maanden van 2009. Televisie groeide met 8,9 pct tot 1,5 miljard euro en radio met 9,4 procent tot 264 miljoen. Met uitzondering van januari groeiden beide mediumtypen in alle individuele maanden van 2010. Ondanks een opleving van de bruto mediabestedingen van bioscoop in het tweede kwartaal van 16,3 procent, kwam het mediumtype uit op een daling van 7,6 procent tot 4,9 miljoen. over de eerste twee kwartalen van 2010. Hiermee kwam het cluster audiovisuele media uit op een groei van 9,0 procent.
Printmedia
De bruto mediabestedingen van het cluster printmedia zijn ten opzichte van de eerste twee kwartalen van 2009 gegroeid met 6,6 procent. Naast dagbladen (14,0%) lijken ook publiekstijdschriften met een groei van 0,7 procent het tij gekeerd te hebben na negen kwartalen van dalingen. Deze twee mediumtypen kwamen uit op respectievelijk 471 miljoen en 168 miljoen. Sponsored magazines zagen de mediabestedingen dalen met 3,7 procent tot 21 miljoen, ondanks een stijging in het tweede kwartaal van 16,6 procent. De daling bij vaktijdschriften zette ook dit kwartaal verder door, waardoor de bestedingen in het eerste halfjaar uitkwamen op 78,3 miljoen (-7,9 procent).
Out of home
De bruto mediabestedingen aan out of home nemen sinds het vierde kwartaal van 2009 ieder kwartaal toe. Na een stijging van 5,7 procent in het eerste kwartaal en 9,8 procent in het tweede kwartaal, is de stijging uitgekomen op 7,8 procent over de eerste zes maanden van 2010. Ook folders groeiden in beide kwartalen meer dan 20 procent. De gemiddelde groei over de eerste zes maanden bedroeg 23,1 procent. Naast vaktijdschriften, sponsored magazines en bioscoop, daalden ook de bruto mediabestedingen binnen het mediumtype internet met 2,5 procent tot 78 miljoen. Slechts een derde van de exploitanten die deelnemen aan de internetregistratie noteerden een stijging van de bestedingen in het eerste halfjaar van 2010. Die stijging was niet voldoende om de daling bij de andere exploitanten te compenseren.
meer nieuws
RSSCDA en VVD in Eerste Kamer nog niet akkoord met cookiewet
vrijdag 3 februari 2012, 10:02
KLM lanceert meet&seat: inchecken via social media
vrijdag 3 februari 2012, 16:42
Albert Heijn viert zijn 125e verjaardag
vrijdag 3 februari 2012, 11:35
Elfstedentocht? Inhaken maar!
vrijdag 3 februari 2012, 10:31
Partnership NRC Carrière en TEDxMaastricht
vrijdag 3 februari 2012, 9:27
De Telefoongids waarschuwt klanten voor spookfacturen
vrijdag 3 februari 2012, 9:22
Mini Cooper blundert met campagne
vrijdag 3 februari 2012, 9:06
rondvraag
Is tijd rijp voor burgerfotografie?
ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Hoofd Communicatie & Voorlichting
Elkerliek Ziekenhuis, Helmond
-
Brand Manager
Royaan B.V., Wijk bij Duurstede
-
Manager Marketing
Media Groep Limburg, Sittard
laatste reacties
Itai Gross: @Helmer, ben benieuwd waarom je dat denkt…
Koos de Zeeuw: Denemarken, Legoland. Nederland, Logoland. Ik stel voor “Elke Nederlander en/of...
Koos de Zeeuw: Wat een voos gezwam in de ruimte van Axe. Wedden dat Axe Anarchy For Her niet naar...
Koos de Zeeuw: Foutje, er had moeten staan cookewiet. En dan de opmerking dat het CDA zijn...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
Brand Flow
Hoe creëer je als merk een optimale merkervaring? In Brand Flow lees je hoe merken als IKEA, Nike, BMW, Apple en Starbucks in staat zijn om over langere periode succesvol te zijn.
vacatures
-
Communicatie & Creatie Specialist (Online)
Kwantum, Tilburg
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Senior Project Manager Communications
Sanoma, Amsterdam
-
Senior Communications Advisor
Sanoma, Amsterdam
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

