Bureaus voorzichtig optimistisch
De stijging van de bruto mediabestedingen in de eerste helft van 2010 stemt de Nederlandse reclamebureauwereld voorzichtig optimistisch.
Ivo Roefs, managing partner DDB: ‘Het is een beetje ambivalent. 2009 was zo’n uitgesproken slecht jaar dat als het in 2010 beter is gegaan, er nog steeds een inhaalslag gemaakt moet worden. Bovendien wil een stijging van de mediabestedingen nog niet zeggen dat er ook nieuw werk wordt gemaakt.’ Dat laatste verklaart waarom bijvoorbeeld het grootste advertentiebedrijf ter wereld, het Britse WPP, minder hard groeide dan de mediapartijen.
De bruto mediabestedingen in Nederland kwamen in het eerste halfjaar van 2010 uit op ruim 3 miljard euro, een stijging van 9,4 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2009. Roefs: ‘Als het langzaam weer beter gaat, gaan adverteerders eerst kijken wat er nog op de plank ligt en gebruiken dat. Die fase hadden we aan het begin van dit jaar. Nu krijgen we meer opdrachten en merken we vooral bij fast movers dat ze met iets nieuws willen komen.’ Roefs durft geen verwachtingen uit te spreken. ‘2009 was het eerste jaar waarin we geen jaarkalenders met budgetten te zien kregen. Ik hoop dat de marketeers nu meer zekerheid hebben over het budget. Ik ben altijd optimistisch, maar er hangt boven de markt dat Amerika denkt dat er nog een recessie aankomt, dus het blijft gissen.’
Barbera Wolfensberger, ceo FHV BBDO: ‘Wij hebben veel werk, maar voor alle bureaus geldt dat ze nog steeds nancieel krap zitten. Onder druk van de recessie zijn er vorig jaar veel nieuwe honoreringsafspraken gemaakt en die zijn ongunstiger dan vóór de recessie. We praten nog steeds met procurement en niet met de marketingverantwoordelijken als het over geld gaat. Maar dat is een strijd die we graag aangaan. Ik ben optimistisch over het komende jaar.’
Ook Talmon Kochheim, algemeen directeur Leukwerkt, merkt dat de markt aantrekt. ‘De laatste twee weken hebben we meer new businessgesprekken gevoerd dan in het eerste kwartaal, en er komen bedrijven langs die de afgelopen tijd niet hebben geadverteerd. Het slot lijkt van de deur.’
meer nieuws
RSSCDA en VVD in Eerste Kamer nog niet akkoord met cookiewet
vrijdag 3 februari 2012, 10:02
KLM lanceert meet&seat: inchecken via social media
vrijdag 3 februari 2012, 16:42
Albert Heijn viert zijn 125e verjaardag
vrijdag 3 februari 2012, 11:35
Elfstedentocht? Inhaken maar!
vrijdag 3 februari 2012, 10:31
Partnership NRC Carrière en TEDxMaastricht
vrijdag 3 februari 2012, 9:27
De Telefoongids waarschuwt klanten voor spookfacturen
vrijdag 3 februari 2012, 9:22
Mini Cooper blundert met campagne
vrijdag 3 februari 2012, 9:06
rondvraag
Is tijd rijp voor burgerfotografie?
ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Hoofd Communicatie & Voorlichting
Elkerliek Ziekenhuis, Helmond
-
Brand Manager
Royaan B.V., Wijk bij Duurstede
-
Manager Marketing
Media Groep Limburg, Sittard
laatste reacties
Itai Gross: @Helmer, ben benieuwd waarom je dat denkt…
Koos de Zeeuw: Denemarken, Legoland. Nederland, Logoland. Ik stel voor “Elke Nederlander en/of...
Koos de Zeeuw: Wat een voos gezwam in de ruimte van Axe. Wedden dat Axe Anarchy For Her niet naar...
Koos de Zeeuw: Foutje, er had moeten staan cookewiet. En dan de opmerking dat het CDA zijn...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
Communicatiedesk vernieuwd
Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.
vacatures
-
Communicatie & Creatie Specialist (Online)
Kwantum, Tilburg
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Senior Project Manager Communications
Sanoma, Amsterdam
-
Senior Communications Advisor
Sanoma, Amsterdam
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

