BVA: ‘Meerderheid adverteerders houdt vast aan langetermijnplannen’

vrijdag 9 januari 2009, 10:40

BVA: ‘Meerderheid adverteerders houdt vast aan langetermijnplannen’

Adverteerders worden door de kredietcrisis gedwongen worden tot meer efficiency en focus, blijkt uit BVA-onderzoek. Ondanks de crisis geeft 59 pct van de respondenten aan dat de langetermijnplannen overeind blijven.

44 Procent zegt wel eerder tactisch dan strategisch te werken, maar tegelijkertijd zegt de helft eerder te kiezen voor de strategische aanpak. Adverteerdersbond BVA hield eind 2008 een onderzoek onder zijn leden. Er werd gevraagd naar het effect van de kredietcrisis op de communicatie-inzet van adverteerders. Hoe gaat een adverteerder in tijden van recessie om met zijn merk? Welke keuzes worden gemaakt wat betreft mediainzet? Wordt er wel of juist niet gesneden in de communicatiebudgetten?
Voorop staat dat de crisis van 2008 ernstiger wordt ingeschat dan de internetcrisis in 2001. 47 Procent verwacht dat de huidige crisis meer schade zal veroorzaken, dan die in 2001. Aan de respondenten is gevraagd welke soorten reclame het komende jaar zeker in de mix voor komen. Van de ondervraagden is 91 procent er zeker van dat internet in 2009 onderdeel uitmaakt van de mediamix, gevolgd door de traditionele televisiespot (84%), de radiocommercial (69%), event marketing (59%) en direct marketing (56%).
Op de vraag op welke media als eerste bezuinigd zal gaan worden, staat televisie met 47 procent bovenaan. De budgetten voor tv-campagnes zijn meestal in absolute zin het hoogst in de mediamix, dus het klinkt volgens de BVA logisch dat hier als eerste op bezuinigd wordt. Op de tweede en derde plaats staan event marketing (25%) en advertenties in dagbladen (22%). 16 Procent zegt op geen van de genoemde soorten reclame te bezuinigen.
87 Procent verwacht dat in 2009 scherpere media-inkoop mogelijk is. Daarnaast grijp 56 procent van de respondenten de gelegenheid aan om de relatie met het (media)bureau extra onder de loep te nemen.

 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Boek Kloteklanten 2.0

Boek Kloteklanten 2.0

vanaf € 27,50

Met onderzoek naar klantentrends, klantgericht ondernemen en omgang met klanten in Nederland

rondvraag

Pitchplatforms goed voor het vak?

De komst van Brandsupply staat niet op zichzelf: er zijn steeds meer online marktplaatsen waar adverteerders creatieve ideeën kunnen kopen. Motto van deze pitchplatforms: ‘iedereen is creatief’. Is dat zo en bevordert het de kwaliteit van het creatieve werk?

reageer

marcom500

Hall of fame Leeuwen

  1. Ivar van der Zwan
    3 bekroningen
  2. Dylan de Backer
    2 bekroningen
  3. Zwier Veldhoen
    2 bekroningen
  4. Pieter van Velsen
    2 bekroningen
  5. Aad Kuijper
    2 bekroningen
naar marcom 500

nieuwste campagnes

laatste reacties

gnaus:

als reclamemakers dan toch spieken, laat ze het dan goed doen… bakker bart (see you)...

NFLjerseys:

NFL jerseys online on hot discount, if you are really interested in football jerseys...

NFLjerseys:

If you are fond of NFL jerseys and football jerseys, why not go to visit the...

NFLjerseys:

New Orleans Saints football jerseys sale at clearance price, get cheap jerseys and...

NFLjerseys:

One way to buy cheap jerseys is shopping online, NFL jerseys at nfljerseys-shopping.com...

Merkbeeld banken stabiliseert

De vrije val in de beeldvorming over de banken als geheel is gestopt. Dat blijkt uit het jaarlijkse omnibusonderzoek naar de merkperceptie van Nederlandse banken door MindWorld en Synergie onder bijna 1.400 respondenten.

Lees verder

marcom eventkalender

kennisbank


Zomertip: MarketingRSLT Summerschool

image
Op een inspirerende locatie je marketingkennis bijspijkeren én netwerken tijdens MarketingRSLT Summerschool.

Stel je eigen workshopprogramma samen, je kunt kiezen uit diverse workshops:
Affiliate Marketing
Online Video en Mobile
Games als marketingmiddel
Connect & Convert
Onderzoek & testen
…en meer.

Bekijk het programma en schrijf je in.

Na een bezoek aan Summerschool kom je weer bijgespijkerd terug op kantoor!

tip

Boek Kloteklanten 2.0

Boek Kloteklanten 2.0

vanaf € 27,50

Met onderzoek naar klantentrends, klantgericht ondernemen en omgang met klanten in Nederland


deze week in adformatie

- Design stimuleert productprestatie
- 'Zet patriot met grote bek in jury'
- VPRO komt met jongerenmerk Dorst
- RUG: 'Creatieven op niveau "AIDA"'

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief