Cannes: 2 zilver en 1 brons in Cyber

24 juni 2009, 21:20 Susanne van Nierop

Tribal DDB en Skipintro hebben gisteravond tijdens het reclamefestival in Cannes een zilveren Cyber Lions gewonnen. Brons was er voor 2009.

Cannes: 2 zilver en 1 brons in Cyber

Vorig jaar ging Nederland met precies hetzelfde aantal prijzen naar huis. Tribal DDB won het zilver voor Cinema 21:9 voor Philips. Jurylid Bram de Rooij: ‘Het was al brons. De discussie ging op een gegeven moment over branded content, toen heb ik de case terug gehaald als goed voorbeeld. Na herstemming werd het toen nog zilver.’
Skipintro won de prijs voor ‘For the love of God’ voor Rijksmuseum. Deze case werd door de jury direct met een zilver bekroond.  2009 won het brons voor de ‘Zonneradar’ voor Wieckse Witte.
Volgens De Rooij was goud nog niet haalbaar voor de Nederlandse cases. ‘De executie en ook de ideeen moeten dan nog net wat beter worden.’

Volgens juryvoorzitter Lars Bastholm (Ogilvy North America) is Cyber de kinderschoenen ontgroeid, maar zit het vak nog midden in de pubertijd, met alle problemen die daarbij horen. ‘Het is verward en hard op zoek naar welke plek het in zal nemen in de wereld. Soms probeert het mooi te zijn, soms doet ze dingen die er niet bij past.’

De jury deelde 3 Grand Prix uit. ‘The best job of the world’ van Cumminsnitro (beste interactieve campagne) won de derde Grand Prix van de week. Bastholm: ‘Het is moeilijk ernaar te kijken en geen lach op je gezicht te krijgen. De beste kanten van het internet komen naar voren, omdat mensen werden gemobiliseerd en zelf content moesten creeren.’

De 2e Grand Prix (interactive tools) ging naar AKQA Londen voor Eco:Drive voor Fiat. Eco:Drive is een online applicatie die is doorvertaald naar de auto zelf en het rijgedrag van de bestuurder. Via een usb-stick in de auto wordt gemeten hoe milieuvriendelijk de bestuurder rijdt. Een internetapplicatie maakt vervolgens de analyse. Bastholm: ‘Het is een voorbeeld van het feit dat bureaus steeds hechter met hun klant zijn verbonden. Er worden zelfs producten ontworpen.’

De 3e was voor de alternate reality game Why so serious? van 42 Entertainment voor de lancering van de Batman film The First Knight. De game werd 18 maanden voor het uitkomen van de film gelanceerd om fans (en ander publiek) warm te maken. Jurylid Jonas Linell (Lbi Kopenhagen): ‘We zien dat de periode dat je contact kan houden met het publiek steeds langer en langer wordt, dat is interessant.’
Bastholm: ‘Een alternate reality game van deze schaal kan alleen door internet bestaan. Dat maakt het zo interessant. Het blijft zich ook ontwikkelen.’

Een overzicht van de golden Cyber Lions: 

100 GIRLS - AXE - BBH New York
http://www.bbhgraze.com/awards/cannes_09/axehair_website/

TOKYO FASHION MAP - UNIQLO CO. - DENTSU Tokyo
http://www.interactive-salaryman.com/pieces/uniqlo1000_e/

STEFAN THE SWOPPER - POSTEN - ÅKESTAM HOLST Stockholm http://www.akestamholst.se/awards/swooper/

DONATE A MEAL - DUESSELDORFER TAFEL - OGILVY & MATHER Düsseldorf
http://www.donate-a-meal.com

HOTEL 626 - DORITOS - GOODBY SILVERSTEIN & PARTNERS San Francisco http://www.cyberentries.com/hotel626/

BANNER CONCERTS - AXION - BOONDOGGLE Leuven http://www.bornoncloud9.be/canneslions2009/axion/banner-concerts-cyber/

CAN HANDS - PROCTER & GAMBLE PRINGLES - BRIDGE WORLDWIDE Cincinnati USA
http://awardshome.com/cannes2009/pringles/

BANNER CONCERTS - AXION - BOONDOGGLE Leuven http://www.bornoncloud9.be/canneslions2009/axion/banner-concerts-cyber-banners/
http://www.bornoncloud9.be/canneslions2009/axion/banner-concerts-cyber-banners/banner-example-02.html
http://www.bornoncloud9.be/canneslions2009/axion/banner-concerts-cyber-banners/kaat_en_daan.html
http://www.bornoncloud9.be/canneslions2009/axion/banner-concerts-cyber-banners/kids_heroes.html

WARIO LAND SHAKE IT! - NINTENDO - GOODBY SILVERSTEIN & PARTNERS
http://www.cyberentries.com/wario_youtube/

WHAT WE HEAR - BARNARDO’S - BBH London http://www.grazeourfield.com/barnardos/troubledyouth/wwh
http://www.grazeourfield.com/barnardos/troubledyouth/btc/

WHOPPER SACRIFICE - BURGER KING - CRISPIN PORTER + BOGUSKY http://www.cpbgroup.com/awards/2009/cn/bksacrifice.html

BANK TRANSFER JOB-AD - DRAFTFCB KOBZA Vienna
http://draftfcb.at/bank-transfer-job-ad/

SIGNS - SCHWEPPES - PUBLICIS MOJO Auckland http://awardentries.co.nz/signs/

DIESEL XXX SFW - DIESEL - THE VIRAL FACTORY London http://www.break.com/index/sfw-porn-clips.html

THE GREAT SCHLEP - JEWISH COUNCIL FOR EDUCATION AND RESEARCH - DROGA5 New York
http://vimeo.com/1808434



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

meer opinie

tip

ValueFraming

ValueFraming

Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden