CDA wil Nederlandse muziek PO

30 november 05 Redactie

Publieke omroepen moeten de wettelijke verplichting krijgen om een deel van hun zendtijd te besteden aan Nederlandstalige muziek.

Dat zegt CDA-Kamerlid Joop Atsma tegen de GPD. Hij vindt dat er te veel voorbij wordt gegaan aan de grote markt voor het eigen product. Daarnaast meent hij dat Nederland zuinig moet zijn op zijn cultuurgoed.
Atsma probeert al een paar jaar om artiesten als Frans Bauer, Marianne Weber en Jan Smit meer op radio en tv te krijgen. Maar pogingen om dat bijvoorbeeld via de verdeling van radiofrequenties te regelen, liepen op niets uit.
Bewindslieden lieten weten dat zo’n voorkeursbehandeling vanwege Europese regels verboden was. Maar dat blijkt mee te vallen, meldt een woordvoerster van de Europese Commissie. Een land mag de eigen taal wel degelijk voorrang geven. Vanwege cultuurbehoud is dat zelfs aan te bevelen. Een lidstaat overtreedt pas discriminatieregels als alleen artiesten uit eigen land op radio en tv mogen optreden.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Marketing Performers

Marketing Performers

Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden