Centraal Beheer’s afgekeurde Adam en Eva-commercial

vrijdag 30 mei 2008, 9:57

Centraal Beheer’s afgekeurde Adam en Eva-commercial

Het geloof en homoseksualiteit. Die twee thema's maakten een Centraal Beheer-commercial die eind september vorig jaar de buis op had gemoeten tot de meest controversiële ooit.

De Centraal Beheer-spot was zo controversieel dat hij uiteindelijk nooit werd vertoond. Naar verluidt afgekeurd door de allerhoogste baas binnen het verzekeringsconcern. Officieel gaf men destijds geen commentaar op het voorval. Onlangs kreeg Adformatie de veelbesproken commercial, gemaakt door DDB Amsterdam, in handen. Kijk hier en oordeel zelf…

 

reageer (32)

Zeker controversieel.
Kijk hier maar eens op onderstaande site bij punt 7

http://www.wafel.org/2005/09/03/even_apeldoorn_bellen/

henk, vrijdag 30 mei 2008, 10:48

Wellicht in sommige landen niet geheel gepast. Persoonlijk vind ik ‘m sowieso niet heel sterk.

Reynder, vrijdag 30 mei 2008, 10:48

overeenkomst is wel zeer frappant, benieuwd wat DDB hier van vindt.

rob, vrijdag 30 mei 2008, 13:21

nou…

Sjaak, vrijdag 30 mei 2008, 15:57

Ik vind hem super, maar idd erg controversieel

Dana, vrijdag 30 mei 2008, 16:04

kijk

Kees Goedhart, vrijdag 30 mei 2008, 16:54

Door destijds aan de wedstrijd deel te nemen, heb ik alle auteursrechten moeten afstaan. Ik kan dus nergens aanspraak op maken, hoewel het mij plezier doet dat ik er 3 jaar na dato alsnog iets van mag terugzien.

Jorrit Kronjee, vrijdag 30 mei 2008, 17:57

Shocking, ach ja. het staat wat mij betreft gewoon heel erg ver van “verzekeren”. Enne, waarom Engels? Om in te kunnen sturen voor een prijsje?

Viktor Franzen, vrijdag 30 mei 2008, 20:07

haha helemaal top!!
“I’m adam”
leer toch eens humor te begrijpen

asmax, zaterdag 31 mei 2008, 10:08

Voor de zoveelste keer een grap verfilmen.
Slappe ook nog.Controversieel?
Voor Staphorst misschien.
Maar wat wordt hier verzekerd en wat heeft dit in godesnaam met Centraal Beheer te maken.

rob sikkink, zaterdag 31 mei 2008, 11:18

Het is een grappig filmpje, maar het grappige aspect ligt er TE dik bovenop en daarom haast alweer niet leuk. Dit komt omdat er geen link naar insurance in zit dus de uitsmijter ontbreekt totaal. Ik hoop dat de grote baas dit afgekeurd heeft om deze reden, niet omdat het zogenaamd controversieel is.

Natasja, zondag 1 juni 2008, 10:02

wat ongelooflijk zwak…

Marc, zondag 1 juni 2008, 20:07

‘And the Slash and Burnaward goes to...’

Thomas, zondag 1 juni 2008, 21:14

Wat een gemiste kans! Ik word zelf heel blij van dit soort goede reclame…

Ruby, maandag 2 juni 2008, 13:12

Omstreden commercial..... LEUK (nou ja....!)

Tineke, maandag 2 juni 2008, 14:15

En ik maar denken dat we dat religie en sex gebeuren in de jaren 60 al een keer hadden gehad. Wat een gedoe zeg hallelujah! Dit is toch gewoon lachen.

Martijn, maandag 2 juni 2008, 14:46

Mijn vriend vond hem wel aardig en onze dominee kon een glimlach niet onderdrukken.

Adriaan Rodenburg, Haringhuizen, dinsdag 3 juni 2008, 14:33

Een leuke commercial. De directie is zeker angstig dat de Gaykrant oproept om de verzekeringen bij Centaal Beheer op te zeggen.
Aan de andere kant is het CB altijd gelukt om grappige spotjes uit te zenden zonder iemand te kwetsen.

Dirk, dinsdag 3 juni 2008, 17:56

@Dirk: Op die per ongeluk niet-linksrijdende Nederlandse vrachtwagenchauffeur in Engeland na dan…

iris, woensdag 4 juni 2008, 12:15

Maar wat ik me nog afvraag: issie nou afgekeurd omdat het idee kwetsend zou zijn, of gewoon omdat het scriptje beter was dan het eindresultaat?

pjotr, dinsdag 10 juni 2008, 6:46

Ik verdenk CB ervan dat dit hele spel in scene is gezet; straks wordt uiteindelijk bekend dat de commercial alleen maar gemaakt is om deze free publicity te creeren

Hugo, donderdag 12 juni 2008, 11:04

Het is logisch dat deze film is afgekeurd. Adam en Eva liepen immers poedelnaakt in het Paradijs. Pas na de slang en de appel kwam het begrip schaamstreek in zwang ;-]

Bernd, vrijdag 27 juni 2008, 11:16

dit is een mop, geen humor. Als je het verschil niet kent…

michiel, vrijdag 18 juli 2008, 7:55

Maar altijd nog liever een aardige mop dan slechte humor. Toch, Michiel?

iris, donderdag 24 juli 2008, 14:54

De commercial schiet zijn doel volledig voorbij. Inhoud en vorm zijn zwak. Het verhaal en de link met Centraal Beheer, die verzekeringen als core-business heeft, ontbreekt ten enen male.

Paul, vrijdag 25 juli 2008, 17:32

Mark my words: CB heeft dit altijd al voor ogen gehad. Ik heb ze immers nog nooit een Engelstalige payoff zien gebruiken voor een filmpje dat op de Nederlandse televisie gericht was, U wel?

Het draaiboek: 1) Controversieel filmpje, 2) beetje heisa rond het afschieten ervan, en 3) clandestien de wereld in ermee. Kost ook geen knoop, dat viral. Alleen een beetje lef.

En in Staphorst en vergelijkbare gemeentes is ieders polis toch al bij de Almachtige in centraal beheer.

Boris de Jong, maandag 28 juli 2008, 12:46

Helemaal met Boris eens. Het eerste wat ik dacht toen ik deze commercial zag was; Dit is niet per ongeluk vrijgekomen. Dit is reclame voor DDB zelf. Typ voor de grap een ‘Adam and Eve commercial Centraal Beheer’ in op google en je ziet de aandacht dat eraan besteed is. Een geluk bij een ongeluk, of duidelijke voorbedachte rade? Ik hoop het laatste! Commercial is briljant! Ben in een lange tijd niet zo op het verkeerde been gezet.

Jonathan van Loon, woensdag 30 juli 2008, 10:14

Wat een domme harriebarries allemaal hierzo. je denkt toch zeker niet dat dit allemaal vooropgezet is? die gasten die dit bedacht hadden, hebben hier gewoon uren op getypt, er is gereviewd, er is niet getest, en het is gewoon gemaakt. kost minimaal 250K, en dan denken juliie dat de klant dit er voor over heeft? dat een paar sufneuzen erover gaan praten op een klein blogje als dit, en thats it?!?! denk ‘s ff na oetjes..

maarr wat mij het meeste stoort is dat ik op mijn favoriete site elke dag als eerste zie staan, zwart omkaderd “veel besproken commercial: centraal beheer adam en eva:” flikker toch op met die afgekeurde meuk. hup in je map. zand erover. next! pffffff

aan adfo: REFRESH!!

tafelvoetbal, vrijdag 8 augustus 2008, 23:58

Wat een domme harriebarries allemaal hierzo. je denkt toch zeker niet dat dit allemaal vooropgezet is? die gasten die die bedacht hadden, heben hier gewoon uren op getytp, er is gereviewd, niet getest, en gewoon gemaakt. kost minimal 250K, en dan denken juliie dat de klant dit er voor over heeft? dat een paar sufneuzen erover gaan praten op een onbeduidende blog als dit, en thats it?!?! denk ff na oetjes..

wat mij et meeste stoort is dat ik op mijn fvoriete site elke dag als eerste zie staan, zwart omkaderd “ veel besproken commercial: centraal beheer adam en eva:” flikker toch op met die afgekeude meuk. hup in je map. zand erover. next! pffffff

aan adfo: REFRESH!!

tafelvoetbal, zaterdag 9 augustus 2008, 0:00

Uhm, tafelvoetbal; volgens mij ben jij het “oetje” hierzo. Een suf blogje als deze? Heb je de YouTube counts niet gezien? Ruim meer dan 2 miljoen views, lijkt me toch best veel views zonder 1 euro aan reclame zendtijd te hebben betaald ;-)

Als je dat niet begrijpt snap ik uberhaupt niet hoe de Adformatie je favoriete site kan zijn als je zo WEINIG begrijpt van ‘reclame’....

Gabber Piet, maandag 18 augustus 2008, 16:21

ik ben er uit het is een variatie op die relatieverzekering voor alleenstaandenvakantie natuurlijk. Je bent nu ‘gedekt’ als je geen relatie krijgt ;-))))

charlyz, vrijdag 29 augustus 2008, 10:36

MASTERLIJKE RECLAME!!! Maar ik snap de ophef wel een beetje, wel wat overdreven.. Tegenwoordig kunnen we toch wel tegen een geintje?

nina, woensdag 25 maart 2009, 15:38


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

zenden of interactie?

image Bezoek MARCOM 10, dé ontmoetingsplek met inhoud voor de marketing- en communicatiebranche. Voorinschrijving: gratis marcom.adformatie.nl
2 - 3 juni 2010 RAI Amsterdam

marcom eventkalender

12 februari - 19 maart 2010 Inspiratie voor ervaren communicatieprofessionals
Bijzonder hoogleraar Strategische Communicatie Noelle Aarts opent op 12 februari…

17 februari - 18 maart 2010 Werkorganisatie = tijdmentaliteit
Hebt u van tijd tot tijd ook het gevoel dat…

15 - 16 maart 2010 Creativiteitstechnieken
Hoe kan ik met een open vizier loskomen van vaststaande,…

16 maart 2010 Expert Class 'Mobile Marketing'
Maak kennis met geslaagde toepassingen van mobile marketing en ontdek…

16 maart 2010 Presenteren kun je leren
Moet u regelmatig uzelf, uw bedrijf, een voorstel of een…

Gratis uw event aanmelden?

kennisbank


vacatures

recente vacatures

digitaal willen we allemaal

- Hoe val je op in het doolhof van digitaal aanbod?
- Hoe hebben succesvolle marketeers zich door dit doolhof weten te leiden?
- Hoe kunnen bedrijven inspelen op de belangrijkste technologische ontwikkelingen?

image Het congres Digitaal Willen We Allemaal geeft antwoord op al deze interessante vragen.
Bekijk dus snel het programma en schijf je in!

Schrijf je in vóór 16 maart en ontvang maar liefst €100,- vroegboekkorting!

tip

Top 500 adverteerders

Top 500 adverteerders

vanaf € 135

Op zoek naar nieuw business, neem de top 500.


deze week in adformatie

- Netwerkbureaus positiever gestemd
- Mobiele uitgevers slaan handen ineen
- McDonald's heroverweegt narrowcasting
- Dagbladen stellen lezer voorop

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief