Collectie reclamevakbladen bij ReclameArsenaal

2 februari 2010, 9:02 Maarten Hafkamp

Belangrijke reclamevakbladen zijn voortaan te bezichtigen en te doorzoeken bij het ReclameArsenaal.

Collectie reclamevakbladen bij ReclameArsenaal

Het ReclameArsenaal heeft de collectie vanaf 1911, bestaande uit meer dan 95.000 pagina’s, geconserveerd en digitaal toegankelijk gemaakt op zijn website. De collectie omvat 13 afgesloten titels van reclamevakbladen.
Zo is te lezen dat er in de jaren vijftig van de vorige eeuw discussies woedden over de vraag of radio en tv wel geschikte media voor reclame waren. In de jaren negentig vroegen bedrijven zich af of ze wel een website zouden moeten nemen of dat internet slechts een hype was die wel weer zou overwaaien.
De collectie bevat onder andere Nederlands eerste reclamevakblad De Ark, dat in 1910 enkele maanden verscheen. Andere bladen zijn De Bedrijfsreklame (1916-1922), De Reclame (1922 t/m 1937), Het Advertentie Bureau (1924 t/m 1936), Meer Baet (1928 t/m 1937), De Gong (reclamevakblad Nederlandsch Indië 1931-1932), Revue der Reclame (1937 t/m 1971), Bijblad, Expres: weekeditie van Revue der reclame (1963 t/m 1972) Ariadne (complete aaneensluitende en opvolgende jaargangen 1946 t/m 1983), VRI-mededelingen (1949-1956) en Kontekst, vakblad voor kommunikatie (1973 t/m 1975).



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

meer opinie

meer achtergrond

tip

Word nu sponsor

Word nu sponsor

Word nu sponsor van dé MARCOM-borrel van het jaar! 13 juni a.s. tijdens MARCOM12 op Strand Zuid bij de Amsterdam RAI. Interesse? Neem contact op met dieuwke@adformatie.nl of vincent@adformatie.nl

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden