Consument wil betalen voor digitale informatie op maat

7 juli 10 3 Maarten Hafkamp

De consument is bereid te betalen voor digitale informatie op maat en daar zouden uitgevers beter op in moeten spelen.

Consument wil betalen voor digitale informatie op maat

Dit blijkt uit onderzoek van PricewaterhouseCoopers ‘De transitie naar digitale proposities in de krantenindustrie’, uitgevoerd in opdracht van het Stimuleringsfonds voor de Pers. Lezers van digitale content hebben andere voorkeuren dan lezers van de traditionele print-editie. Zo wil een digitale lezer doorklikken naar gerelateerde artikelen, video’s bekijken, reageren op artikelen en archieven doorzoeken. Veel van de huidige web-edities van kranten voldoen niet aan deze behoefte, zeggen de onderzoekers.
Kranten kunnen beter op deze voorkeuren van gebruikers inspelen door in een zogenaamde ‘web-editie-plus’ unieke content te bundelen met gerelateerde aanbiedingen, kortingen en productinformatie. Daarnaast hebben lezers behoefte aan losse artikelen en willen op basis van hun eigen voorkeur de mogelijkheid krijgen hun eigen nieuwspakket samen te stellen. Uitgevers zouden in deze behoefte kunnen voorzien door hun journalistieke content gefragmenteerd te gaan aanbieden: in plaats van lezers te laten betalen voor een hele (online) editie, kunnen ze de consument de mogelijkheid geven te betalen voor losse artikelen via het zogenaamde ‘Metered’-betaalmodel of het strippenkaartprincipe.
Door zorgvuldiger af te wegen welk distributiekanaal - fysiek of online - welk soort nieuws het best dient, kan het onderscheid met gratis digitale alternatieven worden vergroot. Voor het welslagen van wat de onderzoekers de web-editie-plus hebben genoemd, moet aan een aantal randvoorwaarden worden voldaan: krantenuitgevers moeten volgens de onderzoekers hun digitale distributiekanalen optimaal benutten, meer gebruikersgemak bieden, klantenbinding via zogenaamde communities stimuleren, scherpere journalistieke keuzes maken, kritischer kijken naar hun prijszetting, hun producten (ont)bundelen en klantsegmentatie toepassen.
Het volledige onderzoek is te vinden op de website van het Stimuleringsfonds.



 

reageer (3)

Mis in het onderzoek een belangrijke succesfactor: betaalmethode. Zodra zich een betaalmethode voor kleine bedragen aandient die net zo laagdrempelig en betrouwbaar is als iTune en AppStore, zal de markt voor betaalde content explosief groeien. Tot die tijd blijft het behelpen.

Arie, woensdag 7 juli 2010, 11:23

Ik vind het echt van de zotten dat uitgevers subsidie krijgen om hun produkten duurder te maken. Plasterk heeft hiermee enorm gefaald en gaat hiermee in tegen het goede idee om het volk te verheffen door iedereen zoveel mogelijk de kans te geven om te lezen en te leren.

Henk, woensdag 7 juli 2010, 19:00

@henk: Begrijp je punt niet zo. Het is toch niet zo’n slecht idee om een noodlijdende sector te ondersteunen?

Arie, woensdag 7 juli 2010, 21:41


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Brand Flow

Brand Flow

Hoe creëer je als merk een optimale merkervaring? In Brand Flow lees je hoe merken als IKEA, Nike, BMW, Apple en Starbucks in staat zijn om over langere periode succesvol te zijn.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden