Consument wil mix fysieke en digitale post

29 november 05 Redactie

Een ruime meerderheid van de Nederlanders ontvangt persoonlijke berichten en polisbladen (van bijvoorbeeld verzekeringen) het liefst per fysieke post. Nieuwsbrieven ontvangt men bij voorkeur digitaal.

Consumenten kiezen dus voor hun informatieverstrekking voor een combinatie van digitale communicatie en fysieke post, concludeert TPG Post. Het postbedrijf hield gisteren de presentatie ‘Post in de digitale wereld’ in de Beurs van Berlage in Amsterdam.
Niet de verzender, maar de inhoud van de boodschap bepaalt de voorkeur van de consument voor een e-mail of een poststuk. Uit ontvangersonderzoek weet TPG Post dat 72 procent van de consumenten persoonlijke berichten, zoals verjaardagswensen of brieven van familie en vrienden, het liefst via de fysieke post ontvangt.
Ook geeft 70 procent van de consumenten de voorkeur aan catalogi en reisgidsen per post. Bijna 60 procent van de mensen krijgt reclame liever per post dan digitaal. Daarentegen wil 68 procent nieuwsbrieven digitaal ontvangen.
Mensen geven de voorkeur aan post, wanneer zij de infor-matie willen bewaren, rustig willen doorlezen of willen delen met anderen. Aspecten als het ‘zwart op wit’ hebben en bewaren van informatie blijken voor ontvangers belangrijk.
Direct mail (reclame per post, zoals aangevraagde folders, brochures of mailings) wordt met meer aandacht gelezen, vaker bewaard en vaker doorgegeven aan anderen dan informatie die via e-mail of internet beschikbaar komt.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

ValueFraming

ValueFraming

Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden