“Controle farmaceuten op reclameregels onvoldoende”

8 juli 04 Redactie

De Inspectie voor de gezondheidszorg heeft grote moeite met de manier waarop de farmaceutische industrie de reclameregels voor geneesmiddelen handhaaft.

Het zelfregulerende toezicht op de sector is volgens de inspectie niet effectief, zeer passief, onvoldoende transparant en niet altijd geloofwaardig, blijkt uit een verslag van vier inspectiebezoeken bij de Stichting code geneesmiddelenreclame CGR waarover dagblad Trouw vandaag bericht.

In een brief van hoofdinspecteur farmacie J. Hansen, die door minister Hoogervorst (volksgezondheid) aan de Tweede Kamer is gestuurd, uit de inspectie zware kritiek op een recente uitspraak van de CGR tegen de farmaceut AstraZeneca. Na een klacht van een huisarts oordeelde de codecommissie dat deze farmaceut in strijd met de wet 230 euro had betaald aan artsen voor het bijwonen van een promotiebijeenkomst voor een middel. Maar de codecommissie achtte de overtredingen niet zodanig ernstig dat er een sanctie moest volgen tegen het bedrijf.

Daarmee heeft de CGR volgens de hoofdinspecteur de geloofwaardigheid van zelfregulering aangetast. De inspecteur heeft stevige kritiek op het gebrek aan openheid bij de CGR. Ze kreeg bij haar bezoeken slechts met veel moeite en onder protest dossiers te zien over adviezen die de CGR op verzoek van individuele bedrijven had uitgebracht. De CGR weigerde haar inzage omdat de adviesaanvragen vertrouwelijk zouden zijn. De stichting wilde bepalen welke dossiers de inspecteur te zien kreeg.

De inspectie wil nu dat de stichting CGR half september met een plan van aanpak komt om de effectiviteit en kwaliteit van het toezicht te verbeteren. Hoogervorst heeft rapport inmiddels ook naar de Kamer gestuurd.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

RSLT Social Media School

RSLT Social Media School

14 en 15 maart 2012, Seats2Meet, Utrecht Leer hoe je social media succesvol kunt integreren binnen jouw organisatie. Volg ook de plenaire sessie met spraakmakende cases van o.a. Transavia, Heinz en SNS Reaal!


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden