‘Dagbladenmarkt steeds minder pluriform’
De Nederlandse dagbladenmarkt is de laatste twee decennia ingrijpend veranderd en laat een dramatische terugloop zien van aanbieders en titels. De krantenmarkt is in die twintig jaar ook minder pluriform is geworden.
Dit blijkt uit de Mediamonitor van het Commissariaat voor de Media. ‘Zelfs als titels blijven bestaan, is het landelijke en buitenlandse nieuws in die titels vaak identiek iaan dat van andere titels’, aldus het Commissariaat.
Om deze concentratieontwikkeling te kunnen volgen, introduceert de Mediamonitor de term ‘kernkrant’. Dat is een krant met uniek landelijk en buitenlands nieuws, waaraan al dan niet regionaal en lokaal nieuws wordt toegevoegd in de vorm van een of meer edities. Aan het aantal kernkranten kan de pluriformiteit van de landelijke en buitenlandberichtgeving in de dagbladpers worden afgelezen.
Het aantal kernkranten is sinds de jaren tachtig gehalveerd, zo blijkt uit het rapport ‘Mediaconcentratie in Beeld 2006’. Vooral bij de regionale dagbladen is het aantal kernkranten drastisch teruggelopen: steeds meer regionale dagbladen delen hun nationale en internationale nieuws met zustertitels van dezelfde uitgever. Ondanks deze terugloop in pluriformiteit is de lokale nieuwsvoorziening wel redelijk op peil gebleven.
meer nieuws
RSSBraam en Gerkema weg bij DDB
woensdag 8 februari 2012, 15:10
Fun in Noordwijkerhout
donderdag 9 februari 2012, 23:46
CEO Jacob de Jonge weg bij Bijenkorf
donderdag 9 februari 2012, 12:47
AH lanceert weggooiwijzer
donderdag 9 februari 2012, 11:53
RegioBank: radiospots in acht dialecten
donderdag 9 februari 2012, 9:22
Groupon lijdt verlies
donderdag 9 februari 2012, 9:14
MediaMonks wint FWA voor TEDx website
donderdag 9 februari 2012, 9:02
rondvraag
Moet de commercie een stapje terug doen?
Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
-
Senior Customer Support Medewerker
Louwman & Parqui B.V., Raamsdonksveer
-
Sales Specialist Diagnostics
Avantor Performance Materials B.V., Deventer
laatste reacties
natascha: Verras me...Ik heb inspiratie opgedaan bij DWDD,door Adriaan van Dis.....8 nummers voor...
michael Jansen: Veel succes job-hoppers.
Sent Wierda: Welk dialect zal dat dan zijn op RTV Oost?
Iwan: In Nederland een grote fail. Vaak fouten, kleine lettertjes die toch nog geld kosten, niet...
Alex van der Weide: Twee opties: of de maya’s krijgen gelijk en 2012 wordt inderdaad het jaar van...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
RSLT Social Media School
14 en 15 maart 2012, Seats2Meet, Utrecht Leer hoe je social media succesvol kunt integreren binnen jouw organisatie. Volg ook de plenaire sessie met spraakmakende cases van o.a. Transavia, Heinz en SNS Reaal!
vacatures
-
Product Manager (Die op basis van inhoud de schakel is tussen R&D en Sales)
Mars / Den Uijl Ploeg & Partners, Leeuwarden
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Accountmanager Latijns-Amerika
BRB International BV, Ittervoort
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden
