DDMA werkt aan gedragscode social media marketing

25 maart 10 1 Rob Beemster

De DDMA wil nog dit jaar een gedragscode voor social media marketing het licht doen zien.

DDMA werkt aan gedragscode social media marketing

De Social Media Professionals Associaton (SMPA) trad deze week toe tot de Dutch Dialogue Marketing Association (DDMA). Daarmee heeft de in 2008 opgerichte groep van ‘social pioniers’ aansluiting gevonden bij een brancheverenging met een jarenlange ervaring in het opstellen en handhaven van gedragscodes. De social marketingbranche kan hiermee z’n voordeel doen, meent SMPA-voorzitter Willem Sodderland.

De gedragscode die wordt opgsteld vanuit de DDMA moet gaan gelden voor iedereen die vanuit marketingperspectief met social media actief is en zal regels omvatten ten aanzien van de manier waarop marketeers social media inzetten.De Nederlandse social media-branche volgt daarmee het vorobeeld van de Amerikaanse brnacheverenging Womma (Word of Mouth Marketing Association), die vorig jaar een set van richtlijnen publicieerde in de vorm van de ‘Ethics Guidelines’.

Ook in de Nederlandse gedragscode zal veel aandacht worden gegeven aan openheid. ‘Om als social media marketeer succesvol te kunnen opereren, is het van belang om het vertrouwen van de consument te winnen. Dit kan alleen als er eerlijk en open wordt gecommuniceerd,’ verklaart Sodderland. Voorbeelden van misbruik van social media, zijn volgens hem bedrijven die studenten betalen om op sites positieve meningen te schrijven, of bloggers betalen voor het posten van positieve reviews, Als dit niet open gebeurt, kan het de geloofwaardigheid van social media schaden. De DDMA is inmiddels de zoektocht gestart naar een ‘social marketing ambassador’ die verantwoordelijk is voor de professionalisering en promotie van de social marketingbranche.



 

reageer (1)

Het artikel hierboven noemt het al… DDMA is op zoek naar dé Social Marketing Ambassador die vanuit de vereniging het vak gaat promoten & professionaliseren (o.a. de gedragscode). Check http://www.socialmarketingambassador.nl voor de vacature en de sollicitatieprocedure. Deze vacature vraagt uiteraard om een ‘social sollicitatie’.

Monique Rutten, donderdag 25 maart 2010, 10:41


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Is tijd rijp voor burgerfotografie?

ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Handboek Online Marketing

Handboek Online Marketing

Leer online koppelen aan offline en maak kennis met de voor- en nadelen van online marketinggereedschappen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden