DE trekt tv-spot Caffiato terug
Douwe Egberts trekt met directe ingang zijn tv-reclame voor Caffiato, koude cappuccino, terug. Dat heeft het bedrijf besloten nadat de Reclame Code Commissie vorige week een klacht tegen het spotje heeft toegewezen.
In de tv-reclame zitten drie vrouwen rond een zilveren dienblad, waarop drie ‘lijntjes’ Caffiato liggen. Deze vrouwen zuigen elk met een rietje zo’n ‘lijntje’ op. De Reclame Code Commissie stelt in haar besluit dat Douwe Egberts bewust een verband legt met het gebruik van drugs, vooral omdat de vrouwen de ‘lijntjes’ lijken te snuiven. Dat bericht NRC Handelsblad.
De Commissie vindt de spot ´in strijd met de goede smaak’. Wel laat ze weten dat ze zich in vergelijkbare zaken terughoudend opstelt, ´gezien het subjectieve karakter’ daarvan.
De commissie acht de uiting ook nodeloos kwetsend voor diegenen die betrokken zijn geweest bij de problemen waartoe drugs en drugsverslaving kunnen leiden. De commissie beveelt Douwe Egberts aan om ´niet meer op dergelijke wijze reclame te maken’.
Een woordvoerster van DE liet weten dat ze het jammer vindt dat de commissie deze beslissing heeft genomen. Binnenkort volgt een nieuwe reeks commercials die gedeeltelijk worden aangepast.
Douwe Egberts stelt dat de kijker in de spot ´bewust op het verkeerde been werd gezet, doordat de associatie met drugsgebruik wordt opgeroepen, waarna vervolgens voor een ieder volstrekt duidelijk is dat de drie vrouwen slurpen van een ‘lijntje’ Caffiato’.
meer nieuws
RSSPANL Award naar Marieke van der Velden
woensdag 23 mei 2012, 21:30
Game Vattenfall rond elektrische auto
donderdag 24 mei 2012, 7:47
Omzet en bedrijfsresultaat WPG UItgevers gedaald in 2011
donderdag 24 mei 2012, 7:29
Banken gedaagd om beursgang Facebook
donderdag 24 mei 2012, 7:21
Klacht tegen EK-reclame NLENergie afgewezen
donderdag 24 mei 2012, 7:17
KLM introduceert Meet & Seat met nieuwe campagne
woensdag 23 mei 2012, 18:30
Campina deelt melk uit in heel Nederland
woensdag 23 mei 2012, 13:11
tip
MarketingLive
Kom naar MarketingLive voor een kijkje achter de schermen bij wereldmerken als Unilever, the Coca Cola Company en Sara Lee.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Media Account Manager (LG8818)
Personato Werving en Selectie, Zuid Limburg
-
Data analist
Parkstad Limburg Theaters, Heerlen
-
Manager Sponsoring, Marketing & Communicatie
KNHB, Den Haag
-
Marktmanager (Tilburg)
ABAB Accountants en Adviseurs, Tilburg
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Bram: Gerben,
Je noemt allerlei moderne politieke clichés. 4-5 jaar is een normale houdbaarheid voor...
Arie: Is dit eigenlijk een typisch Nederlands verschijnsel?
sikko gerkema: Dat kan nog druk worden aan de deur als iedereen z’n verhaal gaat vertellen. Waar komt bijvoorbeeld...
sikko gerkema: Laten zien waar de melk ook al weer vandaan komt.
Tja, zover hebben we het met z’n allen laten...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden


