Dode Hoek-campagne met Hans Klok

17 augustus 2009, 14:19 3 Roderick Mirande

Illusionist Hans Klok lanceert maandag de Postbus 51-campagne ‘Blijf uit de Dode Hoek’.

Dode Hoek-campagne met Hans Klok

Samen met illusionist Hans Klok lanceert minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat vandaag de Postbus 51-campagne ‘Blijf uit de Dode Hoek’. Doel van de campagne is om alle weggebruikers en vooral fietsers nog bewuster te maken van de gevaren van de dode hoek en te vertellen wat zij kunnen doen om uit de dode hoek te blijven. In de tv-spot maakt Hans Klok het gevaar van de dode hoek zichtbaar.

Ondanks de komst van de dodehoekspiegel en uitgebreide voorlichting vallen nog elk jaar dodelijke slachtoffers en ernstig gewonden door dode hoek ongevallen. Eind 2008 kondigde minister Eurlings nieuwe maatregelen aan om het aantal dode hoek ongevallen terug te dringen. Jaarlijks komen gemiddeld 17 mensen, waarvan gemiddeld 12 fietsers, om het leven bij een ongeval met een rechtsafslaande vrachtauto.

Uit een onderzoek door de SWOV van 2008 blijkt dat de ongevallen heel vaak zonder specifieke aanleiding plaatsvinden. Ze gebeuren zowel op kruisingen als rotondes, met en zonder verkeerslichten. Fietsers en chauffeurs zijn meestal ter plekke bekend, de betrokken fietsers luisteren bijna nooit naar mp3-spelers en de weersomstandigheden zijn niet extreem. De aanpak van de dode hoek ongevallen richt zich daarom op alle aspecten van de verkeersveiligheid (gedrag, voertuig, infrastructuur).

Eén van die maatregelen is de publiekscampagne Blijf uit de Dode Hoek. De afgelopen jaren was de campagne vooral gericht op kwetsbare verkeersdeelnemers als fietsende kinderen en scholieren. Dit jaar richt de campagne zich meer op iedereen en vooral fietsers. De campagne wil de kennis over de dode hoek versterken: waar zit de dode hoek en hoe moet ik uit de dode hoek blijven? Op de website www.dodehoek.nl staan zoveel mogelijk praktische tips over het (her)kennen en vermijden van risico’s en de eigen verantwoordelijkheid van fietsers.

Naast de publiekscampagne bekijkt het ministerie samen met brancheorganisaties van transporteurs en rijopleiders of er ook nog gestuurd kan worden op het gedrag van vrachtwagenchauffeurs. Zo wordt beoordeeld in hoeverre in de rijopleiding voor chauffeurs voldoende aandacht is voor het voorkómen van dodehoekongevallen. De resultaten daarvan worden eind dit jaar verwacht. Op het gebied van voertuigtechnologie wil minister Eurlings van 1 januari 2010 het meeknipperen van de zijmarkeringslichten (zoals het LISA systeem dat gebruikt) toestaan en laat hij een onderzoek uitvoeren naar de rol die sensoren kunnen spelen bij het detecteren van kwetsbare verkeersdeelnemers. Dit onderzoek start na de zomer en zal tot volgend jaar duren.

‘Blijf uit de Dode Hoek’ is onderdeel van de koepelcampagne ‘Daar kun je mee thuiskomen’.

Bron: Ministerie van Verkeer en Waterstaat17 aug. 09



 

reageer (3)

ANWB, Robijn, Telegraaf, Eneco en dan nu postbus 51. Erg origineel om Hans Klok te gebruiken....

Edward, maandag 17 augustus 2009, 16:19

Hallo,

Erg goed initiatief deze campagne. In Belgie is het nu ook heel erg actueel, en wel zo actueel dat het de band waarin ik het geluid voor mijn rekening neem zelfs een singeltje heeft opgenomen met de titel Dode Hoek. Deze singel wordt al gebruikt tijdens de campagne en wordt er op basisscholen voorlichting gegeven door de zanger van de band die in het dagelijks leven vrachtwagenchauffeur is.
Bekijk de single op :
http://www.youtube.com/watch?v=n1QrLyPlbiE.
Dit is de antwerpse versie en er is ook een nederlandstalige versie van.
Er is ook al veel televisieaandacht geweest voor dit initiatief.

Met vriendelijke groet,

Ilse van Dorsselaer, PA van de groep Hopeloos

Ilse van Dorsselaer, maandag 17 augustus 2009, 16:58

Te gek, bedankt.

Nik, dinsdag 18 augustus 2009, 15:43


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

meer opinie

meer achtergrond

tip

Communicatiedesk vernieuwd

Communicatiedesk vernieuwd

Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.

Neem hier een kijkje



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden