DPC trekt gunning GroupM in

9 september 10 6 Roderick Mirande

De Dienst Publiek en Communicatie (DPC) trekt de voorlopige gunning aan GroupM in, omdat OMD ‘zich niet kon verenigen met dit gunningsvoornemen’.

DPC trekt gunning GroupM in

DPC heeft in een brief aan de media-inkoopbureaus die aan de pitch deelnamen laten weten dat het gunningsvoornemen van afgelopen 26 juli wordt ingetrokken. De aanbestedingsprocedure is daarmee weer in het stadium voor gunning. De reden die DPC geeft is letterlijk als volgt:

‘OMD Nederland B.V. kon zich niet verenigen met dit gunningsvoornemen en heeft een kort geding aanhangig gemaakt. Dit kort geding is voor de aanbestedende dienst aanleiding geweest om nogmaals kritisch te kijken naar de uitgevoerde beoordeling, hetgeen ertoe heeft geleid dat de aanbestedende dienst uit oogpunt van zorgvuldigheid heeft besloten om het gunningsvoornemen van 26 juli in te trekken en tot herbeoordeling van inschrijvingen over te gaan.’

De aan de pitch deelnemende bureaus worden later van de uitkomsten van de herbeoordeling op de hoogte gebracht. De deelnemende bureaus mogen geen mededelingen doen over het verloop van de aanbesteding. Marianne Bruijn, manager media-inkoop bij DPC was niet bereikbaar voor commentaar.



 

reageer (6)

Blijkbaar ziet de DPC met weinig vertrouwen het kort geding van eind september tegemoet. Is de conclusie dan te kort door de bocht dat men toch steken heeft laten vallen?

frank, donderdag 9 september 2010, 19:45

“nogmaals kijken naar de uitgevoerde beoordeling” Zo de wind waait, waait mijn jasje. Openbare aanbestedingen zijn een farce. De schijnzekerheid voor incomptetente ambtenaren. Te manipuleren naar eigen inzicht en daarmee een ongewenste barierre voor eerlijke concurrentie.

Frank, vrijdag 10 september 2010, 9:57

En zelfs al werkt het en gaat de gunning uiteindelijk toch (weer) naar OMD, dan zal het geen basis zijn voor goede samenwerking tussen RVD en OMD. Altijd jammer als dit soort dingen gebeuren.

Annemarie Stel, vrijdag 10 september 2010, 12:24

Als je na zoveel jaar van elkaar af wilt, kan niemand daar bezwaar tegen inbrengen. Maar als je wel wordt uitgenodigd voor de pitch en je levert vervolgens de beste prestatie, dan moet je niet door manipulatief gedrag van ambtenaren aan de kant worden gezet. Is ook mij overkomen en ik vind het terecht dat OMD een kort geding heeft aangespannen. Dat de RVD nu de keutel intrekt, zegt voldoende..

Bert, vrijdag 10 september 2010, 13:35

Geestig. Geeft aan dat het strategisch voordeel wat GroupM zou hebben niets substantieel is. Immers, de DTC zag aankomen dat ze dit niet konden verdedigen/aantonen. Foutje bedankt! Hulde voor OMD om dit te bestrijden en de DTC moet nu met de billen bloot. Ondoorzichtige handel dus en een leerpunt voor de toekomst: check altijd de uitkomst grondig. Tot slot: ook goed voor de marktverhoudingen onder de bureaus want GroupM wordt anders wel erg groot… is overigens wachten tot daar de eerste klanten weer weg gaan omdat er een moloch dreigt te ontstaan. Heerlijk die cyclische bewegingen. Some things never change.

kees, vrijdag 10 september 2010, 16:08

Ik ben het helemaal eens met Frank in zijn tweede reactie. Een farce is het. Niet alleen trouwens op het gebied van communicatie maar ook op andere gebieden zoals energie. Het maskeert incompetentie bij opdrachtgevers en dwingt ze amper tot keuzes. Daar komst bij dat als je het trucje kent van het schrijven van een aanbesteding je een veel te grote voorsprong krijgt. Dat daarna in de verplichte verbintenis tussen opdrachtgever en leverancier alles mogelijk is wat niet in de tender zat is triest en staat haaks op de uitgangspunten van tenders. Als niet betrokkene in dit traject ben ik dan ook bang dat er media deals zijn voorgespiegeld aan de DTC die never nooit waargemaakt gaan worden. Maar ja als eenmaal de contracten zijn getekend gaan de opdrachtgevers die mee hebben gedaan aan de tender natuurlijk niet meer hardop klagen.

Chris, vrijdag 10 september 2010, 16:41


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Is tijd rijp voor burgerfotografie?

ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Communicatiedesk vernieuwd

Communicatiedesk vernieuwd

Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden