“Einde aan ongevraagde reclametelefoontjes”

14 september 2004, 23:00 3 Redactie

D66 wil bedrijven die consumenten ongevraagd telefonisch lastigvallen om een product aan te prijzen, hard aanpakken. Elk ongewenst reclametelefoontje moet zwaar worden beboet.

Daarmee denkt D66-Kamerlid Lousewies van der Laan dat bedrijven het voortaan wel uit hun hoofd laten om te handelen in adressen en telefoonnummers van consumenten, meldt De Telegraaf.

Het Kamerlid vraagt opheldering aan de ministers van Economische Zaken en Financiën, omdat ze merkt dat Nederlanders de ongewenste telefoontjes ‘spuugzat’ zijn. Volgens haar werkt de huidige maatregel niet dat een bedrijf de consument eerst om toestemming moet vragen voor het gebruik van de gegevens. Ook als de consument zich meldt bij de DDMA heeft dat volgens Van der Laan nu geen zin.
Vooral de NS en KPN nemen het niet zo nauw met de huidige regels, aldus het Kamerlid.



 

reageer (3)

Ik ben blijkbaar 1 van die vele nederlanders die het ongevraagd gebeld worden door KPN/nederlandse energie maatschappij meer dan zat zijn. De afgelopen week ben ik 5x gebeld door KPN en 3 x gebeld door nederlandse energie maatschappij. Alle keren heb ik aangegeven geen belangstelling te hebben, Toch wordt ik 1 of 2 dagen later weer gebeld. Ook dan geef ik aan dat ik al eerder gebeld ben en dat ik nietgediend ben van deze telefoontjes. Vragen naar hun leidinggevende heeft alleen maar als resultaat dat de haak er op gegooid wordt/de verbinding verbroken wordt.
Ik heb via internet al lange tijd mijn nummer laten blokkeren voor dit soort telefoontjes, maar het blijkt als je dan met 1 of andere consumentenenquete meedoet, dat die blokkade daarna genegeerd wordt. Meedoen met een consumentenenquete doe je vrijwillig en kies je voor. De telefoontjes heb je niet om gevraagd. 1 keer is tot daar aan toe, maar binnen 1 week meerdere malen door hetzelfde bedrijf/callcenter gebeld worden over hetzelfde, wordt zeer irritant.

jaap koopman, zondag 3 mei 2009, 21:07

ik wil af van die ongevraagde reclame telefoontjes

anny, donderdag 12 november 2009, 21:04

Ik word gek van die irritante telefoontjes en helemaal dat ze je wel 10x per dag bellen als je niet opneemt!!!

j, tuitman, woensdag 2 december 2009, 20:41


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Handboek Online Marketing

Handboek Online Marketing

Leer online koppelen aan offline en maak kennis met de voor- en nadelen van online marketinggereedschappen.

Meer info of gelijk bestellen



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden