"Einde BBC als publieke omroep"
De British Broadcasting Corporation (BBC) moet van zijn status van publieke omroep af, staat in een rapport dat op verzoek van de Conservatieve Partij is opgesteld door de Groep voor Omroepbeleid (BPG).
De conservatieven willen dat de BBC zelf de broek ophoudt in plaats van afhankelijk te zijn van de betaling van kijk- en luistergeld door de Britse burger. De omroep moet bovendien worden opgedeeld, schrijft Novum nieuws.
Volgens het BPG-rapport moet de BBC uiterlijk in 2010, als heel Groot-Brittannië overgaat op digitale televisie, grotendeels gefinancierd worden door abonnementsgeld en misschien door reclame-inkomsten. Er zou dan alleen nog kijk- en luistergeld betaald moeten worden voor de radiozender van de BBC en het kanaal dat de zittingen van het parlement uitzendt.
Verder zou de BBC heropgericht moeten worden als publieke corporatie, maar dan volledig in handen van de regering. De controle over de uitzendingen van de omroep zou dan niet meer bij een raad van bestuur moeten liggen, maar bij het ministerie van communicatie.
De BBC haalde 94 procent van zijn omzet vorig jaar uit het kijk- en luistergeld van 116 pond (172 euro) dat ieder Brits huishouden met een tv per jaar betaalt. Commerciële zenders protesteren al jaren tegen deze ‘subsidie’ voor de BBC. Een aantal vroeg zich bijvoorbeeld al eens af of dat kijk- en luistergeld wel gebruikt mag worden voor de website van de BBC.
meer nieuws
RSSPANL Award naar Marieke van der Velden
woensdag 23 mei 2012, 21:30
Ontwerpbureau Naem bedenkt Gielmobiel
donderdag 24 mei 2012, 13:52
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
donderdag 24 mei 2012, 13:37
Bart Termorshuizen partner bij Park
donderdag 24 mei 2012, 11:37
‘No Winners’ bij PANL
donderdag 24 mei 2012, 11:16
Tango persiflage op Esso commercial
donderdag 24 mei 2012, 10:22
Interview: Wouter Glaser begint Glasnost
donderdag 24 mei 2012, 9:20
tip
Marketing Performers
Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Media Account Manager (LG8818)
Personato Werving en Selectie, Zuid Limburg
-
Data analist
Parkstad Limburg Theaters, Heerlen
-
Manager Sponsoring, Marketing & Communicatie
KNHB, Den Haag
-
Marktmanager (Tilburg)
ABAB Accountants en Adviseurs, Tilburg
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Helllllas: mooie actie, en een hoop om te sparen!!
Mensen...
en weer voetbalplaatjes wat altijd leuk blijft.
Mark Aben: Grappig. Is er trouwens iemand die, net als ik, het raar vindt dat Esso een zescilinder motor...
Pieter Voogt, directeur PauwR: Vanuit het oogpunt van adverteerders bekeken is het een heel goed idee. Eindelijk een eigen pagina...
Miep: Wat origineel toch weer van Albert Heijn. De eeuwenoude voetbalplaatjes combineren met de Bavaria...
kermit de kikker: Het is nog wat vroeg om C1000 al tot winnaar uit te roepen. Albert Heijn moet nog beginnen.
En ik...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

