EU: ‘BNN Donorshow getuigt van slechte smaak’

29 mei 2007, 23:00 Redactie

De omstreden donorshow die BNN vrijdag uitzendt is een voorbeeld van ‘tamelijk slechte smaak'. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gisteren gezegd. Vandaag komt de Europese Commissie met voorstellen voor de aanpak van het gebrek aan organen voor transplantatie.

‘Ongepast’, ‘onethisch’, ‘een voorbeeld van slechte smaak’, De Grote Donorshow die BNN vrijdag uitzendt heeft dinsdag afkeurende reacties uit de nationale en Europese politiek en pers gekregen. Maar de intentie van omroep BNN om aandacht te krijgen voor het tekort aan donoren in Nederland, is lovenswaardig, vindt minister Plasterk: ‘dat is alleen maar positief.’ Hij noemde het programma weliswaar onethisch, maar: ‘de grondwet verbiedt dat ik ingrijp. De publieke omroep is verantwoordelijk voor de eigen programma’s’, aldus de PvdA-bewindsman.
BNN wil met de show aantonen dat het vijf jaar na het overlijden van zijn oprichter Bart de Graaff nog steeds lastig is om aan donoren te komen. De Graaff leed door een ernstige nierziekte aan een groeistoornis, waardoor hij op volwassen leeftijd het postuur had van een twaalfjarig kind. In De Grote Donorshow krijgt Lisa, een ongeneeslijk zieke vrouw, de keuze aan welke nierpatiënt zij een nier afstaat. Kijkers kunnen haar per sms advies geven. [ANP]



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

ValueFraming

ValueFraming

Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden