‘Face-2-face promotionele activiteiten effectief’

woensdag 7 juli 2010, 9:00

‘Face-2-face promotionele activiteiten effectief’

De Nederlandse consument waardeert face-2-face promotionele activiteiten en het is een effectieve manier om consumenten kennis te laten maken met nieuwe producten.

DFMA, de branchevereniging voor fieldmarketing, heeft Motivaction de opdracht gegeven gedurende een aantal jaren fundamenteel onderzoek uit te voeren naar de effectiviteit van fieldmarketing. Het betreft meerdere onderzoeken die worden gehouden in het kader van het Plan Promotie Fieldmarketing. Het tweede onderzoek had plaats in de periode 2009-2010 en richtte zich op het effect van promotionele activiteiten.
DFMA concludeert uit dat onderzoek dat promotionele activiteiten effectief kunnen zijn: indien goed uitgevoerd hebben promotionele activiteiten een aantoonbaar positief effect op de aankoopintentie en het merkimago. Verder blijkt dat bij 15 pct van de onderzochte groep consumenten promotieacties hebben geleid tot aankoop van het product. Daarnaast overweegt 22 pct om het product ook in de toekomst aan te zullen gaan schaffen.
Ook blijkt dat 79 pct van de consumenten de acties die in het onderzoek werden getest, goed vindt passen bij het merk. Bijna de helft (46%) heeft zijn mening over het merk juist in positieve zin veranderd en bij niemand van de ondervraagden veranderde de mening over het merk in negatieve zin.
Op basis van dit onderzoek concludeert DFMA dat 82 pct van de consumenten de onderzochte promotionele activiteiten als niet storend heeft ervaren. Daarnaast heeft 90 pct aangegeven dit type acties een goede manier te vinden om producten onder de aandacht te brengen.

 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

marcom eventkalender

kennisbank


Wegens groot succes wederom een Social Media School

Social Media School
Leer Social Media succesvol te integreren binnen je eigen organisatie.
Ervaar de impact van Social Media op marketing.
Kies je eigen programma uit 18 uitdagende workshops:

… met avondspecial: goede en slechte cases.
Bekijk het programma en schrijf je nu in!
13 & 14 oktober 2010

tip

Goed Boek

Goed Boek

vanaf € 24,95

Tien kansen voor een betere toekomst: samen kunnen we het goed doen


deze week in adformatie

- Unilever overweegt reclamefolders
- Relatie Adidas met 180 lijkt voorbij
- Spil Games ziet groei in social media
- BrandAsset: 'Microsoft sterk merk'

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief