FM-pakketten: zes Sky stations en Humor FM

8 april 2003, 23:00 Redactie

Sky Radio wedt op alle paarden bij de komende verdeling van etherfrequenties voor commerciële radiozenders. Het bedrijf biedt mee op alle beschikbare FM-pakketten.

Dat leert een rondgang van het ANP langs enkele commerciële radiobedrijven. Een onafhankelijke commissie bekijkt via een vergelijkende toets welke van de aanvragers in aanmerking komen voor de vier ‘ongeclausuleerde’ pakketten en de vijf ‘geclausuleerde’, waarin zenders moeten voldoen aan een bepaald profiel.

Sky Radio heeft zowel in de geclausuleerde als ongeclausuleerde pakketten aanvragen ingediend. Het bestaande Sky Radio dingt mee naar een ongeclausuleerd pakket. In het pakket ‘nieuws’ beschikt Sky over het format ‘Sky Nieuws’, in de categorie ‘klassiek’ is er ‘Classic FM’, in het segment ‘Nederlands product’ is er ‘Sky Europe’ en in de categorie ‘non-mainstream pop’ is ‘de Gouwe Ouwe Zender’ nieuw leven ingeblazen. In de categorie ‘alternative’ bedacht het bedrijf ‘Sky Wave’.  Per bedrijf zijn er maar twee FM-frequenties te vergeven, maar op deze manier dekt Sky Radio zich in. De Sky-zegsman bevestigt dat voor deze formats uitzendvergunningen zijn aangevraagd bij het Commissariaat voor de Media. Hij wil niet zeggen welke van deze Sky-formats daadwerkelijk meedingen naar een uitzendfrequentie.

Een opvallende nieuwkomer bij de aanvragers is oud-hoofdredacteur van het NOS Journaal, Nico Haasbroek. Zijn ‘Humor FM’ moet zorgen voor meer grappen in de ether. Haasbroek deed een ludiek bod van 1 euro op het pakket. ‘Maar ik hoop dat de commissie het idee zo origineel vindt dat ik alsnog wordt toegelaten.’ Haasbroek zegt financiers achter zich te hebben die de exploitatiekosten van 2 miljoen euro per jaar willen ophoesten. Ook zegt hij te beschikken hij over voldoende grappige presentatoren, maar namen noemt hij niet.

Radio 538 wedt ook op verschillende paarden. In de ongeclausuleerde categorie vraagt het bedrijf om een frequentie voor Radio 538. In het segment klassiek deponeerde de zender de naam ‘538 klassiek’ bij het Commissariaat voor de Media. In het segment ‘alternative’ zou het bedrijf in de race zijn voor een R&B-station. Ook in de andere categorieën deponeerde 538 diverse formats, bevestigt directeur Nico Kreuning.
Het internationale radiobedrijf van John de Mol, Talpa, vraagt etherruimte aan voor Noordzee FM en Radio 10 FM. Al eerder werd duidelijk dat tijdschriftenuitgever Sanoma een gooi doet naar een frequentie. Dance-bedrijven ID&T en UDC maakten daar eveneens geen geheim van. Adformatie maakte eerder al melding van het plan van Pierre Karsten (Boomerang en Promodukties) om een ‘volwaardige nieuwszender te beginnen met de nadruk op sport’.

De commissie die beoordeelt of de aanvragers voldoen aan het zenderprofiel, brengt uiterlijk 23 mei advies uit aan het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW).



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Drie minuten…

Drie minuten…

Een persoonlijk relaas van Burgemeester Bas Eenhoorn over het schietdrama in Alphen aan den Rijn. De auteursopbrengst van de verkoop van Drie minuten... is gedeeltelijk bestemd voor een herdenkingsmonument in Alphen aan den Rijn.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden