Geen onrechtmatige reclame internetapotheek

9 februari 05 Redactie

Internetapotheek eFarma heeft het geding dat door de KNMP bij de Codecommissie Geneesmiddelenreclame (CGR) was aangespannen, in hoger beroep gewonnen.

Volgens de KNMP maakte eFarma onrechtmatig reclame voor geneesmiddelen. Dit zou volgens de koepelorganisatie van apothekers overmatig geneesmiddelengebruik stimuleren. De klacht van de KNMP werd ongegrond verklaard: naar het oordeel van de CGR is er geen sprake van reclame voor geneesmiddelen.

Zorgverzekeraar VGZ sloot eind 2003 een contract met eFarma om haar verzekerden een extra mogelijkheid te bieden om receptmedicijnen te verkrijgen. De afspraak betekent voor VGZ-verzekerden direct voordeel, doordat ze aan het einde van het jaar minimaal 17 euro op hun bankrekening ontvangen. 
De Commissie onderschrijft het standpunt van eFarma dat de korting op geen enkele manier meer geneesmiddelengebruik bewerkstelligt. Dit is niet mogelijk, omdat er altijd een doktersrecept ten grondslag moet liggen aan elk medicijn.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Brand Flow

Brand Flow

Hoe creëer je als merk een optimale merkervaring? In Brand Flow lees je hoe merken als IKEA, Nike, BMW, Apple en Starbucks in staat zijn om over langere periode succesvol te zijn.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden