Georgette Schlick treedt terug als CEO van SBS Broadcasting

Media 7 maart 2013, 20:42 6 Roderick Mirande

De Raad van Commissarissen van SBS Broadcasting B.V. kondigt vandaag aan dat Georgette Schlick per 7 maart 2013 terugtreedt als CEO van SBS Broadcasting.

Georgette Schlick treedt terug als CEO van SBS Broadcasting

De Raad van Commissarissen heeft het voornemen Hans Edin, directievoorzitter van de Finse Sanoma dochter Nelonen Media, aan te stellen als interim-CEO.

Het besluit dat Georgette Schlick het bedrijf zal verlaten is genomen in goed gezamenlijk overleg en wordt volledig ondersteund door beide eigenaren, Sanoma en Talpa.  De Raad van Commissarissen spreekt haar waardering uit voor de waardevolle bijdragen van Georgette Schlick aan SBS.

Op korte termijn zal worden gestart met de zoektocht naar een opvolger. De Raad van Commissarissen heeft het voornemen Hans Edin aan te stellen als interim CEO. Hans Edin is momenteel directievoorzitter van Nelonen Media, Sanoma’s Finse TV en Radiobedrijf en ervaren in de ontwikkeling en implementatie van multimedia concepten.

Vlak na haar aantreden in november 2011 zei Schlick dat SBS twee jaar nodig zou hebben om ‘back on track’ te komen. Schlick toen: ‘Er komt in 2012 een behoorlijke kapitaalinjectie. Maar behalve geld is ook tijd nodig. En die tijd krijgen we ook van de aandeelhouders.’

De performance van zowel Net5 als Veronica is onder Schlick verbeterd, maar dat geldt niet voor het kijkaandeel van vlaggenschip SBS6.

Gekeken naar de resultaten van SBS komt het terugtreden van Schlick niet als een verrassing. Toch zei de CEO van Sanoma Media Netherlands, Dick Molman, in een interview in Adformatie van 1 maart jl. dat ingrijpen in het management van SBS niet aan de orde was.

Vraag Adformatie: Wat is het moment dat je zegt: Stop, ik grijp in?
Dick Molman: ‘We hebben direct zaken gewijzigd toen we akkoord hadden op de aankoop van de NMa. We hebben vooral de bereidheid getoond om te investeren, management te vervangen, et cetera. We zien alleen het effect daar nog onvoldoende van.’

In een reactie van Molman op het terugtreden van Schlick, zegt hij dat de beslissing heel recent is genomen. ‘Vorige week speelde het nog niet.’

Gevraagd naar de reden van het terugtreden van Schlick, zegt hij dat zowel Sanoma Media, Talpa als Georgette Schlick van mening zijn dat de route die SBS te gaan heeft, beter onder een ander management kan worden afgelegd.

Verwijten aan het adres van Georgette Schlick zijn wat betreft Molman niet aan de orde omdat noch succes, nog het uitblijven daarvan volgens hem bij één persoon thuishoren. ‘Een aantal dingen heeft ze uitstekend gedaan. Ze heeft een nieuwe structuur aangebracht, een nieuw team neergezet en SBS online op de rit gezet.’

Molman noemt het uitblijven van groei van het marktaandeel van SBS6 als minpunt.



gerelateerde artikelen

 

reageer (6)

Nou zeg, als het Hans Edin niet lukt, dan lukt het niemand.

Arie, donderdag 7 maart 2013, 21:14

Een begrijpelijke stap dat de grootste aandeelhouder de macht naar zich toe trekt en invloed van John de Mol wordt gedecimeerd. Het heeft in ieder geval niet aan de inzet, expertise en passie van Georgette gelegen.

Mark, donderdag 7 maart 2013, 21:46

En zo liet Georgette Schlick zich als zondebokje (of is het zondegeitje?) gebruiken. Eigenlijk wel nieuwsgierug wat of de oprotpremie is geweest wilde zij daarin toestemmen. En Hans Edin moest beter weten of weet hij intussen wat wij allemaal (nog) niet weten? Ik vrees dat SBS6 een gebed zonder eind wordt, overigens zijn Finnen ook heel bekwaam in het de stekker er uit trekken.

Aad van Luijk, donderdag 7 maart 2013, 22:06

Zij heeft er dan ook werkelijk niets van gebakken (behalve lucht). Nu iemand met verstand van zaken en mensen!

Ton, donderdag 7 maart 2013, 22:18

Tja, dat zat erin.  Nu op weg naar een volgende fase. Down zeg ik, alle bemanningsleden het schip verlaten, de kapitein is voor een flinke duit ook vertrokken. Herhaling van de Costa Concordi.

Karel van Veen, donderdag 7 maart 2013, 22:49

Het is niet meer mogelijk te reageren op dit artikel vanwege de vele overtredingen van de huisregels.

Beheerder, vrijdag 8 maart 2013, 15:28

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Raar bevlogen

Mat, lam, een voorzitter die wél bevlogen is, een Engelssprekende presentator, en een koffer vol ‘Lampjes’ voor Christian Borstlap die vervolgens niet de Grand Prix wint, omdat de twitter-film van Woedend! / Wefilm een opvallendere case was. Een bijzondere, rare avond was het. Getuige de reacties. Wat moet de ADCN doen om weer geliked te worden?

reageer

NK Marketing en Media wielrennen

Velomedia organiseert dit jaar voor de tweede keer het Nederlands Kampioenschap Marketing & Media: een NK voor collega’s uit marketing, reclame en media.

Lees verder

MARCOM Academy

MARCOM Academy Zoek jij meer verdieping in je vak? Bezoek dan één van de masterclasses in de MARCOM Academy.

Meer informatie

Happy Ad!



Why not use our creativity to bring people closer to that which everyone seeks and longs for: happiness!

Dat is het uitgangspunt van The Happy Ad Project.

Deze week de Happy Ad van Hein Scholma, Thabasco: DoGood4all

Meer Happy Ads

Registratie MARCOM13 geopend


Mogen we jou dit jaar weer verwelkomen op 12/13 juni?

Meld je nu gratis aan



tip

Nieuw: Storypower

Nieuw: Storypower

“De uitdaging is om middels communicatie invloed uit te oefenen waardoor men meer grip krijgt op veranderprocessen"

meer informatie



De Opportunisten elke week vers

vacatures

meer vacatures




Denk anders, schrijf anders



Je schrijft goed, maar het mag frisser, geinspireerder? Put vaker uit persoonlijke associaties en invallen. Orden je gedachten eens anders dan logisch. Resultaat: volop inspiratie en ideeën.

Creatief tekstschrijven. vrijdag 31/5 en 14/6, Soest.
Cursusprijs € 695,-.
Klantwaardering: 9+ (bron: springest.nl)
Collega mee: 10% korting p.p.

Bureau Zuijdgeest Beter Schrijven.

Klik hier voor meer informatie!

campagnes

kennisbank






nu in adformatie

Wie gaan TMG en SBS leiden?
IAB stelt Stir-onderzoek ter discussie
Nieuwe BNO-directeur Van Lennep: ‘Geen tombola’s in het ontwerpvak’

En verder onder meer: SP-branche over oranje, Roland van der Vorst: afscheid ‘met gemengde gevoelens’, Ruud Hendriks helpt startups


neem gratis een abonnement

Boekentips en meer





nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden