Groene organisaties verliezen leden

7 december 09 Maarten Hafkamp

Natuur- en milieu-organisaties hebben het afgelopen jaar opnieuw leden en donateurs verloren.

Groene organisaties verliezen leden

In 2009 steunden in totaal net iets meer dan vier miljoen mensen (4.013.900) de goede doelen. In 2008 waren dat er 4.075.101. Dat blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van het Vara-radioprogramma Vroege Vogels. De sectoren milieu en natuur zijn de grote verliezers, dierenbeschermingsorganisaties zien hun aanhang juist toenemen.
Het Wereld Natuur Fonds staat desondanks nog op de eerste plaats op de ranglijst met 910.000 leden. Dat zijn er 17.000 minder dan vorig jaar. Op de tweede plaats staat de grootste verliezer van dit jaar: Natuurmonumenten. Dit jaar steunden 830.000 mensen die organisatie; een jaar eerder waren dat er 52.000 meer.
Natuurmonumenten liet in een reactie weten dat ondanks de afname van het ledenaantal de totale financiële bijdrage van leden in 2009 gelijk bleef ten opzichte van 2008. Daardoor heeft de daling van het ledenaantal geen invloed op het werk van Natuurmonumenten. Dierenbeschermingsorganisaties zagen hun ledenaantallen juist stijgen. Zo groeide de World Society Protection of Animals met 18.259 naar 113.128 donateurs. De Stichting AAP kreeg er 11.065 ‘vrienden’ bij, Dierenbescherming bijna zevenduizend en Vogelbescherming 4.522.
Bron: ANP.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Marketing Performers

Marketing Performers

Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden