Het Gesprek in surseance
Investeringsmaatschappij Egeria, mede-eigenaar van NRC Media, trekt zich terug uit televisiezender Het Gesprek. Vandaag is surseance van betaling aangevraagd.
Daarmee komt waarschijnlijk binnen enkele weken een einde aan de zender, meldt NRC Handelsblad. Derk Sauer, een van de initiatiefnemers en aandeelhouders van Het Gesprek, bevestigt het nieuws.
‘Ik heb begrip voor het standpunt van Egeria’, zegt hij. ‘Tijdens de aandeelhoudersvergadering van maandag kwamen we tot de conclusie dat de inkomsten het komend jaar zodanig zouden tegenvallen dat het niet verantwoord zou zijn om door te gaan.’
Volgens Sauer heeft het alles te maken met de economische tegenwind. ‘De tijd heeft ons niet mee gezeten. De crisis treft natuurlijk iedereen, maar met name een kwetsbaar initiatief als Het Gesprek. Het is heel jammer, maar we wisten dat het een moeilijk zaak zou zijn.’
Het einde van Het Gesprek heeft geen gevolgen voor nrc.next en NRC Handelsblad, benadrukt Sauer. Bij de overname van NRC Media door Egeria en de aandeelhouders van Het Gesprek zijn de kranten en de tv-zender nadrukkelijk apart geplaatst. Sauer zegt dat de zender geen schulden achterlaat. ‘Maar doorgaan zou een nieuwe investering nodig maken.’
Het Gesprek zendt uit sinds oktober 2007. Eerst met alleen eigen programma’s, maar nu zijn er ook documentaires en aangekocht materiaal van Britse en Amerikaanse zenders te zien.
Bron: NRC Handelsblad.
Als zich geen redder meldt gaat de zender binnen enkele weken op zwart, denkt Sauer. Voor drie medewerkers wordt ontslag aangevraagd. Van enkele tijdelijke medewerkers liep het contract al af. „Het is geen groot sociaal drama”, zegt Sauer.
Derk Sauer en zijn mede-initiatiefnemers Ruud Hendriks, Frits Barend en later ook Harry de Winter, hebben volgens Sauer onderschat hoe moeilijk het is om een televisiezender te beginnen. „Wij zijn er met een zekere portie naïviteit ingestapt. Toen waren het ook economisch andere tijden. We hebben een jaar verloren door te denken dat we een zender konden vullen met uitsluitend interviews. Een tv-zender in de lucht houden is veel kostbaarder dan we dachten. Het blijkt moeilijk om de kwaliteitsjournalistiek die ik gewend was op papier ook op tv te brengen.”
reageer (20)
Triest hoor. Het Gesprek, ooit opgericht om tegenwicht te bieden aan maatschappelijke discussies op basis van one-liners, gaat ten onder ten tijde van de formatie van het eerst kabinet met PVV-deelname.
Arie Bruin, donderdag 12 augustus 2010, 20:31
Erg naief allemaal. Hoe kan iemand nu serieus denken dat een zender vol interviews aantrekkelijk is? Dit idee was volgens mij meer therapeutisch voor de oprichters dan dat het enig bestaansrecht had.
Boris, vrijdag 13 augustus 2010, 10:17
Voornaamste reden is niet de economische crisis, maar het feit dat er niet naar de zender gekeken wordt. Geen kijkers = geen inkomsten
Arie Wit, vrijdag 13 augustus 2010, 10:27
Jammer dat zulke topondernemers met combinatiemogelijkheden als krant en televisie het niet voor elkaar krijgen. Met hun netwerk moet het toch mogelijk zijn door te gaan. Erg zonde wanneer dit verdwijnt.
Menno Rigterink, vrijdag 13 augustus 2010, 12:00
Een niche-zender vraagt om een niche-aanpak. Het Gesprek heeft het veel te breed aangepakt. Daarbij leert de introductie van elke zender dat deze vindbaar moet zijn. Bij ons stond Het Gesprek op kanaal 34, zelfs zappend een kansloos verhaal.
Huib, vrijdag 13 augustus 2010, 12:27
Jammer dat geen van de Nederlandse uitgevers het heeft aangedurfd om werkelijk te streven naar redactionele samenwerking met Het Gesprek. Dat had de zender naar een hoger plan kunnen tillen en had de uitgevers de kans gegeven print te ontstijgen.
Pieter, vrijdag 13 augustus 2010, 14:26
Tja, ik citeer een posting van 12 februari 2009
http://venturo.web-log.nl/venturo/2009/02/wintertijd-voor.html
Vandaag bericht de Volkskrant over IdtV oprichter Harry de Winter die in voormalig praatzender Het Gesprek zou investeren. De Winter, ooit zelf bedenker van zenderinitiatief TV Oase, houdt blijkbaar wel van een gokje en vooral de geur van verbrand geld. Want op het moment dat vele kleine mediaspelers grote bezuinigen doorvoeren of het bijltje er, door teruglopende inkomsten uit reclame en sponsoring, bij neer gooien stapt de Winter in nano-zender Het Gesprek.
Na vele maanden van pappen en nathouden hebben de oprichters van de zender in nood, Ruud Hendriks, Derk Sauer en Frits Barend, eindelijk hun gewenste maar niet eerder genoemde suikeroom gevonden.
Met 1,5 miljoen royaal gedeponeerde euries op de bankrekening van Het Gesprek is de Winter voor komende twee jaar ook direct ‘gedelegeerd commissaris programmazaken’.
Naar verluid heeft hij door deze investering een substantieel aandeel in Het Gesprek verkregen. Hendriks, Sauer en Barend zullen een vergelijkbaar bedrag investeren in de ‘nieuwe’ programmering. Of dat 1.5 miljoen euro per persoon is of voor deze drie musketiers samen wordt uit het Volkskrant artikel niet duidelijk maar maakt uiteindelijk niet veel uit. De open haard brand in dat geval wat langer zullen we maar zeggen.
Ondanks dat de Winter weet wat het is om aan dood paard te trekken begint hij dus weer aan een volgend nomaden avontuur. Vreemd, want na jaren rondzeulen met zijn TV Oase plannen was de algemene conclusie toch wel dat voor zenders uit de schoot van de grachtengordel niet echt plaats is. Niet op het beperkte menu van de televisieconsument en zeker niet niet op de media-wishlist van adverteerders en mediabureaus. Ook al probeert men er nu met alle macht een ‘serieuze’ zender van te maken!
De Winter denkt blijkbaar aan een televisiekanaal zoals het Belgische Canvas of het Britse BBC 4. “Spannende tv waarvoor ik zelf op het puntje van mijn stoel ga zitten. Die ontbreekt in Nederland. Een programma als Pauw & Witteman is aardig, maar ze moeten steeds minstens een miljoen kijkers halen. Scoren. Daarom is het nooit irritant of controversieel. Het moet gezellig blijven, dat is niet spannend.” Aldus gok en open haard liefhebber de Winter die zegt liever zijn geld hieraan kwijt te zijn dan op de beurs.
Vanaf 1 april wordt er op Het Gesprek naar de wens van de Winter minder gesproken. “Meer documentaires. Als op zaterdagavond overal Paul de Leeuw, sport en amusement is, zenden wij, voor wie daar geen zin in heeft, een documentaireserie uit als De weg naar Mekka, zoals we nu al doen.” Ik zeg Wintertijd komkommertijd....
Albert Treur, zaterdag 14 augustus 2010, 9:46
Ze zijn gewoon hun tijd vooruit, het grootste probleem is natuurlijk dat de kijker niet weet op welk kanaal “het Gespek” zit. Een “zet `m op 11” campagne zou wellicht helpen.
Dirk, zaterdag 14 augustus 2010, 15:51
@Albert Treur: Vind de kritiek erg gemakkelijk. Nationale omroepen doen onderwerpen gemiddeld af in 7 minuten. Luchtige onderwerpen krijgen 3 minuten en de zwaardere onderwerpen zo’n 15. Omdat dit uitnodigt tot polarisatie en discussie in on-liners, besloten Ruud Hendriks, Derk Sauer en Frits Barend vorig om een nieuwe zender op te richten. Niet om er rijk van te worden maar om meer evenwicht en nuance te krijgen voor maatschappelijk debat.
Arie Bruin, zaterdag 14 augustus 2010, 17:26
Wat ik jammer vond is dat sommige gesprekken in de studio oppervlakkig waren en dat je niet het gevoel had dat er ook tot jou gesproken werd. Ze zouden door moeten gaan en dan ook programma`s maken zoals Nova College Tour, die uitzending met Jesse Jackson vond ik heel bijzonder.
Dirk, zaterdag 14 augustus 2010, 20:10
Arie, dat is wat gezegd wordt, achteraf, vandaar dat ze nu RTL en SBS gevraagd hebben Het Gesprek over te nemen?. Overigens dit stukje is uit 2007. Er is geen markt voor zo’n zender op deze manier. Kijk maar naar de laatste programmering. Net een ‘gewone’zender. En daarvan hadden we er al een paar. Ik denk zelf dat de uitgangspunten van Het Gesprek deels bij de kerntaak van de publieke omroep zou moeten horen.
Albert Treur, zondag 15 augustus 2010, 10:33
@Albert Treur: Dit was toch echt het motief van Ruud, Derk en Frits om Het Gesprek te starten. En ik zat er redelijk dicht op. Werd er kort na de (mislukte) start interim-directeur tot aan de terugkomst van Ruud Hendriks in juni 2008 ;-)
Arie Bruin, zondag 15 augustus 2010, 19:10
Arie van mij mag het, het laat mijn andere stellingen onverlet lijkt mij.
Albert Treur, zondag 15 augustus 2010, 19:20
@Albert Treur: De rest van je verhaal gaat over Harry de Winter en staat los van Het Gesprek.
Arie, maandag 16 augustus 2010, 19:32
arie try this one http://www.marketingfacts.nl/berichten/20080123_het_gesprek_snapt_het_nog_steeds_niet/
albert treur, maandag 16 augustus 2010, 20:01
@Albert Treur: het klopt dat er (in mijn tijd) een technische beperking zat op uitzendingen via internet. Dat hadden de kabelaars afgedwongen omdat ze bang zijn voor concurrentie van internet. Waar we het over hadden was echter het motief om de zender te beginnen. Dit was puur idealisme en niet gericht op geld. Dat ze op basis van bevindingen gedurende het proces het concept hebben bijgesteld, doet daar niets aan af.
Arie, woensdag 18 augustus 2010, 16:51
arie ok als het motief dan belangrijk was waarom zou je het format dan bijstellen? om bereik en euro’s te verdienen, er zat gewoon een platte exit strategie achter. maar heeft echter nooit ‘waarde’ opgeleverd. idealogie? ik denk nog steeds van niet. Ken Hendriks ook een beetje.
albert treur, woensdag 18 augustus 2010, 17:00
Er is toch niks plats aan een exit-strategie? En het format bijstellen doe je om te overleven. Zelfs wanneer het een onderneming met een ideëel karakter betreft ;-)
Arie, woensdag 18 augustus 2010, 19:15
arie. dat noem ik sociaal maatschappelijke discrepantie, hebben meer ondernemers last van :-)
albert treur, woensdag 18 augustus 2010, 19:31
Typisch een discussie voor rekkelijken en preciezen ;-)
Arie, donderdag 19 augustus 2010, 8:46
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Intratuin wint Folder Vakprijs
donderdag 24 mei 2012, 14:19
Ontwerpbureau Naem bedenkt Gielmobiel
donderdag 24 mei 2012, 13:52
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
donderdag 24 mei 2012, 13:37
Bart Termorshuizen partner bij Park
donderdag 24 mei 2012, 11:37
‘No Winners’ bij PANL
donderdag 24 mei 2012, 11:16
Tango persiflage op Esso commercial
donderdag 24 mei 2012, 10:22
ook interessant
- Klacht tegen EK-reclame NLENergie afgewezen donderdag 24 mei 2012
- KLM introduceert Meet & Seat met nieuwe campagne woensdag 23 mei 2012
- Sky lanceert MyRadio - Vijf vragen aan Philip Alberdingk Thijm woensdag 23 mei 2012
- Kroes: meer onderzoeken naar telecom dinsdag 22 mei 2012
- EU maant Google tot actie dinsdag 22 mei 2012
meer opinie
- De grote informele QR code test donderdag 3 mei 2012
- Zijn bloggers te koop? maandag 26 maart 2012
- Mappen loeren met JongeHonden vrijdag 23 maart 2012
- Social media is een feestje woensdag 1 februari 2012
- Zorgplicht woensdag 23 maart 2011
meer achtergrond
- Intellectueel eigendom: ruggengraat van een creatieve economie? dinsdag 28 september 2010
- De duurzame droom van Geraldo Vallen maandag 28 september 2009
- op schoot bij de consument vrijdag 10 april 2009
- Mayday voor het A-merk donderdag 19 maart 2009
- Schermlessen donderdag 8 januari 2009
tip
Communicatiedesk vernieuwd
Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
-
Verkoopleider
MAIN Energie, Amsterdam
-
Binnendienst Medewerker
MAIN Energie, Amsterdam
-
Accountmanager Zakelijke Markt Roermond
MAIN Energie, Roermond
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Leonieke VPRO: Beste A. Haldar, ja, het is wel te gebruiken met een iPad, maar alleen met iPad’s met een GPS (3G...
Hans Voskamp: @Olivier
O.K. Bewijs?
Jaap Bartelds: Beste Jan,
Lees dit eens:
http://www.ah.nl/albertheijn/persberichten/bericht?id=825756
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



