Kamer: sneller af van abonnement

9 maart 09 2 Maarten Hafkamp

Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat consumenten sneller van abonnementen van onder meer tijdschriften afkunnen

Kamer: sneller af van abonnement

Dat bleek vorige week tijdens de behandeling van een initiatiefwetsvoorstel van Martijn van Dam (PvdA) waarin een stilzwijgende verlenging van jaarabonnementen wordt verboden. Het wetsvoorstel regelt dat de opzegtermijn na een jaarcontract een maand dient te zijn en dat de klant niet altijd een aangetekende brief hoeft te schrijven om van een contract af te komen, maar ook moet kunnen opzeggen per e-mail.
Het gaat niet alleen om abonnementen op tijdschriften, maar ook van bijvoorbeeld boekenclubs en sportscholen. In het voorstel wordt een uitzondering gemaakt voor sport- en muziekverenigingen. Dat meldt NRC Handelsblad.
Het CDA, SP en VVD willen dat bedrijven hun klanten vooraf waarschuwen als hun abonnement afloopt, zodat de consument zelf de mogelijkheid heeft om op te zeggen of te verlengen. Ook willen CDA en SP weten of er uitzonderingen op de wet mogelijk zijn als een gedragscode regulerend werkt. Zo is de Nederlandse Uitgeversbond (NUV) bereid zijn gedragscode uit te breiden.
Het wetsvoorstel van Van Dam moet consumenten beter beschermen tegen praktijken van sommige bedrijven. Ze waarschuwen hun klanten niet dat de abonnementsperiode waarvoor ze betaald hebben, is verstreken. Consumenten die niet hebben opgezegd, zitten dan automatisch vast aan een nieuwe periode van een jaar.



 

reageer (2)

Op dit moment heb ik zo’n situatie aan de hand. 2 kinderen van mij hebben een jaarabonnement bij fit4family en ik dacht dat dit liep tot eind juni. Vandaag (13 mei) ging ik opzeggen en toen bleek dat het abonnement afloopt op 30 mei. Ik ben dus te laat en zit er weer een jaar aan vast.
Wie weet een mogelijkheid waarop ik er toch vanaf kan komen, want mijn kinderen gaan niet meer en voor 2 personen gaat het dan wel om een bedrag van 480 euro.

Janny de Jong, woensdag 13 mei 2009, 14:40

Hoi Janny,

Wij hebben hetzelfde probleem met fit4family en ik denk dat we dan niet de enige zijn.

Wat ik mij afvraag is of jij ooit een kopie van inschrijving hebt ontvangen (wel makkelijk als je wilt weten wanneer je abb. afloopt) en of jij ooit de algemene voorwaarden aangeboden hebt gekregen. Deze zijn overigens niet gedeponeerd bij de kvk!

Als ik meer weet dan vertel ik je dat.

Groetjes

Wendy, zaterdag 20 juni 2009, 14:57


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Is tijd rijp voor burgerfotografie?

ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Marketing Performers

Marketing Performers

Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden