Kind ziet geen verschil tussen webreclame en informatie

27 mei 2010, 8:29 2 Maarten Hafkamp

Kinderen van zes tot twaalf jaar zien nauwelijks verschil tussen reclame en ‘objectieve’ informatie op websites.

Kind ziet geen verschil tussen webreclame en informatie

Op televisie kunnen ze het al wel goed van elkaar onderscheiden. Dat staat in het boek “Contact, over kinderen en nieuwe media”, opgesteld door tien wetenschappers op het gebied van media, sociologie en pedagogiek. Initiatiefnemers waren het SCP (Sociaal en Cultureel Planbureau) en Mijn Kind Online, een stichting die ouders en kinderen informeert over internetgebruik. Het boek werd gisteren gepresenteerd.
Vooral de manier waarop advertenties op kinderwebsites worden verweven met spelletjes, verhalen en informatie is misleidend voor kinderen. De reclameblokken op de tv zijn veel meer afgebakend en daardoor beter als zodanig te herkennen.
Van de zes- tot twaalfjarigen gebruikt 83 procent internet. Kinderen communiceren steeds vaker online met vrienden. Alle tieners zitten geregeld op internet. De auteurs waarschuwen dat het belangrijk is dat kinderen onderscheid leren te maken tussen reclame en neutrale informatie op internet. Kinderen worden nog altijd op misleidende wijze gestrikt als abonnee van vage internetdiensten, schrijven ze. ‘Ouders, beleidsmakers, leraren en fabrikanten moeten daarnaast kinderen beter beschermen tegen de groeiende commercie online. Zo kan de Kinder- en Jeugdreclamecode aangepast worden en het toezicht op misleidende reclame scherper.’
Bron: NRC Handelsblad (Frederiek Weeda)



 

reageer (2)

Waarom kan je aan de titel van het boek over dit onderwerp in combinatie met de sponsoren al voorspellen wat de teneur zal zijn van de inhoud? Dat komt omdat er te nadrukkelijk wordt gezocht naar de bevestiging van de eigen veronderstellingen. Telkens weer is de ervaring van onze onderzoekspraktijk (IPM KidWise) dat de werkelijkheid veel genuanceerder is. Of het nu gaat om reclame gericht op kinderen, de rol van merken bij kinderen en nu weer nieuwe media, telkens weer blijkt dat het samenstel van factoren dat uiteindelijk de werkelijkheid bepaalt de schade aan de tere kinderzieltjes veel kleiner laat zijn, dan veelal wordt gesuggereerd in dit soort boeken. Er is een hoop. Misschien is het boek veel genuanceerder, dan de jounalist die op zoek was naar een spraakmakend artikel.
Richard Hugen
algemeen directeur IPM

Richard Hugen, donderdag 27 mei 2010, 15:08

Dat kinderen misleid worden door vage internetdiensten heeft te maken met het beleid van de exploitant. Als zij ‘foute’ adverteerders toelaten op hun netwerk puur uit omzet oogpunt, dan zullen kinderen inderdaad de dupe zijn hiervan. Uit ervaring weet ik dat heel veel kinderen zien of een microsite, banner of game gesponsored is.

Richard Stoof, vrijdag 28 mei 2010, 10:45


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

Drie minuten…

Drie minuten…

Een persoonlijk relaas van Burgemeester Bas Eenhoorn over het schietdrama in Alphen aan den Rijn. De auteursopbrengst van de verkoop van Drie minuten... is gedeeltelijk bestemd voor een herdenkingsmonument in Alphen aan den Rijn.

Meer informatie



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden