Kwaliteit klantenservice in Nederland holt achteruit

Marketing 13 mei 2011, 13:30 3 Rob Beemster

De ervaringen van Nederlandse consumenten met klantenservice zijn aanzienlijk verslechterd in vergelijking met vier jaar geleden.

Kwaliteit klantenservice in Nederland holt achteruit

Dat blijkt uit onderzoek van Aspect Sofware, een leverancier van oplossingen voor klantcontact. Het bedrijf liet in vijf Europese landen online onderzoek uitvoeren naar de ervaringen van consumenten met Klantenservice. De uitkomsten laten zich goed vergelijken met een onderzoek uit 2007. Toen meldde 75% van de consumenten dat de laatste contactcenter interactie voldeed aan de verwachten of deze overtrof. In het nieuwe onderzoek is dat gedaald naar 67%. Andersom is voor een op de drie respondenten (32%) de geboden klantenservice slechter dan vooraf gedacht. Ook dit is hoger dan in 2007 toen 25% van de klantinteracties niet aan de verwachtingen voldeed.

Ook Europees doet ‘onze’ klantenservice het slechter. Van de Europeanen zegt 85% dat het contact voldeed aan de verwachtingen of deze overtrof (tegen 67% in Nederland). In heel Europa is 8% van de respondenten ‘zeer ontevreden’ dan wel ‘ontevreden’ over de kwaliteit van de klantenservice. Dit percentage is voor alle landen ongeveer gelijk. Alleen Nederland steekt er bovenuit met 12%. Ook het percentage respondenten dat teleurgesteld is over de kwaliteit van de geboden klantenservice is met 32% bijna twee maal zo hoog als in andere Europese landen.

First Call Resolution, het bij het eerste contact oplossen van de vraag van de klant, is een belangrijke kwaliteitsfactor. Het blijkt dat klanten het uitermate belangrijk vinden om snel en afdoende geholpen te worden. Gemiddeld 65% van de Europese klanten geeft aan dat hun problemen door de klantenservicecenters zijn verholpen bij het eerste of tweede contact. In Nederland blijkt dat 40% van de respondenten meer dan driemaal contact moet maken om een probleem opgelost te krijgen. Voor 19% is het zelfs nodig zes keer of meer contact op te nemen.

In totaal kregen voor het onderzoek ruim 1300 personen in vijf Europese landen (Duitsland, Engeland, Italië, Spanje en Nederland) een online vragenlijst voorgelegd. Het veldwerk is uitgevoerd in december 2010 en januari 2011. Dat was vlak na de door Youp van ’t Hek veroorzaakte ophef over de klantenservice van T-Mobile en de daarop volgende publicatie van het blad De Help. Deze samenloop kan de uitkomsten van het onderzoek hebben gekleurd, merkt Aspect op. Het volledige onderzoek is hier op te vragen.

De conslusies uit het onderzoek lijken binnen de Raden van Bestuur van grote ondernemingen al te zijn getrokken. Eerder deze week kondigde de kersverse KPN topman Eelco Blok aan dat de klantenservice naar een hoger niveau moet. Het aantal winkels wordt uitgebreid en er wordt meer geld uitgetrokken voor het verbeteren van de klantenservice. De callcenters worden anders ingericht zodat mensen niet meer van het kastje naar de muur worden gestuurd.



 

reageer (3)

Is het nou echt noodzakelijk, om topman van KPN te zijn, om te constateren, dat het niveau van de klantenservice ver beneden peil is! Kost kennelijk een paar duiten, om daar achter te komen, ondanks de diverse “waarschuwingen” van de klanten door de jaren heen. Ik vrees alleen, dat het nu te laat is, zeker gezien de andere problemen, die KPN nu over zich heeft afgeroepen. KPN is verworden tot een onbetrouwbare partner en probeer dat maar eens te veranderen. Aandeelhouders hebben niets meer met KPN, alleen met het dividend, dat KPN uitdeelt! Werk aan de winkel voor een heel goed communicatie-bureau, dat KPN met zijn neus op de fouten drukt.

herman, maandag 16 mei 2011, 14:17

..ook al geen opwekkend nieuws.

gruss,

frank de klant

stella, maandag 16 mei 2011, 18:19

Servicewoestijn Nederland.

Marcel, dinsdag 17 mei 2011, 10:49


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

meer opinie

tip

Communicatiedesk vernieuwd

Communicatiedesk vernieuwd

Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.

Neem hier een kijkje



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden