‘Kwaliteit online winkelen nog steeds onder de maat’

29 april 2010, 8:07 2 Maarten Hafkamp

De kwaliteit van online winkelen verbetert nauwelijks. Er gaat nog steeds veel fout bij de aankoop van een product via internet.

‘Kwaliteit online winkelen nog steeds onder de maat’

Dat wijst de jongste ICT Barometer van Ernst & Young uit. Het onderzoek peilt periodiek de mening en ervaring van ruim zeshonderd managers en professionals in het bedrijfsleven en bij de overheid. Zes op de tien respondenten koopt elke maand een product online, 11 pct doet dit zelfs wekelijks. Van de ondervraagden krijgt 40 pct vervolgens te maken met fouten, in 2008 was dat 38 pct.
De ergernis top 3 is sinds de vorige meting in 2008 onveranderd: hoge verzendkosten, tijdstip van afleveren en niet op voorraad zijn van het product.
Als er iets fout gaat bij het online winkelen betreft het meestal een fout bij levering (25% t.o.v. 22% in 2008) of een fout bij de bestelling (12% t.o.v. 11%). Hoge verzendkosten staan nog altijd op eenzame hoogte als het gaat om ergernissen bij het online winkelen (62% t.o.v. 58% in 2008). Het tijdstip van leveren en niet voorradig zijn van producten leveren ook irritaties op, al is hier wel verbetering zichtbaar.
Harry Kleine, sectorleider Retail & Consumer Products en partner bij Ernst & Young: ‘Er is voor online winkeliers een wereld te winnen als ze hun dienstverlening flexibeler maken. Verzendkosten zijn een punt, maar daar kun je service tegenover stellen. Bedrijven moeten beter meedenken met de ontvanger. Ze kunnen zich positief onderscheiden door maatwerk en keuzevrijheid te bieden. Bijvoorbeeld met betrekking tot het tijdstip van levering of de plaats waar de consument zijn producten wil ophalen. Wij verwachten dat de klanttevredenheid dan snel toeneemt.’

Shopping goods

Een ander resultaat uit de ICT Barometer is een verschuiving in het koopgedrag. Reizen worden niet meer het meest online verkocht. 68 Pct van de respondenten geeft aan reizen via internet te kopen, terwijl dat in 2008 nog 74 pct bedroeg. Van de respondenten koopt 73 pct home entertainment producten zoals boeken, muziek, cd’s en dvd’s via internet en daarmee stijgt deze productgroep naar de eerste plaats. Daarnaast is het aandeel ‘shopping goods’ (zoals kleding en schoenen) sterk gestegen van 35 pct (in 2008) naar 47 pct.



 

reageer (2)

15 tips voor beter online winkelen in uw webshop:

1.  Duidelijke call-to-action
Zorg er voor dat een bezoeker meteen duidelijk kan zien hoe het product kan worden gekocht.
2.  Goede en grote productfoto’s
De foto is het enige dat bezoekers van een product zien. Laat ze de foto’s groot zien en zorg er voor dat deze met zorg gemaakt zijn.
3.  Relevante en korte teksten
Zowel een inspirerende beschrijving als de juiste productspecificaties.
4.  Consistente navigatie
Zorg er voor dat een bezoeker niet de weg krijt raakt doordat de navigatie altijd hetzelfde is.
5.  Voorkom afleiding, moedig aan!
Wanneer een klant wil afrekenen, leid hem dan niet af maar moedig hem aan met voordelen en zekerheden van jouw winkel.
6.  Waarom bij u kopen?
Maak in 1 regel duidelijk bij uw merknaam in de header waar uw webshop goed/onderscheidend in is. Houd het relevant en concreet.
7.  Horizontaal navigeren
Toon gerelateerde producten en “kopers van dit product kochten ook”.
8.  Snelle check-out
Maak het afrekensysteem zo simpel en snel mogelijk. Moeten bezoekers zich wel registreren?
9.  Keurmerken en betaallogo’s
Bezoekers zijn op zoek naar bevestiging. Een keurmerk of een logo van een betaalmethode kan hierin voorzien.
10.  Gebruik reviews
Mensen hechten meer waarde aan aanbevelingen van andere kopers dan aan wat verkopers hun vertellen. Zorg dat kopers hun reactie achter kunnen laten.
11.  Vermelding van uw telefoonnummer
Sommige bezoekers willen contact. Zorg dat u bereikbaar bent en verstop uw telefoonnummer niet.
12.  Goede en snelle service
Zeg dit niet alleen, maar maak het ook waar. Een klant in een gewone winkel is hetzelfde als een klant in een webwinkel.
13.  Meet & optimaliseer
Uw webshop is nooit klaar en verdient continu aandacht. Er zijn gratis online meetprogramma’s die u daarmee kunnen helpen.
14.  Zelf online shoppen
Bezoek zelf regelmatig verschillende webshops en doe aankopen. Registreer uw ervaringen en pas toe wat u leert. U bent zelf ook consument!
15.  Bel New Fountain: 023-534 80 40
Boek een powersessie waarbij 4 internetspecialisten concrete verbeteringen aandragen specifiek voor uw webshop!

Eric Bos, donderdag 29 april 2010, 15:54

Laat me raden bij punt 15… Krijgen we een Eric Bos aan de lijn?

Doordat de vraag groot is om van-alles-en-nog-wat online te kopen krijg je een wildgroei aan shops. Mijn schatting is dat 50% van de online winkels wordt gerund door particulieren.
Een groot deel van de online winkels is dropshipping een ander deel is affiliate (vooral in de reisbranche). Dit lijken allemaal online winkels maar zijn het niet. Dus die cijfers zijn behoorlijk vertekend.

Cees, vrijdag 30 april 2010, 18:29


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

meer opinie

meer achtergrond

tip

iChange

iChange

Juist in een tijd waarin we in economisch moeilijk vaarwater verkeren, moet een organisatie veranderen. Hoe blijf je daarbij zelf op koers en lever je toegevoegde waarde? Kom naar iChange; het congres over communicatie en verandering in de praktijk.

Meer info



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden