‘Let op ! Geld lenen kost geld’ breed bekend
De waarschuwing 'Let op! Geld lenen kost geld' is een half jaar na de introductie niet alleen breed bekend, maar zet ook aan tot nadenken.
Dat blijkt uit consumentenonderzoek van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Twee derde van de consumenten kan de zin spontaan noemen. Nog eens 22 pct geeft aan ervan te hebben gehoord. In totaal kent dus 87 procent van de Nederlanders de waarschuwingszin die aanbieders van kredieten moeten vermelden bij reclame voor hun product. Bijna driekwart van de consumenten zegt dat de zin aanzet tot nadenken over de nadelige gevolgen van lenen.
Aanbieders van kredieten houden zich over het algemeen goed aan de verplichting de zin te vermelden bij advertenties op radio, televisie of gedrukte media, constateert de AFM op basis van een representatieve steekproef. Het zijn veelal de grotere instellingen die via deze media reclame maken. Op de websites van financiële instellingen wordt de waarschuwing minder goed toegepast. Het gaat volgens de AFM daarbij vaak om sites van kleinere bemiddelaars.
Vier op de vijf onderzochte sites voldeden niet of niet helemaal aan de regels. Bij ruim de helft (57 procent) daarvan ontbrak de waarschuwing en bij 43 procent stond er wel een waarschuwing, maar die voldeed niet aan de regels.
Het consumentenonderzoek is in opdracht van de AFM uitgevoerd door bureau Gfk Panel Services onder in totaal 1038 mensen. Onder hen waren 358 mensen die onlangs een hypotheek hebben afgesloten, 229 personen die recent een consumptief krediet hebben genomen en een representatieve groep van 451 personen. Voor de steekproef zijn alle kredietreclames in landelijke dagbladen, radio en televsie drie maanden lang beoordeeld. Ook zijn 151 websites met kredietreclame beoordeeld.
meer nieuws
RSSCDA en VVD in Eerste Kamer nog niet akkoord met cookiewet
vrijdag 3 februari 2012, 10:02
KLM lanceert meet&seat: inchecken via social media
vrijdag 3 februari 2012, 16:42
Albert Heijn viert zijn 125e verjaardag
vrijdag 3 februari 2012, 11:35
Elfstedentocht? Inhaken maar!
vrijdag 3 februari 2012, 10:31
Partnership NRC Carrière en TEDxMaastricht
vrijdag 3 februari 2012, 9:27
De Telefoongids waarschuwt klanten voor spookfacturen
vrijdag 3 februari 2012, 9:22
Mini Cooper blundert met campagne
vrijdag 3 februari 2012, 9:06
rondvraag
Is tijd rijp voor burgerfotografie?
ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Hoofd Communicatie & Voorlichting
Elkerliek Ziekenhuis, Helmond
-
Brand Manager
Royaan B.V., Wijk bij Duurstede
-
Manager Marketing
Media Groep Limburg, Sittard
laatste reacties
Itai Gross: @Helmer, ben benieuwd waarom je dat denkt…
Koos de Zeeuw: Denemarken, Legoland. Nederland, Logoland. Ik stel voor “Elke Nederlander en/of...
Koos de Zeeuw: Wat een voos gezwam in de ruimte van Axe. Wedden dat Axe Anarchy For Her niet naar...
Koos de Zeeuw: Foutje, er had moeten staan cookewiet. En dan de opmerking dat het CDA zijn...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
Handboek Online Marketing
Leer online koppelen aan offline en maak kennis met de voor- en nadelen van online marketinggereedschappen.
vacatures
-
Communicatie & Creatie Specialist (Online)
Kwantum, Tilburg
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Senior Project Manager Communications
Sanoma, Amsterdam
-
Senior Communications Advisor
Sanoma, Amsterdam
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

