Licht verlies Holdingmij. De Telegraaf

26 maart 2003, 0:00 Redactie

De Holdingmij. De Telegraaf heeft over 2002 een nettoverlies geleden van 4,9 miljoen euro tegenover een nettoverlies van 29,5 miljoen euro over 2001. Het concern doet vandaag geen prognose over 2003 vanwege onzekerheden op de advertentiemarkt en noemt de vermogenspositie ‘stevig.’

Het verlies van Holdingmij. De Telegraaf is overeenkomstig de bij de halfjaarcijfers van 2002 afgegeven prognose van een licht verlies voor geheel 2002, waarbij reeds rekening werd gehouden met een verder dalende advertentieomzet en extra benodigde voorzieningen voor reorganisaties.

In de eerste acht weken van dit jaar is de advertentieomzet met gemiddeld 13 pct gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. ‘Met name de personeelsadvertenties met relatief hoge marges vertonen opnieuw een daling.’

De concernomzet is met 14,3 pct gedaald van 822,2 miljoen euro over 2001 tot 704,5 miljoen euro over 2002, waarin begrepen het effect van het deconsolideren van de Biegelaar Groep. Autonoom daalde de omzet per saldo met 4,6 pct.

De advertentieomzet daalde met 35 miljoen euro als gevolg van een volumevermindering van 14 pct bij dagblad De Telegraaf, gemiddeld 10 pct bij de regionale dagbladen, 9 pct bij de tijdschriften en 7 pct bij de huis-aan-huisbladen. De inkomsten uit abonnementen en losse verkoop, in 2002 goed voor 40 pct van de concernomzet, namen per saldo met 11 miljoen euro toe als gevolg van de doorgevoerde tariefverhoging bij een, over het algemeen, lichte daling van de oplage.

In het verlies over 2002 is netto 21 miljoen euro verwerkt aan incidentele lasten betreffende de voorgenomen reorganisaties bij met name de regionale dagbladen. In het verlies van 2001 was 46 miljoen euro netto verwerkt aan incidentele lasten.

Afgezien van de incidentele lasten werd over geheel 2002 een ‘normaal’ resultaat behaald van 16,3 miljoen euro, tegenover 16,5 miljoen euro over 2001. ‘Een nagenoeg gelijk resultaat derhalve, ondanks een daling van de advertentieomzet met ruim 35 miljoen euro’, meldt het persbericht.
Wat betreft de ontwikkeling van de personeelskosten wordt opgemerkt dat in het kader van de voorgenomen en deels reeds geëffectueerde reorganisatiemaatregelen tot en met 2006, een personeelsreductie exclusief het effect van nieuwe activiteiten wordt beoogd van 550 fte’s ten opzichte van de stand van eind 2001. Ultimo 2002 was reeds een reductie met 214 fte’s gerealiseerd.

‘Vanwege de onzekerheid over de verdere ontwikkeling van de advertentieomzet in 2003 (in 2002 goed voor 52 pct van de concernomzet) kan op dit moment geen verantwoorde verwachting van het resultaat over 2003 worden afgegeven, aldus de uitgeverij. 



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

tip

iChange

iChange

Juist in een tijd waarin we in economisch moeilijk vaarwater verkeren, moet een organisatie veranderen. Hoe blijf je daarbij zelf op koers en lever je toegevoegde waarde? Kom naar iChange; het congres over communicatie en verandering in de praktijk.

Meer info



Vacature: Adformatie zoekt


De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.

Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media

Download advertentie (Pdf)

rondvraag

Facebook ook voor kinderen jonger dan 13?

Facebook wil voortaan ook kinderen onder de 13 jaar toegang geven. Dat is tot nu toe verboden. Goed idee van Facebook?

reageer

Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?


Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.

Lees verder


Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?

In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.

Actuele stand: 129 inhakers.


Bekijk het overzicht

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers

MARCOM12


Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!

Lees verder



Piece of Work: Stephanie Pistel

Piece of Work: Stephanie Pistel

In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.



kennisbank






Boekentips en meer


deze week in adformatie

- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden