Marketeer of the Year 2011: Imme Rog
Gisteravond is Imme Rog, managing director van de Nationale Goede Doelen Loterijen, verkozen tot Marketeer of the Year 2011.
‘Rog heeft van de Nationale Postcode Loterij een geoliede marketingmachine gemaakt. Met veel nadruk op vernieuwing, efficiency én aandacht voor de gehele marketingmix’, aldus de jury.
De jury is overtuigd geraakt van haar invloed op het beleid én haar persoonlijke stempel op het succes. Met name de productvernieuwing in een markt die vaak als eendimensionaal wordt gezien is een prestatie. Met de VriendenLoterij scoorde ze binnen een half jaar een merkbekendheid van 82 procent en 145 duizend nieuwe abonnementen.
De inzet van de marketinginvesteringen is verbeterd doordat het acquisitie/lead generatiemodel is herzien. Rog boekt uitstekende resultaten in een dalende markt die ook nog door regelgeving wordt beperkt.
Imme Rog in een interview in het Tijdschrift voor Marketing: ‘We hebben multimediaal een gesegmenteerde werfstrategie geïmplementeerd. Daarbij zijn onder andere de mailvolumes, het aantal poststukken, enorm verkleind. We hebben alleen vorig jaar al 40 procent minder gemaild en meer deelnemers geworven. Slimmere marketing is onze focus.’
De andere twee genomineerden waren Frenkel Denie, marketingmanager van Bavaria en Nils van Dam, senior vice president marketing Unilever Benelux.
Marketeer of the Year is een jaarlijkse verkiezing, georganiseerd door Tijdschrift voor Marketing, Platform Innovatie in Marketing (PIM), Google en USG Capacity.Dit jaar was het de elfde keer dat de prijs is uitgereikt.
reageer (16)
“We hebben multimediaal een gesegmenteerde werfstrategie geïmplementeerd.” Ik zeg: volgend jaar benoemen we voor de grap iemand tot marketeer van het jaar die zoiets in normaal Nederlands kan zeggen. :)
mediaman, woensdag 15 juni 2011, 10:27
dus met het agressief stimuleren van gokken (ik druk mij voorzichtig uit) kun je dus ook al marketeer van het jaar worden. Een iets meer ethisch verantwoorde keuze had mij beter geleken
volgend jaar een sigartettenmaker belonen?
ed, woensdag 15 juni 2011, 11:23
Is deze prijs ook al een lot uit de loterij? Het lijkt er veel op! De “prijs” zegt alles over de nivoloze, hebberige, organisatoren van de Marketeer of the Year verkiezing. Omdat Frenkel Denie, onterecht, niet gewonnen heeft maak ik vandaag op een goede gewoonte een uitzondering. Vanmiddag dus voor één keer geen Biertje maar een Bavaria. Proost Frenkel!
Jan de Hollander sr, woensdag 15 juni 2011, 11:43
@jan de Hollander: wat een onzin. Hoe kan een jury in hemelsnaam ‘hebberig’ zijn en niveauloos (nu wel goed geschreven) al helemaal niet.
Wie zit er in de jury? Allemaal winnaars van de voorgaande edities: Rene Repko (hema), Ton van Eijk (wehkamp), Hans Hagenaars (ING) etc.
Je mag je favorieten hebben, en neem nog vooral een Bavariaatje, maar kom dan wel met echte argumenten.
theo van vugt, woensdag 15 juni 2011, 12:08
@Theo van Vugt
Theo, je leest niet wat er staat! Ik schrijf nergens dat ik de jury niveauloos en hebbrig vind. Ik schrijf dat alleen over de organisatoren en volgens mij is dat verkiezingsfeest niet door de jury georganiseerd. Je hoeft geen taalpurist te zijn om duidelijk over te komen en maak jij je dus maar druk over een taalfoutje misschien krijg je er, wat ik niet voor je hoop, een maagzweer van. En, beste Theo, de jury ofwel allemaal winnaars van vorige edities zegt mij niets. Dat is allemaal geschiedenis. Overigens hebben die juryleden wel lekker zitten dutten en hebben eendrachtig ja en amen gemompeld tijdens hun gezellig samen zijn alvorens in katzwijm te vallen. Om er gemakkelijk van af te komen en om mij te pesten laat de organisator de volgende keer jou winnen, zeker weten! (Bah, alweer zo’n taal/stijlfout om je druk om te maken).
jan de hollander sr, woensdag 15 juni 2011, 12:37
@jan de hollander: dit wordt tijdverspilling, maar kan het toch niet laten: hoe kan een organisator ‘hebberig en niveauloos’ zijn door deze prijs op deze wijze aan iemand te geven?
Waar zit de winst voor een organisator als hij de prijs aan Imme Rog uitreikt?
Voordat je nu weer gaat zitten blazen: neem een abo op Tijdschrift op Marketing, want daar staat alles in deze maand over deze prijs en de verantwoording van de jury. Lees, neem kennis tot je. Meestal helpt dat. :)
theo van vugt, woensdag 15 juni 2011, 12:55
Imme gefeliciteerd! Tja, en je taalgebruik, zo praten marketeers nou eenmaal haha. Ik maak me pas ongerust als bureaus en/of creatieven zo praten. Nou ja ongerust, dan weet je genoeg…
Michiel, woensdag 15 juni 2011, 13:50
OPTA heeft de Nationale Postcode Loterij, de BankGiro Loterij en de Holding Nationale Goede Doelen Loterijen boetes opgelegd voor het niet naleven van de telemarketingregels. De totale geldstraf bedraagt € 160.000.
Tijdens wervingstelefoongesprekken werden consumenten niet duidelijk geïnformeerd over de mogelijkheid zich in te schrijven in het Bel-me-niet register, evenals het actief aanbieden van recht van verzet. Met name de ingehuurde contactcentermedewerkers die namens de BankGiro Loterij belden, zouden hun boekje te buiten zijn gegaan: in ruim 276.000 telefoongesprekken overtraden zij de telemarketingregels. Bij de Nationale Postcode Loterij was dit het geval bij circa 73.000 contactmomenten.
In een reactie op de eigen website benadrukt BankGiro Loterij, dat zowel over een eigen servicecenter beschikt als met facilitairen werkt, dat de boete à € 100.000 ‘alleen betrekking heeft op de werkwijze van de externe contactcenters’. De loterijen in kwestie zijn het niet eens met het oordeel van OPTA en hebben bezwaar aangetekend.
ed, woensdag 15 juni 2011, 13:57
@ Michiel: ik ben het met je eens dat marketeers nu eenmaal zo praten. Maar ik ben het niet met je eens dat dat, haha, grappig zou zijn. Is best tragisch zelfs.
mediaman, woensdag 15 juni 2011, 15:26
@ Beste, aardige, beschaafde, niet commerciële Theo van Vugt.
Wat is dat nu weer voor een advies, een abonnement nemen op het Tijdschrift voor Marketing? Ik heb nog nooit een (top)marketeer meegemaakt die top geworden is/was dankzij een abonnement op een magazine zoals bijvoorbeeld Tijdschrift voor Marketing. Waarom ik een abonnement heb weet ik niet doch ik deponeer dat blad wel altijd ongelezen op de leestafel in de hoop dat het verder geen kwaad aanricht. Vanwege een door mij geproduceerd mededelingenbord waar op vermeld staat dat alle aanwezige literatuur achterovergedrukt mag worden bereik ik ook dat die leestafel schoon en leeg blijft. Of de verdwenen Magazines nog iets positiefs aanrichten is mij niet bekend, ik heb wel mijn twijfels maar zal u daar niet mee vermoeien. Na het lezen van de voorloper van het Tijdschrift voor Magazine zei de geniale admiraal Karel Doorman ooit (waar of niet waar, daar wordt nog steeds aan getwijfeld): “Ik val aan, volg mij” om vervolgens zijn kruit te verschieten, zelf getorpedeerd te worden en daarna te verdwijnen in de diepte. Daar hielp geen abonnement aan, duidelijk?
jan de hollander sr, woensdag 15 juni 2011, 18:08
De beste marketing is veel geldprijzen uitkeren, maar bij deze loterijen krijg je vaak een kleine prijs in natura zoals een bos bloemen of een bak ijs. Ze zijn er nog lang niet. Want je mag dan reclame maken voor Fair Trade en allerlei andere nobele zaken, je moet zelf het goede voorbeeld geven en de deelnemers een eerlijke kans geven op een prijs.
Henk, woensdag 15 juni 2011, 18:15
De vraag is natuurlijk of Imme Rog van de Nationale Postcode Loterij een geoliede marketingmachine heeft gemaakt of dat de Nationale Postcode Loterij van Imme Rog een geoliede marketingmachine heeft gemaakt. Met geldbeluste, cynische ex-linkschmensen als bazen, die de schapen bij kuddes tegelijk op het droge hebben gebracht, laat het zich makkelijk raden van wie ze het vak heeft geleerd.
Lex Montanus, woensdag 15 juni 2011, 19:56
Is het tekenend voor het niveau van het marketingvak dat vakgenoten foute geldbeluste angstmarketing verpakt in een ordinair, schreeuwerig jasje bekroont?
Joost, vrijdag 17 juni 2011, 15:13
@JOOST
Briljante opmerking!
Jan de hollander sr, vrijdag 17 juni 2011, 15:32
Ik denk wel dat de jury zich een beetje heeft laten foppen door de charmante verschijning van mevrouw Rog. De argumentatie is in ieder geval flinterdun. En dan voorbij gaan aan Bavaria met al haar successen van de afgelopen jaren. Tsja
Jeroen van Eck, zaterdag 18 juni 2011, 0:03
Mensen in een willekeurig dorp 6 fietsen laten winnen getuigd inderdaad van een gigantische productvernieuwing…
M. Prijs, vrijdag 1 juli 2011, 12:22
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Ford kiest voor No Logo
vrijdag 25 mei 2012, 7:33
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
ook interessant
- Zestien nominaties voor MM&M Awards donderdag 3 mei 2012
- Drie genomineerden Marketeer of the Year 2012 Award woensdag 21 maart 2012
- Zes vragen aan René Repko dinsdag 25 oktober 2011
- Aegon en René Frijters werken aan ‘Bank van Morgen’ maandag 24 oktober 2011
- Van Eijk in directie RFS Holland Holding donderdag 16 juni 2011
tip
Goed Boek
Op zoek naar kansen voor een maatschappelijke innovatie? Goed Boek biedt tien kansen om de overgang naar een betere toekomst mogelijk te maken. Voor iedereen die niet alleen hoop wil bieden maar ook tot handelen over wil gaan.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
-
Verkoopleider
MAIN Energie, Amsterdam
-
Binnendienst Medewerker
MAIN Energie, Amsterdam
-
Accountmanager Zakelijke Markt Roermond
MAIN Energie, Roermond
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
KeesBenz: Reactie van Jan is zoals het is. De echte actie komt nog… :-)
thijs@jumpcommunicatie.nl: Gall & Gall won vorig jaar niet de Gouden Deurmat maar de folder vakprijs samen met JUMP! Dit jaar...
Bart: Het gaat niet om gunnen Ad, het beste bureau moet winnen. En als je het internationale bsur werk...
Leonieke VPRO: Beste A. Haldar, ja, het is wel te gebruiken met een iPad, maar alleen met iPad’s met een GPS (3G...
Hans Voskamp: @Olivier
O.K. Bewijs?
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



