Mars kwetste homo’s in Britse reclamespotjes
Mars heeft in het Verenigd Koninkrijk een televisiereclame voor Snickers van de buis gehaald. Het spotje zou homogeweld goedkeuren.
Dat stelt de actiegroep Human Rights Campaign Foundation, meldt NRC Handelsblad. In de reclame is te zien hoe een man in een geel sportbroekje overdreven snelwandelt. Uit het niets duikt Mr T op - bekend van televisieserie The A-Team. Deze achtervolgt de snelwandelaar in de laadbak van een pick-up truck.
Hij roept: ‘Je bent een schande voor het mannelijk ras, het is tijd dat je gaat rennen als een echte man.’ Mr T vuurt met een Gatling machinegeweer Snickers-repen op de wandelaar af zodat hij sneller gaat rennen. De reclame eindigt met Mr T die zegt: ‘Snickers, get some nuts.’
Deze uitspraak heeft een dubbele betekenis. Nuts, kan duiden op de pinda’s die in Snickers zitten, maar het is ook Engelse spreektaal voor
mannelijke geslachtsdelen. Volgens de non-gouvernementele organisatie Human Rights Campaign Foundation kan de overdreven snelwandelaar worden gezien als een stereotypische afbeelding van een homoseksuele man.
Mars, dat eigenaar is van Snickers, zegt dat de reclame niet bedoeld was om te kwetsen en heeft het spotje uit de lucht gehaald. De commercial was hier ook op de buis te zien, maar dan met een voetballer die na een overtreding overdreven gaat liggen.
reageer (5)
Typisch voorbeeld van betuttelende NGO’s die de wereld weer een tikje meer frigide, truttig, preuts, gevoelloos en politiek correct willen maken. Schande voor Nestle, ik zou een dikke middelvinger opsteken. Bovendien is het ongezond op kontschuddend te snelwandelen, dit leidt tot overmatige druk op de skeletspieren in de heup. In dat opzicht promoot de reclame zelfs een gezonde levensstijl! Oprotten met die human rights hippies.
sfx2, maandag 28 juli 2008, 10:36
Dacht dat juist Engelsen de essentie van humor begrepen. Mister Humpfreys are you free ?
SFX3, maandag 28 juli 2008, 11:25
Zucht… Waar gáát dit over? Aanzetten tot homogeweld? Sjezus, die gasten hebben echt niks beters te doen zeker. Die moeten eens goed genomen worden. (Of zet ik nu ook aan tot (homo)geweld?)
Marthijn, maandag 28 juli 2008, 14:02
Zijn alle homo’s snelwandelaars? Zijn alle snelwandelaars homo? Het feit dat die kerel in een geel broekje aan het snelwandelen is, zegt verder helemaal niks over zijn seksuele geaardheid. Wat een nonsense.
TB, vrijdag 1 augustus 2008, 10:22
Ik vind het in ieder geval een ordinair schreeuwerig idee - over de top bedoeld maar dat mislukt omdat er nauwelijks geen ironie in te vinden is. Anti gay? Het is de vrouwelijkheid van de manier van lopen die de reactie van T oproept, dus wel een beetje… Veel leuker was het geweest als de man echt gesnelwandeld had, dus niet zo overdreven.
Herman, maandag 4 augustus 2008, 7:44
meer nieuws
RSSBraam en Gerkema weg bij DDB
woensdag 8 februari 2012, 15:10
Fun in Noordwijkerhout
donderdag 9 februari 2012, 23:46
CEO Jacob de Jonge weg bij Bijenkorf
donderdag 9 februari 2012, 12:47
AH lanceert weggooiwijzer
donderdag 9 februari 2012, 11:53
RegioBank: radiospots in acht dialecten
donderdag 9 februari 2012, 9:22
Groupon lijdt verlies
donderdag 9 februari 2012, 9:14
MediaMonks wint FWA voor TEDx website
donderdag 9 februari 2012, 9:02
rondvraag
Moet de commercie een stapje terug doen?
Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
-
Senior Customer Support Medewerker
Louwman & Parqui B.V., Raamsdonksveer
-
Sales Specialist Diagnostics
Avantor Performance Materials B.V., Deventer
laatste reacties
natascha: Verras me...Ik heb inspiratie opgedaan bij DWDD,door Adriaan van Dis.....8 nummers voor...
michael Jansen: Veel succes job-hoppers.
Sent Wierda: Welk dialect zal dat dan zijn op RTV Oost?
Iwan: In Nederland een grote fail. Vaak fouten, kleine lettertjes die toch nog geld kosten, niet...
Alex van der Weide: Twee opties: of de maya’s krijgen gelijk en 2012 wordt inderdaad het jaar van...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
RSLT Social Media School
14 en 15 maart 2012, Seats2Meet, Utrecht Leer hoe je social media succesvol kunt integreren binnen jouw organisatie. Volg ook de plenaire sessie met spraakmakende cases van o.a. Transavia, Heinz en SNS Reaal!
vacatures
-
Product Manager (Die op basis van inhoud de schakel is tussen R&D en Sales)
Mars / Den Uijl Ploeg & Partners, Leeuwarden
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Accountmanager Latijns-Amerika
BRB International BV, Ittervoort
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

