McDonald’s wil van DDB naar TBWA
McDonald’s in Nederland heeft de intentie om de relatie met DDB Amsterdam per 1 januari 2007 te beëindigen en verder te gaan met TBWA.
Dat meldt vakblad Adformatie vandaag. Daarmee komt dan een einde aan een bureau-klantrelatie van ruim twintig jaar, bevestigt Patrick van Gils, manager communicatie van McDonald’s Nederland. De intentie is onderdeel van een verdergaande samenwerking en synergie die door McDonald’s Europa is geïnitieerd.
In een aantal Europese landen werkt McDonald’s al samen met TBWA en daarom is het niet onlogisch dat dit ook in Nederland gaat gebeuren, zegt Van Gils. De keuze om dat wel of niet te doen, ligt wel bij de verschillende landenorganisaties. ‘McDonald’s hanteert al sinds de oprichting, 51 jaar geleden, het credo “Think global, act local”. We hebben een werelwijde marketingstrategie die door de betreffende landen zelf wordt ingevuld en daaraan verandert niets.’
Van Gils benadrukt ‘met klem’ dat de intentie om bij DDB weg te gaan niet voortvloeit uit onvrede over de prestaties van DDB Amsterdam. ‘McDonald’s Nederland is meer dan dankbaar voor de jarenlange samenwerking met DDB. Deze ontwikkeling past bij de continue zoektocht van ons bedrijf naar verdere verbetering in de bedrijfsvoering, in producten, interieur et cetera.’
Het geplande vertrek van McDonald’s is ontegenzeglijk een zware klap voor DDB. De fastfoodretailer besteedde vorig jaar in totaal ruim 26 miljoen euro in de Nederlandse media. Het mediabureau van McDonald’s is OMD (net als TBWA en DDB onderdeel van Omnicom). Wat daarmee gebeurt is nog niet duidelijk.
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Ford kiest voor No Logo
vrijdag 25 mei 2012, 7:33
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
tip
Handboek Online Marketing
Leer online koppelen aan offline en maak kennis met de voor- en nadelen van online marketinggereedschappen.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
-
Verkoopleider
MAIN Energie, Amsterdam
-
Binnendienst Medewerker
MAIN Energie, Amsterdam
-
Accountmanager Zakelijke Markt Roermond
MAIN Energie, Roermond
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Tessica: http://www.#####################/ car insurance >:-))) http://www.compare-insurers.net/ louisiana...
KeesBenz: Reactie van Jan is zoals het is. De echte actie komt nog… :-)
thijs@jumpcommunicatie.nl: Gall & Gall won vorig jaar niet de Gouden Deurmat maar de folder vakprijs samen met JUMP! Dit jaar...
Bart: Het gaat niet om gunnen Ad, het beste bureau moet winnen. En als je het internationale bsur werk...
Leonieke VPRO: Beste A. Haldar, ja, het is wel te gebruiken met een iPad, maar alleen met iPad’s met een GPS (3G...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden

