Mediabestedingen onder druk, tv blijft in trek
Het zeer goede vierde kwartaal van 2007 wordt dit jaar niet geëvenaard. Inmiddels wordt duidelijk dat mediabestedingen een steeds duidelijker vertraging vertonen.
Dat meldt een aantal media-inkopers aan het RTL Nieuws. ‘Vooral bij outdoor, een medium dat zich er eenvoudig leent om campagnes terug te trekken, zie je opdrachtgevers acties afzeggen’, zegt inkoopdirecteur Eric Snelleman van GroupM die onder andere media inkoopt voor Fortis en Unilever. ‘Met name Fortis was vorig jaar zeer actief, ook in het kader van de toen lopende overname van ABN Amro. Dit jaar staat alles rondom Fortis stil. Bij de financiële bedrijven gaan de oorspronkelijke contracten gewoon door, maar de ad hoc-acties blijven dit jaar uit’, aldus Snelleman.
Inkoopdirecteur Joost de Kok van mediabedrijf Kobalt ziet al sinds mei van dit jaar een dalende trend. ‘Na augustus verwacht je normaal gesproken een stijging in de bestedingen, maar die bleef uit. Het extra wat er normaal gesproken dan vrijkomt blijft dit jaar uit’, zegt De Kok. Hij omschrijft de adverteerder als voorzichtig, kieskeurig en zelfs terughoudend ‘en ik verwacht voor 2009 geen verandering in die opstelling’, aldus De Kok.
Aegis Group spreekt van een sterke daling bij landelijke dagbladen. ‘Ik denk dat Telegraaf, Spits, Metro en PCM het momenteel lastig hebben en nu al een grote honger voelen naar adverteerders’, meldt inkoopdirecteur Ozlen Uncu van Aegis. ‘Over het geheel is de daling van mediabestedingen nog gematigd.’
Zowel Snelleman, De Kok als Uncu zijn er zeker van dat het sterke vierde kwartaal van 2007 niet zal worden geevenaard, ook al komt de terughoudendheid van adverteerders nog niet zichtbaar tot uitdrukking in cijfers. Televisie lijkt de dans vooralsnog te ontspringen, omdat het medium in relatie tot het bereik goedkoop is.
meer nieuws
RSSSan ABC Accenten: KLM, W+K Amsterdam en Volkswagen
donderdag 24 mei 2012, 21:51
Eindhoven krijgt wereldprimeur met augmented outdoor campagne
vrijdag 25 mei 2012, 8:27
Ford kiest voor No Logo
vrijdag 25 mei 2012, 7:33
Commercials leveren NLEnergie meer klanten op
vrijdag 25 mei 2012, 7:31
Lipton Ice Tea komt met Schreeuwhelmus
vrijdag 25 mei 2012, 7:24
Kruidvat wint Gouden Deurmat
vrijdag 25 mei 2012, 7:11
Unilever blijft bij Mindshare in de VS
vrijdag 25 mei 2012, 7:03
ook interessant
- Interview Frank Weijers: 'Fans blijven fans' dinsdag 29 mei 2012
- Ford kiest voor No Logo vrijdag 25 mei 2012
- Ontwerpbureau Naem bedenkt Gielmobiel donderdag 24 mei 2012
- C1000 en Alfred lanceren vogeltjesdans woensdag 23 mei 2012
- Uitgesteld kijken steeds populairder dinsdag 22 mei 2012
meer opinie
- De opkomst van de Hispanic markt in de VS donderdag 24 mei 2012
- Tips van NewYork.nl voor een effectieve zakelijke Facebook pagina woensdag 16 mei 2012
- Miami speaks woensdag 9 mei 2012
- Thank God It's Friday #TGIF vrijdag 20 april 2012
- De kracht van sponsoring vrijdag 20 april 2012
meer achtergrond
- Oranje Barometer: Oranje Actie Teller EK 2012 maandag 23 april 2012
- BrandFuel 24 - inspiratie opdoen in Frankfurt donderdag 8 september 2011
- LU (nieuwe geluidsnorm) voor Dummies vrijdag 2 september 2011
- Intellectueel eigendom: ruggengraat van een creatieve economie? dinsdag 28 september 2010
- Amstel: 140 jaar mannenbier woensdag 22 september 2010
tip
MarketingLive
Kom naar MarketingLive voor een kijkje achter de schermen bij wereldmerken als Unilever, the Coca Cola Company en Sara Lee.
Vacature: Adformatie zoekt
De Adformatie Groep is door de recentelijke overname door Sijthoff Media Groep aan haar tweede jeugd begonnen. Om onze bruisende ambities gestalte te geven zijn wij per direct op zoek naar mensen die ons team willen versterken.
Concreet zoeken wij op dit moment:
- Operations Manager
- Accountmanager(s) Cross Media
rondvraag
Bureau van het Jaar: BSUR, Lemz of Wieden+Kennedy?
Volgende week wordt bekend welk bureau zich Bureau van het Jaar 2011 mag noemen.
Om inzicht te geven hoe bureaus zich profileren en wat de drie het afgelopen jaar goed gedaan hebben publiceren we hierbij hun papers.
Na afloop van het afgelopen WK stond de Oranje Actie Teller op 161 inhaak campagnes. Gaan we daar met het EK 2012 overheen?
In samenwerking met Activate&Co en Verse Reclame houdt Adformatie bij welke Oranje EK2012 inhakers van start gaan in Nederland.
Actuele stand: 129 inhakers.
vacatures
-
Grafik Abteilungsleiter DACH - Deutsch (AH8836)
Personato Werving en Selectie, Venlo
-
Hoofd Marketing & Communicatie
Het Nationale Toneel, Den Haag
-
Verkoopleider
MAIN Energie, Amsterdam
-
Binnendienst Medewerker
MAIN Energie, Amsterdam
-
Accountmanager Zakelijke Markt Roermond
MAIN Energie, Roermond
De Opportunisten elke donderdag vers
laatste reacties
Tessica: http://www.#####################/ car insurance >:-))) http://www.compare-insurers.net/ louisiana...
KeesBenz: Reactie van Jan is zoals het is. De echte actie komt nog… :-)
thijs@jumpcommunicatie.nl: Gall & Gall won vorig jaar niet de Gouden Deurmat maar de folder vakprijs samen met JUMP! Dit jaar...
Bart: Het gaat niet om gunnen Ad, het beste bureau moet winnen. En als je het internationale bsur werk...
MARCOM12

Ontmoet nieuwe zakenpartners en relaties. MARCOM12 is the playground for professionals! Twee dagen vol met kennis en inspiratie, maar vooral ook om te delen!
Piece of Work: Stephanie Pistel
In de nieuwe aflevering van Piece of Work vertelt Stephanie Pistel, directing photographer bij Caviar over de totstandkoming van de reclamecampagne ‘vintage’ voor schoenenmerk Sacha. En ze vertelt over hoe ze ‘ontdekt’ werd als topfotografe van wereldartiesten. Daarnaast laat ze zien waar ze haar inspiratie vandaan haalt. Pistel is ‘slave to the rhythm’. Dat blijkt ook uit haar keuze voor favoriete reclame van de Toyota Swagger. Een must see.
Bekijk het interview.
Meer video op Adfotube.
kennisbank
Boekentips en meer
deze week in adformatie
- Gorilla raakt 'juiste' emotionele snaar
- Universal Media pakt de dubbel
- Geen limiet aan aantal inzendingen
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden



