Merk Oranje haalt net voldoende
De marketeers in het panel van de Oranje-Index geven het Nederlands Elftal als merk net een voldoende. Dat blijkt uit de tiende – en voorlopig laatste – Oranje Index meting.
De Oranje-Index is een initiatief van TBWABrand Experience Company in samenwerking met Trendbox. Ondanks de uitschakeling van het Nederlands Elftal in het Euro 2004 toernooi, is de Oranjekoorts minder snel verdwenen dan verwacht. Zowel de betrokkenheid bij Oranje als het volgen van de berichtgeving rondom het elftal is in het tiende en laatste consumentenonderzoek slechts licht gedaald.
De consument lijkt het verlies tegen Portugal te hebben geaccepteerd en met opgeheven hoofd uit te kijken naar de kwalificatie van Oranje voor het WK 2006. Wel dalen nu alle vier de indicatoren en eindigt de Oranje Index 266 punten lager dan in de vorige meting. De Oranje Index daalt van 861 naar 595.
In de afgelopen twee weken is gebleken dat de commercie haar Oranje gerelateerde promoties vooral rondom de groepswedstrijden had gepland. Vanaf week 26 zien we het Commerciële Indexcijfer wekelijks afnemen. Na de uitschakeling van Nederland waren er in de landelijke kranten nog slechts een handjevol Oranje gerelateerde acties waar te nemen, waarvan de meeste inspelend op het verlies. De Oranje-commercie was in de dagen daarna alleen nog op de winkelvloer terug te vinden (Bron: Sponsor Magazine Online).
meer nieuws
RSSBraam en Gerkema weg bij DDB
woensdag 8 februari 2012, 15:10
Fun in Noordwijkerhout
donderdag 9 februari 2012, 23:46
CEO Jacob de Jonge weg bij Bijenkorf
donderdag 9 februari 2012, 12:47
AH lanceert weggooiwijzer
donderdag 9 februari 2012, 11:53
RegioBank: radiospots in acht dialecten
donderdag 9 februari 2012, 9:22
Groupon lijdt verlies
donderdag 9 februari 2012, 9:14
MediaMonks wint FWA voor TEDx website
donderdag 9 februari 2012, 9:02
rondvraag
Moet de commercie een stapje terug doen?
Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
-
Senior Customer Support Medewerker
Louwman & Parqui B.V., Raamsdonksveer
-
Sales Specialist Diagnostics
Avantor Performance Materials B.V., Deventer
laatste reacties
natascha: Verras me...Ik heb inspiratie opgedaan bij DWDD,door Adriaan van Dis.....8 nummers voor...
michael Jansen: Veel succes job-hoppers.
Sent Wierda: Welk dialect zal dat dan zijn op RTV Oost?
Iwan: In Nederland een grote fail. Vaak fouten, kleine lettertjes die toch nog geld kosten, niet...
Alex van der Weide: Twee opties: of de maya’s krijgen gelijk en 2012 wordt inderdaad het jaar van...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
ValueFraming
Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.
vacatures
-
Product Manager (Die op basis van inhoud de schakel is tussen R&D en Sales)
Mars / Den Uijl Ploeg & Partners, Leeuwarden
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Accountmanager Latijns-Amerika
BRB International BV, Ittervoort
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden
