Minilening via sms’je
Het Finse bedrijf Ferratum gaat in Nederland kleine leningen verstrekken aan particulieren via het internet of via een sms'je. Ferratum is met het concept al actief in Scandinavië, Oost-Europa en de Baltische Staten.
Bij Ferratum kunnen klanten met een aanvraag op het internet of via het sturen van een sms’je maximaal 300 euro lenen. ‘Nieuwe klanten kunnen binnen 24 uur de lening ontvangen, terwijl bestaande klanten zelfs binnen tien minuten de uitbetaling mogen verwachten’, aldus Ferratum in een persbericht. Ferratum verdient zijn geld door ‘behandelingskosten’ in rekening te brengen. Zo betaalt een klant die 100 euro leent 25 euro. Bij 200 euro is dat 50 euro en bij 300 euro loopt dat bedrag op naar 75 euro.
Ferratum leent bestaande klanten alleen geld uit als zij een eerdere lening hebben afgelost. Klanten moeten minimaal 21 jaar oud zijn en ‘een goed betalingsverleden hebben’, aldus het bedrijf. Volgens Ferratum staat het concept van de kleine leningen in de Verenigde Staten en Groot-Brittannië bekend als ‘payday loan’. ‘Daar is het minikrediet populiar als alternatief voor uitgaven met de creditcard of het lenen van geld bij familie of vrienden’, aldus directeur Jorma Jokela. Ferratum zegt niet te weten of het in Nederland in een behoefte zal voorzien.
Volgens de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft Ferratum geen vergunning voor de activiteit nodig. ‘Dat is zo omdat klanten een lening binnen vijftien dagen moeten aflossen. Als de termijn voor afbetaling korter is dan drie maanden, valt zo’n aanbieder niet onder ons toezicht’, aldus een woordvoerder van de toezichthouder
Leensite Boober. werd afgelopen week juist op de vingers getikt door de AFM. Voor de marktplaats waar particulieren elkaar geld kunnen lenen, heeft het bedrijf volgens de AFM wél een vergunning nodig. Boober kondigde donderdag aan dat er geen nieuwe klanten meer worden geworven. Daarmee geeft het gehoor aan de beslissing van de rechter (ANP).
meer nieuws
RSSGoogle wil niet wachten met superprofielen gebruikers
maandag 6 februari 2012, 9:20
Univé levert beste klantprestatie
maandag 6 februari 2012, 11:10
Honden en celebrities bij Super Bowl 2012
maandag 6 februari 2012, 10:30
Marie Claire vernieuwd
maandag 6 februari 2012, 9:51
Kinnevik wil Metro volledig in handen krijgen
maandag 6 februari 2012, 9:47
Publieke zenders in week 5 op 35,1 pct
maandag 6 februari 2012, 9:40
‘Tv heeft last van ander mediagebruik’
maandag 6 februari 2012, 9:29
rondvraag
Is tijd rijp voor burgerfotografie?
ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Art director / Designer
Persuade, Rosmalen
-
Accountmanager
Veen Magazines, Diemen
-
Product Manager Food Service Benelux
Bonduelle Benelux, Eindhoven
-
Marketeer Vakantiehuizen Portal
@Leisure, Eindhoven
-
Hoofd Communicatie & Voorlichting
Elkerliek Ziekenhuis, Helmond
laatste reacties
Helmer Molenaar: Wel bijzonder dat er zo weinig inoudelijke reacties komen op deze, op z’n minst...
Ernst Zoete: Ik vraag me al tijden af of er achter Koos de Zeeuw misschien gewoon een reclameman...
Koos de Zeeuw: Is Thomas een achterneef van Thomas van Auino, Thomas von der Dunk of van Donald...
ron meijer: Nog even en dit is aan twee kanten een discussie uit het verleden.
Koos de Zeeuw: Koos een Mol? Dat vind ik zeer beledigend, zo diep hoef je niet te gaan om mij te...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
RSLT Social Media School
14 en 15 maart 2012, Seats2Meet, Utrecht Leer hoe je social media succesvol kunt integreren binnen jouw organisatie. Volg ook de plenaire sessie met spraakmakende cases van o.a. Transavia, Heinz en SNS Reaal!
vacatures
-
Accountmanager New Business
Continu, Amsterdam
-
Salesmanager Industrie
Continu, Noord Holland Noord
-
Sales Representative
BCTN B.V., Den Bosch
-
Accountmanager Economie
Gemeente Amersfoort, Amersfoort
-
Art director / Designer
Persuade, Rosmalen
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden
