Nederlands Dagblad snijdt in personeelsbestand

3 september 10 Maarten Hafkamp

Als gevolg van teruglopende advertentie-inkomsten en sterk stijgende kosten worden bij het Nederlands Dagblad zeven redacteuren geheel of gedeeltelijk ontslagen en leveren twee medewerkers vrijwillig uren in.

Nederlands Dagblad snijdt in personeelsbestand

Dit heeft hoofdredacteur en directielid Peter Bergwerff in een brief aan alle medewerkers van het Nederlands Dagblad laten weten. Sinds vorig jaar verkeert de Nedag-organisatie, waarvan het Nederlands Dagblad deel uitmaakt, financieel in zwaar weer, zo meldt de krant zelf. Bezuinigingsmaatregelen die toen zijn genomen, hebben onvoldoende geholpen de financiën op orde te brengen. Met name de advertentie-inkomsten blijven verder achter bij de ramingen.
Verder heeft distributeur De Persgroep aangekondigd de distributiekosten te verhogen. Bergwerff: ‘Als resultaat van deze teleurstellende ontwikkelingen hebben we moeten besluiten tot een structurele bezuiniging van 300.000 euro op jaarbasis.’
Het is voor het eerst in zijn 62-jarig bestaan dat het Nederlands Dagblad wordt genoodzaakt tot een ontslagronde. De reorganisatie gaat op 1 november in.



 

reageer


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Is tijd rijp voor burgerfotografie?

ANP waagt een nieuwe poging met burgerfotografie. Het persbureau gaat foto's publiceren van geselecteerde lezers van NUfoto. Een poging van Skoeps liep vier jaar geleden uit op een mislukking. Gaat het nu wel lukken?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Communicatiedesk vernieuwd

Communicatiedesk vernieuwd

Vind antwoorden op jouw communicatievraagstukken. Bekijk dan nu gratis drie artikelen in de Communicatiedesk. Deze database bevat meer dan 2.500 checklists, cases en artikelen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden