Niet ASR maar Diergaarde Blijdorp op shirt Feyenoord

Marketing 27 januari 2013, 21:36 15 Susanne van Nierop

ASR, hoofdsponsor van Feyenoord, doneert tot het einde van het voetbalseizoen de shirtsponsoring aan de noodlijdende Diergaarde Blijdorp.

Niet ASR maar Diergaarde Blijdorp op shirt Feyenoord

Het contract tussen ASR en Feyenoord loopt aan het einde van het voetbalseizoen 2012/2013 af. Het laatste half jaar stelt de verzekeraar de shirtruimte beschikbaar aan Diergaarde Blijdorp. ASR is sinds 22 jaar aan Feyenoord verbonden, aanvankelijk onder de naam Stad Rotterdam Verzekeringen. Anderhalf jaar geleden werd duidelijk dat het contract niet zou worden verlengd. ASR werd in 2008 gekocht door de staat.

Naast de shirtsponsoring werd ook een campagne voor Diergaarde Blijdorp ontwikkeld met Giovanni van Bronckhorst en zijn zoontje in de hoofdrol. De campagne werd bedacht door John Doe en geregisseerd door Hein Mevissen (Filthy Film).

De campagne werd in een volle Kuip officieel gelanceerd voorafgaand aan de wedstrijd Feyenoord – FC Twente. Bob Stehmann, directeur marketing ASR: ‘De kern van verzekeren is mensen en instanties ondersteunen door daadwerkelijk iets te doen. We geven ons sponsorpodium daarom vol overtuiging aan Blijdorp, voor de tweede helft van dit voetbalseizoen. Blijdorp is een van de mooiste dierentuinen in Europa en we willen er alles aan doen om dat zo te houden.’

Feyenoord verwacht dit voorjaar een nieuwe shirtsponsor bekend te maken.



 

reageer (15)

Prachtig initiatief en net zo mooi uitgewerkt! Complimenten aan ASR en Feyenoord.

Chris Magré, zondag 27 januari 2013, 22:39

ASR, geen woorden maar (maatschappelijke) daden. Zo maak je je MVO beleid tastbaar. Mooi bedacht en een inspirerend voorbeeld.

Impaction, André van den Berg, maandag 28 januari 2013, 11:10

Mooi sympathiek gebaar! Was wel ‘n beetje verrast door de aftiteling ‘ASR. De nederlandse verzekeringsmaatschappij voor alle verzekeringen.’ Wat is de gedachte hierachter? We willen ons niet teveel met alleen Rotterdam associeren? Had naar mijn idee scherper en daardoor beter profilerend voor ASR kunnen worden geformuleerd!

Peter C.H. van Leeuwen, maandag 28 januari 2013, 11:22

Erg sympathiek idee! Mooi filmpje ook (beetje mierzoet wel, maar dat mag in dit geval). Alleen die zin ‘de nederlandse verzekeringsmaatschappij voor alle verzekeringen’. WTF?! Wie verzint zoiets?

Mia Witteveen, maandag 28 januari 2013, 11:26

Dit krijg je als je goede mensen uit de bureauwereld verantwoordelijk maakt voor merk & communicatie. Niet alleen maar de ratio maar vooral ook lef & verrassing! Een goede ontwikkeling..

Robert Guis, maandag 28 januari 2013, 12:34

@Robert,
binnen a.s.r. heeft Bob Stehmann en Jacha van Dungen dit samen gemaakt met Bureau John Doe. Een unieke samenwerking die ik persoonlijk nog nooit heb gezien. Het was bliksem, vuur en vertrouwen. Dat zie je terug in de

Marit den B, maandag 28 januari 2013, 12:48

@Robert,
binnen a.s.r. heeft Bob Stehmann en Jacha van Dungen dit samen gemaakt met Bureau John Doe. Een unieke samenwerking die ik persoonlijk nog nooit heb gezien. Het was bliksem, vuur en vertrouwen. Dat zie je terug in de campagne.

Marit den B, maandag 28 januari 2013, 12:49

een ontroerende commercial.Werkelijk geweldig.

keesdehaan, maandag 28 januari 2013, 14:56

Ik snap er geen hol van. Knuffelje zinkt(veel te oud jongentje voor knuffel btw…). Reuzeknuffeltje komt terug en gaat met Giovanni spelen? Wat is dat nou voor flauwekul!

Johan, maandag 28 januari 2013, 14:58

Heet dat knuffeltje Blijdorp de Pijdorp?

Mediaman, maandag 28 januari 2013, 15:45

mooi eindshot

sikko gerkema, maandag 28 januari 2013, 16:06

Met Bokito in de Kuip krijgt Rotterdam toch nog een Arena!

Marianne Thieme, maandag 28 januari 2013, 16:44

Lastige boodschap om te begrijpen. Ik merk om me heen dat mensen dat zinnetje ‘met de complimenten van…’ niet kunnen plaatsen. En waarom zit er eigenlijk zo’n zeurderig gospel-achtig liedje in deze commercial? Vanwaar die keuze? Wel mooie beelden trouwens.

Peter, vrijdag 1 februari 2013, 22:45

Mooiste commercial die ik in jaren heb gezien. En een ontzettend slimme strategie van ASR. De zure reacties hierboven lees je natuurlijk alleen op Adformatie.nl waar al die gefrustreerde paarse broekjes komen die zelf maar niet kunnen presteren. Of zie ik dat verkeerd en is er de laatste jaren nog iets goeds gemaakt in de Nederlandse reclame?
Ben trots dat zoiets uit Nederland kan komen.

Johan, zaterdag 2 februari 2013, 23:30

Je ziet het goed, de zure reacties hierboven staan inderdaad op adformatie.nl, dus dat is dan ook de plek waar je ze kunt lezen!

yvo bronsvoort, zondag 3 februari 2013, 14:21


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:


tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

ook interessant

meer opinie

meer achtergrond

rondvraag

ABC-jury oké?

Op het SAN Gala is Dela gekroond tot Adverteerder van het Jaar, Etcetera Bureau van het Jaar, en Hi kreeg het Consistent Accent van de ABC-jury. Goede keuze?

reageer

NK Marketing en Media wielrennen

Velomedia organiseert dit jaar voor de tweede keer het Nederlands Kampioenschap Marketing & Media: een NK voor collega’s uit marketing, reclame en media.

Lees verder

MARCOM Academy

MARCOM Academy Zoek jij meer verdieping in je vak? Bezoek dan één van de masterclasses in de MARCOM Academy.

Meer informatie

Happy Ad!



Why not use our creativity to bring people closer to that which everyone seeks and longs for: happiness!

Dat is het uitgangspunt van The Happy Ad Project.

Deze week de Happy Ad van Hein Scholma, Thabasco: DoGood4all

Meer Happy Ads

Registratie MARCOM13 geopend


Mogen we jou dit jaar weer verwelkomen op 12/13 juni?

Meld je nu gratis aan



tip

Handboek Online Marketing 3

Handboek Online Marketing 3

Scoren met online marketingstrategie 3.0. Totaal herziene uitgave van bestseller van Patrick Petersen.

Meer informatie



De Opportunisten elke week vers

vacatures

meer vacatures




Denk anders, schrijf anders



Je schrijft goed, maar het mag frisser, geinspireerder? Put vaker uit persoonlijke associaties en invallen. Orden je gedachten eens anders dan logisch. Resultaat: volop inspiratie en ideeën.

Creatief tekstschrijven. vrijdag 31/5 en 14/6, Soest.
Cursusprijs € 695,-.
Klantwaardering: 9+ (bron: springest.nl)
Collega mee: 10% korting p.p.

Bureau Zuijdgeest Beter Schrijven.
Klik hier voor meer informatie


campagnes

kennisbank






nu in adformatie

Wie gaan TMG en SBS leiden?
IAB stelt Stir-onderzoek ter discussie
Nieuwe BNO-directeur Van Lennep: ‘Geen tombola’s in het ontwerpvak’

En verder onder meer: SP-branche over oranje, Roland van der Vorst: afscheid ‘met gemengde gevoelens’, Ruud Hendriks helpt startups


neem gratis een abonnement

Boekentips en meer





nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden