Nieuw keurmerk: Nederlands Goed
Er is weer een nieuw keurmerk geïntroduceerd: Nederlands Goed. Het moet de belangen behartigen van het Nederlandse bedrijfsleven en goederen en diensten uit Nederland.
‘Nederlands Goed’ staat volgens Pascal Engbers, één van de initiatiefnemers, gelijk aan een ‘Made in Holland’ logo, ‘maar bij Nederlands Goed gekeurde producten en diensten vloeit tenminste 40 procent van het bedrag, gemoeid met productie, distributie en marketing, direct terug in de Nederlandse economie’.
Het doel van Nederlands Goed is om zo het consumentenvertrouwen te vergroten en economische stabiliteit te waarborgen voor in Nederland gevestigde organisaties, aldus Engbers. Een onafhankelijke onderzoekscommissie stelt vast of goederen of diensten voldoen aan de 40 procent eis waarna de betreffende organisatie het ‘Nederlands Goed’ keurmerk mag voeren.
Engbers: ‘Veel merken manifesteren zich oop dit moment als “Nederlands” door bij de eigen merknaam een Nederlandse vlag, een koe danwel ander Nederlands kenmerk af te beelden. Geen van deze uitingen voegt economisch waarde toe aan Nederland en heeft enkel marketingtechnische doelstellingen. Nederlands Goed is enerzijds te vergelijken met het Ik kies bewust-logo, anderzijds kan men nu echt bewust kiezen hetzij met economische motieven in plaats van gezondheidsredenen.’
reageer (3)
Logo gekte in optima forma.
Ja hoor daar hebben weer een uniek logo. Ditmaal het Logo Nederlands Goed en de logogekte was al zo gigantisch. Het lijkt er verdacht veel op dat we hier met de zoveelste zakkenvuller te maken hebben die een manier gevonden heeft om naïeve Nederlandse ondernemers een flinke poot uit te draaien. Ditmaal met een totaal (totaal = absoluut dus 100%) nutteloos logo en een nog nuttelozer, hoge nutteloze kosten veroorzakende, organisatie. Bent u door mij hiervan nog niet overtuigd neem dan de moeite naar de website http://www.nederlandsgoed.nl te gaan. Deze lieden verkopen zichzelf heel professioneel, het wordt allemaal zo mooi voorgeschoteld en visueel is het een ‘plaatje’. Oranje, tulpen, rood wit blauw, en veel ronkende vaderlandslievende tekst. Als ik niet bijna 70 jaar door de wol gewassen was had ik bijna alles voor zoete koek aangenomen. Ik twijfelde al maar toen ik in de bovenregel aanklikte VOOR BEDRIJVEN en daar aanklikte WORD OOK PARTNER en daarna onderaan de pagina aanklikte REGLEMENT NEDERLANDS GOED werd ik na doorlezen hiervan pas echt wakker. Vermaak u, net als ik, met alle 9 Artikelen die deze Nederlands Goed onverlaten geproduceerd hebben en zo u er al in trapt bedenk dan wel dat ik u gewaarschuwd heb maar dat het dan wel voor u te laat is want zelfs jurist Koos kan dan weinig of niets meer voor u betekenen. Zo dat is dat dan, volgende logo graag.
Koos de Zeeuw, vrijdag 5 oktober 2012, 21:30
Hey Koos,
Ik ben juist enorm verheugd dat er een ondernemer opstaat, die Nederlandse bedrijven een tool in handen geeft om hun betrokkenheid met, en trots op, ons land te laten zien. Ik vind het sympathiek en vind daarnaast, aangezien ze net begonnen zijn, dat ze op z’n minst het voordeel van de twijfel verdienen. Ik mis in uw stuk ook harde argumenten waarom ze ondernemers een poot uit zouden willen trekken.
Wat mij betreft: Go Nederlands Goed!
Thijs Geerdink, zaterdag 6 oktober 2012, 10:47
Geachte heer Geerdink, beste Thijs,
Dit LOGO en dit initiatief ‘Nieuw keurmerk: Nederlands Goed’ hebben en veroorzaken geen enkele toegevoegde waarde. Lees het Reglement met de 9 Artikelen (barstensvol met sancties!) en ook u bent in deze plotsklaps van uw positieve indruk genezen. Alleen al iets ‘simpels’ als Artikel 6.1.6 ( Volgorde van sancties: 6. Oplegging van een boete die tenminste € 10.000 en ten hoogste € 50.000 beloopt per overtreding van de voorwaarden als bedoeld en uitgelegd in dit reglement) is er eentje waarvan de haren rechtovereind gaan staan. En wat u stelt: “Sympathie en voordeel van de twijfel omdat (ze?) nog maar net begonnen zijn?” daar kan ik, als ervaringsdeskundige, helemaal niets mee. Nog niet overtuigd? Vraag dan maar fluks het INFORMATIEPAKKET aan. Al tijdens het summier even doornemen hiervan vallen ook u de schellen van de ogen. Iedere Nederlander kent het motto, het gezegde, van onze gouden eeuw: “De cost gaet voor de baet uyt”. Ik signaleer alleen maar dat al die onsympathieke sancties niet sympathiek aandoen. Dat de kosten ver, ja vreselijk ver, voor de totaal onbewezen baat uit gaan was, wat mij betreft, niet veel research voor nodig om daar achter te komen. Na de fantastisch mooie website, met ronkende vaderlandslievende teksten, nogmaals bekeken en doorgenomen te hebben kom ik tot de conclusie dat dit Nederlands Goed initiatief er bij geboorte al eentje blijkt te zijn van “In schoonheid gestorven”.
Koos de Zeeuw, zondag 7 oktober 2012, 13:13
meer nieuws
RSSABC Accenten: Dela, Etcetera en Hi
donderdag 23 mei 2013, 23:06
Goede doelen hebben geen haast met mobiel
vrijdag 24 mei 2013, 16:16
Inzet sociale media versterkt band met tv-kijker
vrijdag 24 mei 2013, 11:55
Crisis zorgt voor terugloop in .nl-domeinnamen
vrijdag 24 mei 2013, 10:53
Ophef over doorverkopen pingegevens banken
vrijdag 24 mei 2013, 8:26
Winnaars Mobile Media & Marketing Awards bekend
donderdag 23 mei 2013, 16:45
Pickwick naar TBWANeboko
donderdag 23 mei 2013, 16:18
laatste reacties
Gnaues: De a van aanbakken, de b van botterhammen en de c van culinair… Zoalsje hier kunt lezen…
rhp: volgens murat can is het allemaal best nederlands. Wat betreft het hebben van contacten met de...
Patrick: Ik zie ook hier ‘ABC’ staan, terwijl het toch over ‘SAN’ gaat, volgens mij? Waar staat dat ‘ABC’...
Patrick: Wat is een ‘ABC’ jury?
Gnaues: En maar janken en jammeren in plaats van gewoon blij te zijn.
ook interessant
- Appelsientje en Tetra Pak brengen interactief tekenboek uit maandag 29 april 2013
- Nieuw logo voor Gay Pride dinsdag 5 maart 2013
- Mie 2013: verbinden, het hart raken en vasthouden donderdag 7 februari 2013
- Centraal Beheer verzekert webtransacties donderdag 24 januari 2013
- Tony’s Chocolonely meest duurzame chocolademerk dinsdag 18 december 2012
meer opinie
- De grote informele QR code test donderdag 3 mei 2012
meer achtergrond
- Vormgeving als tweede natuur donderdag 7 mei 2009
- Weelde of wildgroei donderdag 16 oktober 2008
- ‘Vers moet opnieuw worden uitgevonden’ donderdag 2 oktober 2008
- Op zoek naar groen donderdag 28 augustus 2008
- Trendwatching; voorbij de glazen bol donderdag 20 maart 2008
rondvraag
Registratie MARCOM13 geopend

Mogen we jou dit jaar weer verwelkomen op 12/13 juni?
tip
Nieuw: Storypower
“De uitdaging is om middels communicatie invloed uit te oefenen waardoor men meer grip krijgt op veranderprocessen"
De Opportunisten elke week vers
vacatures
-
Business Development Manager UHMWPE & Medical Coatings
Royal DSM, Sittard
-
Senior Marketing Consultant
Royal DSM, Sittard
-
Marketing Executive
BAPAS, Dordrecht
-
Conversie Specialist
Travix Nederland BV, Amsterdam
-
Sales Manager Binnendienst (LM12098)
Personato Werving en Selectie, Venlo
Denk anders, schrijf anders
Je schrijft goed, maar het mag frisser, geinspireerder? Put vaker uit persoonlijke associaties en invallen. Orden je gedachten eens anders dan logisch. Resultaat: volop inspiratie en ideeën.
Creatief tekstschrijven. vrijdag 31/5 en 14/6, Soest.
Cursusprijs € 695,-.
Klantwaardering: 9+ (bron: springest.nl)
Collega mee: 10% korting p.p.
Bureau Zuijdgeest Beter Schrijven.
Klik hier voor meer informatie
campagnes
kennisbank
nu in adformatie
Wie gaan TMG en SBS leiden?
IAB stelt Stir-onderzoek ter discussie
Nieuwe BNO-directeur Van Lennep: ‘Geen tombola’s in het ontwerpvak’
En verder onder meer: SP-branche over oranje, Roland van der Vorst: afscheid ‘met gemengde gevoelens’, Ruud Hendriks helpt startups
neem gratis een abonnement
Boekentips en meer
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden





