Nieuwe AH wil ‘grote boodschappentrip’ gezin
Albert Heijn opent vandaag een nieuw type supermarkt dat zich nog meer op gezinnen met kinderen richt. Veel artikelen liggen in grootverpakkingen in de schappen en kids kunnen Disneyfilms kijken in een speelhoek. Voor ouders pruttelt gratis koffie en hun kroost krijgt limonade getrakteerd.
Directeur Dick Boer presenteerde gisteren in Heemskerk de eerste pilot van de nieuwe generatie supermarkten, waarvan er in 2006 nog vier zullen volgen. Boer wilde meteen even rechtzetten dat het niet om huismerkenwinkel gaat.
‘Hoewel op de buitenkant het huismerklogo hangt, zijn er niet minder A-merken dan in de huidige supermarkten. Het gaat er vooral om dat dagelijkse boodschappen betaalbaar zijn en bijzondere boodschappen bereikbaar.’
Als voorbeeld van de bijzondere producten noemde hij met trots het Kies en Kookeiland. ‘Uit zestig producten kan de klant er vier kiezen waarmee ze voor acht euro een verse Hollandse, Italiaanse of Oosterse maaltijd kan bereiden. Het gaat om een complete maaltijd die in vijftien minuten op tafel staat. Een heel nieuw concept, dat goed past binnen de drie belangrijke trends die we in deze winkel verwerkt hebben. Consumenten willen gemak, genieten en aandacht hebben voor hun gezondheid.’
Een test in deze winkel is dat er geen Airmiles worden uitgegeven, alleen de spaarpunten zijn in te wisselen. Boer: ‘Daar staat tegenover dat enkele duidenden artikelen scherper geprijsd zijn dan de 700 gewone Albert Heijn vestigingen. Hierdoor is de winkel nog geschikter voor de grote boodschappentrip van gezinnen. Die waren tot voor de prijzenoorlog een beetje van ons vervreemd, wat ons marktaandeel kostte.’
In de nieuwe supermarkt is een hoop anders. Op de vloer zijn bijvoorbeeld negen flatscreens voor narrowcasting. Veel groenten liggen naar Amerikaans voorbeeld in de koeling, zodat ze langer goed blijven. De klant kan ook kiezen hoe hij wil afrekenen. Traditioneel, of via zelfscan, waarbij je een computertje mee de winkel inneemt waarin alle artikelen ingevoerd moeten worden. De winkel is verder licht en er zijn veel natuurlijke kleuren en hout in het interieur gebruikt. Er is zelfs een klantentoilet.
meer nieuws
RSSBraam en Gerkema weg bij DDB
woensdag 8 februari 2012, 15:10
Fun in Noordwijkerhout
donderdag 9 februari 2012, 23:46
CEO Jacob de Jonge weg bij Bijenkorf
donderdag 9 februari 2012, 12:47
AH lanceert weggooiwijzer
donderdag 9 februari 2012, 11:53
RegioBank: radiospots in acht dialecten
donderdag 9 februari 2012, 9:22
Groupon lijdt verlies
donderdag 9 februari 2012, 9:14
MediaMonks wint FWA voor TEDx website
donderdag 9 februari 2012, 9:02
rondvraag
Moet de commercie een stapje terug doen?
Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd?
In beeld: Hanen festival bij GVR

Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.
![]()
In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…
vacatures
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
-
Senior Customer Support Medewerker
Louwman & Parqui B.V., Raamsdonksveer
-
Sales Specialist Diagnostics
Avantor Performance Materials B.V., Deventer
laatste reacties
natascha: Verras me...Ik heb inspiratie opgedaan bij DWDD,door Adriaan van Dis.....8 nummers voor...
michael Jansen: Veel succes job-hoppers.
Sent Wierda: Welk dialect zal dat dan zijn op RTV Oost?
Iwan: In Nederland een grote fail. Vaak fouten, kleine lettertjes die toch nog geld kosten, niet...
Alex van der Weide: Twee opties: of de maya’s krijgen gelijk en 2012 wordt inderdaad het jaar van...
De Opportunisten elke donderdag vers
kennisbank
Boekentips en meer
tip
ValueFraming
Een nieuwe en praktische methode voor werkelijk effectieve professionele communicatie. ValueFraming beschrijft in een aantal stappen hoe het beste te communiceren.
vacatures
-
Product Manager (Die op basis van inhoud de schakel is tussen R&D en Sales)
Mars / Den Uijl Ploeg & Partners, Leeuwarden
-
Marketing Co??rdinator
Banenrijklimburg, Geleen
-
Marketeer
Banenrijklimburg, Maastricht
-
Accountmanager Latijns-Amerika
BRB International BV, Ittervoort
-
Marketingadviseur
Amerpoort, Baarn
deze week in adformatie
- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op
neem gratis een abonnement
nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden
