Nieuwe Vrij Nederland: 14 duizend nieuwe abonnees

16 november 09 5 Maarten Hafkamp

In vier weken tijd hebben zich ruim 14 duizend nieuwe abonnees aangemeld voor Vrij Nederland.

Nieuwe Vrij Nederland: 14 duizend nieuwe abonnees

Dit meldt uitgeverij Weekbladpers Tijdschriften een maand na de herlancering van het opinieweekblad. Begin oktober werd het blad uiterlijk en innerlijk vernieuwd met een toegankelijke lay out, een nieuw logo, een groter formaat en een uitgebreide omvang van wekelijks 100 pagina’s.
Onder de pay-off ‘Vrij Nederland. Lang leve de inhoud’ wil de opinietitel tegenwicht bieden aan vervlakking en verschraling. Uitgever Karin van Gilst: ‘De vernieuwing is goed gevallen bij de abonnees. Zij waarderen het blad meer en lezen het intensiever.’



 

reageer (5)

Heel knap ! Wat was de aanbieding ? En laat ook even conversie weten tzt

Mike, maandag 16 november 2009, 11:19

14.000 nieuwe abonnees, dat is niet niks. Dit kan onmogelijk alleen het gevolg zijn van de uiterlijke en innerlijke vernieuwing van Vrij Nederland. Een goed product verkoopt zichzelf immers zelden vanzelf. De toestroom van nieuwe abonnees zal hoogstwaarschijnlijk het gevolg zijn van een intensieve wervingscampagne. De vragen die rijzen zijn: zijn abonnees of proefabonnees geworven?, wat was het aanbod?, wat zijn de kosten per geworven (proef)abonnee?, wat is de verwachte conversie van proefabonnee naar abonnee?, wat is de verwachte gemiddelde levensduur en opbrengst per abonnee?, wat is de verwachte drop-off?, wat zijn de verwachte meeropbrengsten uit advertenties?, na hoeveel tijd zijn de wervingsuitgaven terugverdiend? Uiteraard zullen deze vragen door Vrij Nederland niet publiekelijk worden beantwoord, maar het zijn wel de antwoorden op die vragen die werkelijk bepalen of de herlancering succesvol is geweest. Wat dat betreft moet het getal van 14.000 nieuwe abonnees in perspectief worden geplaatst. VN, succes gewenst!

Frans Reichardt, maandag 16 november 2009, 12:24

Kom Frans, niet zo somber!
Het is een ontzettend mooi en goed blad geworden.
In een tijd dat print alleen maar onder vuur ligt en alleeen maar lagere oplages kan rapporteren is dit toch een mooie opsteker!
En die 14.000 is natuurlijk pas het begin :-)
Er zijn uitgevers, die dromen van dit soort getallen.

Roland Pelle

Roland Pelle, maandag 16 november 2009, 13:04

Neem aan dat de mensen die zich aanmelden via de aanbieding 13 nrs voor 13 euro, ook als nieuwe abonnee gelden? Daar zal iig in eerste instantie weinig aan verdiend worden, hoewel het een mooie actie was.

Lotte, maandag 16 november 2009, 13:15

‘Van de opiniebladen wist Elsevier de gemiddelde oplage met 3.500 stuks te verhogen naar 135.000. HP/de Tijd won ruim 3.000 stuks op ruim 34.000. Het ging vooral in de losse verkoop goed. Alleen Vrij Nederland moest iets inleveren.’
Bron: Marketingfacts.nl, 25 maart 2010

Frans Reichardt, donderdag 25 maart 2010, 16:12


Onze huisregels

Neem de volgende beveiligingscode over:

Je reactie verschijnt na een kwartier op de site.

tip de redactie


tip ons nu

meer nieuws

RSS

rondvraag

Moet de commercie een stapje terug doen?

Het verzet tegen commercie bij evenementen als de Elfstedentocht lijkt te groeien. Of is het alleen een issue in de Grachtengordel? De vorige keer was Unox nog de held. Zijn de tijden veranderd? Moet Unox wegblijven?

reageer

In beeld: Hanen festival bij GVR


Prijzen voor vakgenoten die boven het maaiveld uitsteken.

Bekijk de foto's



In aanloop naar het MWG Congres zal er om de paar dagen een column geplaatst worden van een van de sprekers.
Let op het is een estafette column! Ruud de Langen start de pennenstrijd en geeft het stokje door aan…

Lees hier

vacatures

meer vacatures

De Opportunisten elke donderdag vers


kennisbank


Boekentips en meer






tip

Marketing Performers

Marketing Performers

Meer halen uit marketingtalent.Dit boek is geschreven voor marketingmanagers die willen weten hoe zij het beste uit hun medewerkers naar boven kunnen halen.


vacatures

recente vacatures

deze week in adformatie

- Ceo Draftfcb Dik Klicks
- Zoek de verschillen bij Center Parcs
- Metro gaat meer agressie tonen
- Lemz zet politiepet op

neem gratis een abonnement

nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Marcom-nieuws met een gratis abonnement op één van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden